فناوری

اپل ، گوگل و معامله ای که اینترنت را کنترل می کند

0

یک مدیر سابق گوگل ، که خواست نامش مشخص نشود ، زیرا اجازه نداشت در مورد این معامله صحبت کند ، گفت که احتمال از دست دادن بازدید اپل برای شرکت “وحشتناک” است.

وزارت دادگستری ، که خواستار صدور دستور قضایی برای جلوگیری از معامله گوگل از قبیل معامله ای که با اپل کرده است ، استدلال می کند که این توافق به طور ناعادلانه کمک کرده است گوگل ، که 92 درصد از جستجوهای اینترنتی جهان را انجام می دهد ، به مرکز مصرف کنندگان تبدیل شود. زندگی آنلاین

مشاغل آنلاین مانند Yelp و Expedia و همچنین شرکت های مختلف از فروشگاه های رشته فرنگی گرفته تا سازمان های خبری ، غالباً شکایت دارند که سلطه جستجوی Google این امکان را برای شارژ هزینه تبلیغات در هنگام جستجوی نام افراد و همچنین سوق دادن مصرف کنندگان به سمت محصولات خود فراهم می کند ، مانند نقشه های گوگل. مایکروسافت که دو دهه پیش نبرد ضد انحصاری خود را داشت ، به نهادهای نظارتی انگلیس گفته است که اگر گزینه پیش فرض آیفون ها و آیپدها باشد ، برای هر جستجوی موتور جستجوی رقیب خود ، بینگ ، درآمد تبلیغاتی بیشتری کسب می کند.

علاوه بر این ، رقبایی مانند DuckDuckGo ، یک موتور جستجوی کوچک که خود را به عنوان گزینه ای محرمانه برای گوگل به فروش می رساند ، هرگز نمی توانند برگه Google را با اپل مطابقت دهند.

در حال حاضر اپل در ازای ساخت موتور جستجوی گوگل در محصولاتش ، تخمین می زند 8 تا 12 میلیارد دلار سالانه پرداخت سالانه داشته باشد – این رقم از 1 میلیارد دلار در سال در سال 2014 است. این احتمالاً بزرگترین پرداختی است که گوگل به هرکسی می کند و 14 تا 21 درصد از سود سالانه اپل را تشکیل می دهد. این پولی نیست که اپل مشتاقانه دور شود.

در حقیقت ، آقای کوک و آقای پیچای در سال 2018 مجدداً با یکدیگر دیدار کردند و گفتگو کردند که چگونه می توانند درآمد حاصل از جستجو را افزایش دهند. پس از جلسه ، یک کارمند ارشد اپل به یک همتای گوگل نوشت که “مطابق شکایت وزارت دادگستری ،” چشم انداز ما این است که مانند یک شرکت کار کنیم “.

جدایی اجباری می تواند به معنای از دست دادن پول آسان برای اپل باشد. اما این تهدید قابل توجهی برای گوگل است که هیچ راهی آشکار برای جایگزینی ترافیک از دست رفته ندارد. همچنین می تواند اپل را به سمت دستیابی یا ایجاد موتور جستجوی خود سوق دهد. به گفته یکی از مدیران سابق ، در گوگل ، مردم بر این باورند که اپل یکی از معدود شرکت هایی در جهان است که می تواند جایگزین مهیبی را ارائه دهد. گوگل همچنین نگران است که بدون توافق ، اپل دسترسی کاربران موتور آیفون را به موتور جستجوی گوگل دشوارتر کند.

2020-10-25 10:30:10

انفجار مرگبار به مرکز آموزش کابل برخورد کرد

مقاله قبلی

ایده هایی برای بالا بردن روحیه این آخر هفته

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری