مد و استایل

‘انشاlahالله’: عبارت عالی برای سال 2020

0

در سال 2016 ، Swet Shop Boys ، یک دوتایی رپ که توسط هیمانشو سوری و ریز احمد تشکیل شده بود ، آهنگ “T5” را منتشر کرد که با آیه باز می شود: “انشاlahالله ، ماشاالله ، امیدوارم که هیچ حکومت نظامی نباشد”. این غزل توجه مردم مسلمان و عرب آمریکایی را برای ابراز بی طرفی فرهنگ خود در این کشور جلب می کند. (به عنوان مثال ، در سال 2016 ، یک دانشجوی UC برکلی از یک پرواز هواپیمایی Southwest Airlines برداشته شد که یک مسافر در یک تماس تلفنی از او گفت “انشاhalالله”).

سال بعد ، این خطوط تبدیل به سرودی برای معترضان به ممنوعیت سفر دولت ترامپ شد که مانع از گرفتن ویزای آمریکایی در چندین کشور با اکثریت مسلمان شد. آقای سوری به یاد آورد ویدئویی از تظاهرکنندگان در خارج از LAX که شعر را می خواندند به یاد آورد. آقای سوری گفت: “این یک احساس جالب بود.” “من فکر می کنم وقتی موسیقی می سازید ، لزوماً آن را به عنوان موسیقی معترض تصور نمی کنید ، حتی اگر این همان چیزی است که کاملاً واضح است.”

این عبارت در جاهای دیگر فرهنگ پاپ نیز گسترش می یابد ، از جمله در اشعار Drake و ، تا حدودی غیر دقیق ، در خوراک اینستاگرام Lindsay Lohan. به گفته Ngram Viewer Google ، کاربرد کلی آن در واژه نامه انگلیسی در سه دهه گذشته بیش از چهار برابر شده است. شدیدترین افزایش آن مربوط به سالهای پس از 11 سپتامبر بود ، زمانی که رئیس جمهور جورج دبلیو بوش یک “جنگ علیه تروریسم” جهانی اعلام کرد که منجر به جنگ در افغانستان و عراق می شود.

از سال 1998 تا 2002 ، ثبت نام در دوره های زبان عربی در سراسر کشور تقریباً دو برابر شده است. نادر عثمان ، استاد زبان و ادبیات عرب در بخش مطالعات خاورمیانه N.Y.U ، گفت: “به عقب روز ، شما عربی می گرفتید زیرا شما یک فرد عجیب و غریب بودید که به متون قرون وسطایی ، متون پارسا ، شاید ادبیات مدرن علاقه مند بودید.” وی گفت: “به طور کلی ، کلاس ها دو یا سه نفر در آن شرکت داشتند.” امروزه ، آقای عثمان گفت ، کلاسهای عربی وی اغلب مملو از دانش آموزانی است که امیدوارند روزنامه نگار ، دیپلمات و مددکار شوند.

این اصطلاح همچنین توسط ارتش پذیرفته می شود ، که صفوف معنای محاوره ای آن را به عنوان نوعی تعویق ترجیح می دهند. یک افسر ارتش در سال 2007 در یادداشتی به تام ریکس ، خبرنگار نظامی روزنامه واشنگتن پست ، نوشت: “وقتی با سربازان آمریکایی در مورد موفقیت احتمالی” افزایش “صحبت می کنید ، متعجب خواهید شد که چگونه بسیاری با” انشاالله “پاسخ دادند.”

2020-10-16 18:44:00

در هند ، پزشکان هشدار می دهند که کاهش کیفیت هوا می تواند Covid-19 را حتی بدتر کند.

مقاله قبلی

تعداد کسری بودجه با رکورد 3.1 تریلیون دلار: به روزرسانی های زنده

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در مد و استایل