مد و استایل

انواع یقه لباس

0

یقه چیست؟

یقه ی گرد بی آلایش ترین جور گریبان است که با استایل های متعددی مطابقت و همخوانی دارااست . گشوده یا این که بسته بودن این گریبان علتی تاثیر گذارتر است . گریبان ی گرد گشوده , کتف ها را کوچکتر نشان می‌دهد و برای اشخاص با کتف ی پهن مطلوب است . ( خانم هایی که درین حوزه‌ تپل میباشند ترجیحا گریبان ی گرد را گزینش نکنند . ) گریبان ی گرد بسته برای اشخاصی که رغبت دارا‌هستند از نصیب راز کتف , پهن خیس بنظر برسند مورد ی قابل قبولی است و اشخاص معمولی می توانند گریبان ی گرد گشوده رو به زیر را گزینش نمایند .
دقت : یقه ی گرد برای صورت های گرد آیتم ی قابل قبولی نیست .

در شرایطی که بالا تنه ی کوچکتری دارید و میخواهید‌ آن را پرتر نشان بدهید می‌توانید از گریبان ی گرد گشوده یا این که گریبان ی شکاف اصلی استعمال فرمائید که نوعی گریبان ی گرد است و از آسانی گریبان ی گرد می‌کاهد .

یقه  ی هفت

گریبان ای مشابه به عدد ۷ یا این که کلام انگلیسی V است . این گریبان از گریبان ی گرد قانونی خیس است و دو مزیت داراست : نخستین این که در حالتی که طویل خیس باشد کتف های پهن را متناسب نشان خواهد بخشید و دوم این که گریبان ایست که بالاتنه را کشیده خیس و لاغرتر نشان می دهد پس مورد ی قابل قبولی برای اشخاص تپل با گردن کوتاه است .
دقت داشته باشید هرچه این گریبان بازتر و کشیده خیس باشد گردن را بلندتر نشان می‌دهد . پس اشخاص با گردن های بلند خوب تر است از فرم بسته و کوتاه این گریبان از این گریبان به کارگیری نمایند تا تناسب بالا تنه نگهداری شود .

یقه ی چهارگوش یا این که خشتی

که ممکن به طرح مربع یا این که مستطیل باشد . گزینش این جامه یعنی ساخت یک محیط هندسی در بالاتنه ی شما! در فیض در شرایطی که صورت یا این که زنخدان ی مستطیلی دارید این خرقه را گزینش نکنید . فرم بیضی مطلوب ترین نوع یقه است.

یقه ی قایقی

یقه ایست به صورت دو خط به سوی راز کتف .

هرچقدر این گریبان از گردن دورتر باشد , بالاتنه را کشیده خیس نشان می‌دهد . بخاطر تاکید بیشتراز حد بر کتف , این خرقه برای اشخاص لاغر و دقیق مناسبتر است و گزینش خیر و خوبی برای اشخاص با کتف های پهن نیست . اگر چه که در صورتی کشیدگی ان را هوشمندانه گزینش فرمائید , بازوهای گوشتی را به خیر و خوبی می پوشاند .

گریبان ی قایقی تعیین زیاد خیر و خوبی برای جامه شب بخصوص جامه های بلند است .

یقه ی دلبری

یکی دوستداشتنی ترین گریبان ها فی مابین خانم هاست که فرمی مشابه به قلب دارااست . این گریبان شرایط ظریفی به فیس می دهد و با گشوده یا این که بسته کردن می تواند برای بخش اعظم صورت ها به خیر تنطیم شود . این گریبان دقت دور و بری ها را به ذیل زنخدان ی شما جلب مینماید پس هنگام به کار گیری از آن خوب تر است از گردبندهای مجلل و براق به کار گیری نمائید .

یقه ی چینی یا این که سرداری

یک گریبان ی قانونی است که در ان دو حاشیه ی گریبان به نیز میرسند . برای اشخاص با گردن های کشیده و بالاتنه ی استخوانی مطلوب است تا مقداری پهن خیس و لبریز خیس جلوه بدهد .
گریبان ی دیپلمات یا این که اهل ایران
به عبارتی گریبان ی چینی است منتها دو‌ کناره ی گریبان با یک یا این که تعدادی کلید بهم متصل می شوند . این گریبان گردن را کوتاه وشانه ها را پهن خیس جلوه میدهد و در جامه روحانیون و دیپلمات‌های اهل ایران چشم می‌گردد .

یقه ی فرنچی

به عبارتی گریبان ی چینی است ( با به عبارتی کاربرد ) منتها حاشیه ها منحنی میباشند و پاره ای از شرایط کم آب و قانونی گریبان ی چینی مسافت گرفته شده‌است .

یقه اسکی

این یقه ترکیبی از گریبان ی ایستاده و برگردان است . از گردن تا زنخدان کشیده میشود و اکثرا آن را در خرقه های بافتنی و زمستانی و خرقه هایی که بعنوان عفاف برای برخی دیده می شود.

این یقه باعث می شود که گردن پر و کوتاه تر به نظر برسد و برای صورت های استخوانی و گردن کشیده مناسب است.

اگر گردن کوتاهی دارید ، حلقه اسکی انتخاب مناسبی نیست. (حداقل می توانید بافت های باریک تر و یقه های کوتاه تری را انتخاب کنید).

انواع قلاده ها – قلاده های اسکی

یقه انگلیسی
هفت قلاده دو تکه وجود دارد که به لباس برگشته اند.

چرخش هرچه محکم تر باشد ، شانه ها گسترده تر می شوند. شیفت های طولانی و باریک نیز در طولانی تر شدن ظاهر بالای بدن مؤثر است. این یقه اگر خیلی باز یا خیلی بسته نباشد ، انتخاب مناسبی است.

انواع قلاده ها – قلاده های انگلیسی

یقه قوس

این اثرات مشابه هفت گردن روی صورت دارد.

این یقه برای کاپشن

لیسی و افرادی که شانه های پهن ، گردن های کوتاه و قسمت بالایی دارند انتخاب بسیار خوبی است.

یقه یقه دار

این شبیه به یقه انگلیسی است ، به جز اینکه دو لبه با هم پوشانده شده و لبه های آن واضح تر است ، بنابراین توجه شما را جلب می کند. برای دوخت ، کت و پالتو و همچنین برای افرادی که شانه های نازک دارند توصیه می شود.

انواع یقه ها – یقه یقه

یقه B.B.
انواع قلاده ها

شبیه یقه گرد است که اگر پایه داشته باشد 2 یا 3 سانتی متر به گردن می افتد و اگر بی اساس باشد روی سر قرار می گیرد. این قلاده ها برای صورت های بلند و مثلثی مناسب هستند و به زیباتر شدن چهره و صورت کمک می کنند. صدا. این یقه در بین دختران محبوب تر است و توصیه می شود خانم هایی با صورت های دور را انتخاب نکنید.

از یقه ماهیگیری و یقه دودکش یقه BB الهام گرفته شده و فقط در شدت چرخش متفاوت است.

انواع قلاده ها

یقه ملوان

با الهام از یقه B.B. این یقه است که بر روی لباس ملوانان و کودکان ظاهر می شود. این یقه باعث می شود طول آن کوتاه تر و شانه ها به دلیل پهنای آن گسترده تر شود. این یقه برای چهار شانه با سینه های بزرگ و کوتاه به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

یقه کویل

از شانه گرفته تا شکم و کمر در لباسهای زنانه استفاده می شود.

این نوع یقه برای افرادی که سینه های کوچک و شانه های ظریف استخوانی دارند ، گزینه مناسبی است. این یقه به دلیل ظاهر بزرگ آن برای خانم های بزرگ مناسب نیست.

 

یقه های فانتزی

یک گروه متفاوت از سه گروه دیگر وجود دارد که تنوع زیادی دارند ، مانند یقه ملکه الیزابت ، که برای پارچه ابریشم استفاده می شود. انواع مختلف یقه های لوکس را می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید:

‘I Thought I Would Die’: Inside Myanmar’s Risky Pursuit of Jade

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در مد و استایل