اخبار

بوریس جانسون یک فرد غیرمترقبه طرحی جدید برای جلوگیری از ویروس به انگلیس ارائه می دهد

0

لندن – نخست وزیر بوریس جانسون همیشه به دنبال پوشش نقره ای در واکنش انگلیس به بیماری همه گیر است. در بهار گذشته ، او قول داد که “ظرف 12 هفته بسته بندی ویروس کرونا” ارسال کند. در تابستان ، او مردم را دوست داشت تا به دفاتر و رستوران های خود بازگردند ، حتی پیشنهاد پرداخت یارانه غذای آنها را داد.

در روز سه شنبه ، آقای جانسون به طور غیرطبیعی غم انگیز هیچ شیرین کننده ای ارائه نداد زیرا او اعلام کرد که محدودیت های جدیدی را در جامعه انگلیس ایجاد کرده است تا سعی کند موج دوم عفونت های کشور در پاییز و زمستان به مراتب بدتر نشود.

میخانه ها و رستوران ها ساعت 10 شب تعطیل می شوند ، اکنون از مردم خواسته می شود که از خانه کار کنند و جریمه کسانی که برای اندازه مجامع یا ماسک صورت خود را نقض می کنند برای مجرمین برای اولین بار به 200 پوند (255 دلار) افزایش می یابد. به گفته وی ، این محدودیت ها می توانند برای شش ماه آینده برقرار باشند.

آقای جانسون به یک اتاق از نظر اجتماعی در مجلس عوام گفت: “ما همیشه می دانستیم که گرچه ممکن است ویروس را به سمت عقب نشینی سوق دهیم ، اما انتظار موج دوم واقعی بود.” “متاسفم که می گویم ، مانند اسپانیا و فرانسه و بسیاری از کشورها ، ما به یک نقطه عطف خطرناک رسیده ایم.”

انگلیس روز سه شنبه تقریباً 5000 مورد جدید گزارش کرد – بالاترین رقم از اوایل ماه مه و بیش از هشت برابر میانگین روزانه در اوایل ماه جولای – با نرخ بستری در بیمارستان که هر هفت تا هشت روز دو برابر می شود. در حالی که تعداد مرگ و میر روزانه و تعداد بیماران ویروسی کرونا در بیمارستان هنوز بسیار کم است ، مشاوران علمی و پزشکی دولت گفتند ، بدون کنترل ، ویروس می تواند به طور گسترده ای گسترش یابد ، تا ماه آینده روزانه 50،000 مورد جدید و تا ماه نوامبر 200 مرگ روزانه. .

از نظر آقای جانسون ، این محاسبه ناخوشایند او را مجبور به عقب نشینی در ابتکار عمل کرده است ، مانند بازگرداندن تماشاگران به مسابقات ورزشی ، وادار کردن کارگران به پر کردن برج های خالی دفتر یا احیای تجارت رستوران و بار. اما برخلاف وارونه سازی های قبلی ، پیروت اخیر آقای جانسون انتقادات کمی را به همراه داشت.

بحث برانگیز بین دانشمندان و سیاستمداران در مورد چگونگی بهتر کنترل همه گیرها تا حد زیادی در انگلیس حل و فصل شده است. مردم هر دو طرف به طور كلی موافقند كه بهترین دوره دوره ای است كه سعی در جلوگیری از انتشار ویروس از طریق اقدامات فاصله ی اجتماعی داشته باشد و در عین حال درجه ای از وضعیت طبیعی را داشته باشد ، مدارس ، مغازه ها و حتی میخانه ها ، هر چند با منع رفت و آمد قبلی

آقای جانسون ، که مأیوس از بازگشت به قفل کامل نبود ، این حرکات را به عنوان “کوک به موقع برای نجات 9 نفر” انجام داد – یک تلاش هدفمند به موقع ، که می تواند محدودیت های شدیدتری را در جاده ها ایجاد کند. این یک شعار نسبتاً متوسط ​​برای یک سیاستمدار متزلزل بود که روزگاری به مردم وعده داده بود که انگلیس با تحمیل قفل سختی که باعث برآمدگی برجستگی در موارد موج اول بیماری همه گیر در مارس گذشته می شود ، “پیرمرد را له خواهد کرد”.

انگلیس از طغیان بیمارانی که بیمارستانهای ایتالیا را در حال فروپاشی ترک کردند اجتناب کرد. اما هنوز هم بیشترین تعداد کشته ها در هر کشور در اروپا وجود دارد ، در اقدامات پیشگیرانه تأخیر ایجاد می کند ، موفق به سازماندهی یک برنامه آزمایش کارآمد و ردیابی تماس نمی شود و با پیام های عمومی خود سردرگمی ایجاد می کند ، که به گفته کارشناسان ، پذیرش اقدامات ساده مانند پوشیدن مانع است ماسک صورت

دوی سریدار ، مدیر برنامه جهانی حاکمیت بهداشت در دانشگاه ادینبورگ ، گفت: “انصافاً ، دولت حرکت کرده است.” “اما پیام رسانی واقعا ضعیف بوده است. “برای کمک به غذا بخور” به خطرناکترین مکانها برای انتشار ویروس یارانه مستقیم می دهد “، وی با اشاره به فعالیت رستوران های تابستانی وعده های غذایی یارانه ای توسط دولت گفت.

پروفسور سریدار گفت که محدودیت های جدید می تواند به حفاظت از یکی از اهداف اصلی آقای جانسون کمک کند: باز نگه داشتن مدارس. در گذشته ، برخی از کارشناسان گفته بودند که این انتخاب ممکن است به تعطیلی مدارس یا تعطیلی میخانه ها منجر شود. با بستن میخانه ها زودتر – و پرهیز از نوشیدن در اواخر شب که نخست وزیر گفت به ویژه برای انتشار ویروس خطرناک است – او امیدوار است که هر دو را باز نگه دارد.

پروفسور سریدار گفت: “این به دلیل ترکیبی از هوا و خستگی یک مبارزه خواهد بود که در زمستان انجام می شود.”

کیر استارمر ، رهبر حزب مخالف کارگر ، گفت که او از اقدامات جدید آقای جانسون حمایت می کند ، حتی وقتی که او از نبود یک سیستم آزمایش و ردیابی کافی انتقاد کرد و یک پرچم قرمز در مورد چگونگی برنامه ریزی دولت برای حمایت از کارگران بیکار پس از برنامه یارانه دستمزد آن در ماه اکتبر پایان می یابد.

به گفته آقای استارمر کنار گذاشتن این اقدامات و سپس اقدام به قفل دوم در سطح کشور ، “شکست دولت” خواهد بود.

اظهارات وی در پارلمان پس از آن مطرح شد كه وی در سخنرانی در كنفرانس سالانه حزب كارگر پرونده گسترده تری علیه دولت ارائه كرد. آقای استارمر که با مخاطبان عمدتا آنلاین صحبت می کرد ، گفت: “این باعث عصبانیت من می شود که ، فقط وقتی کشور به رهبری احتیاج دارد ، ما بی کفایتی سریال می کنیم.”

وی گفت: “نخست وزیر ماه ها برای آماده سازی این امر وقت داشته است ، اما به جای کنترل قدرت ، دولت کنترل خود را از دست داده است.”

آقای استارمر حتی در حالی که آقای جانسون و دولت حزب محافظه کار او را مورد سرزنش قرار داد ، تصدیق کرد که مخالفان پس از شکست سرسام آور خود در انتخابات دسامبر گذشته ، کارهای زیادی برای جلب هواداران داشتند.

وی گفت: “بیایید بی رحمانه با خود صادق باشیم: وقتی در یک انتخابات در یک دموکراتیک شکست می خورید ، شایسته این کار هستید.” “شما به رأی دهندگان نگاه نمی کنید و از آنها نمی پرسید ،” چه فکری می کردید؟ “شما به خود نگاه می کنید و می پرسید ،” ما چه کار می کنیم؟ “

این اوقات برای محافظه کاران نیز اوضاع ناخوشایندی بوده است. تنش ها در داخل حزب قبل از اعلام آقای جانسون افزایش یافته بود ، به دنبال درزهایی که نشان می داد وی اقدامات شدیدتری را در نظر دارد ، از جمله قفل همزمان با تعطیلات کوتاه مدرسه در ماه اکتبر. ایده این بود که در زمانی که اختلال کمتری ایجاد می کند ، به عنوان “قطع مدار” در افزایش عفونت ها عمل کند.

از نظر بسیاری از قانون گذاران ، این امر تهدیدی برای بهبود اقتصادی شکننده و آزادی های فردی است. چندین محافظه کار ارشد نیز از حاشیه رفتن مجلس به دلیل تصمیمات مهم شکایت داشتند. گراهام بردی ، رئیس کمیته با نفوذ سال 1922 ، که نمایندگان قانونگذاران محافظه کار پشتیبان است ، به بی بی سی گفت: “وزرا” به حکم حکم عادت کرده بودند.

در پایان ، آقای جانسون از سخت ترین اقدامات بالقوه عقب نشینی کرد و اظهار داشت که اقتصاد در کنار سلامت کشور به محافظت نیاز دارد. در اسکاتلند که محدودیت های قفل را کندتر از انگلستان برداشت ، دولت اسکاتلند بازدید از خانه های یکدیگر را ممنوع کرد.

در عوض ، آقای جانسون بر اجرای قوانین جدید ، با جریمه های سنگین تر و آنچه که گفته می شود پلیس با غیرت بیشتری است ، تأکید کرد. وی حتی گفت که ممکن است ارتش برای حمایت از پلیس مستقر شود ، اگرچه بعداً خیابان داونینگ تأکید کرد که ارتش فقط در عملکردهای پشتیبانی استفاده خواهد شد.

آقای جانسون با تمام گرانش ، یک لحظه آفتابی به خودش اجازه داد. وی با اشاره به پیشرفت در درمان ها و واکسن احتمالی گفت: “تمام راهنمایی پزشکی من این است که تا بهار سال آینده همه چیز بسیار بهبود می یابد.”

مگان اسپانیا گزارش ارائه داد.

2020-09-23 09:15:55

الی لیلی ادعا می کند داروی تجربی از بیماران Covid-19 محافظت می کند

مقاله قبلی

مطالعه می گوید جوانان احتمالاً باور غلطی به اطلاعات غلط ویروس دارند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار