کسب و کار

تعداد کسری بودجه با رکورد 3.1 تریلیون دلار: به روزرسانی های زنده

0

اعتبار…تینگ شن برای نیویورک تایمز

ارقام رسمی روز جمعه نشان داد که کسری بودجه فدرال در سال مالی 2020 به رقم رکورد 3.1 تریلیون دلار رسید ، در حالی که ویروس کرونا باعث افزایش هزینه های هنگفت دولت می شد در حالی که دریافت های مالیاتی در حالی که خانوارها و مشاغل با تعطیلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کردند ، سقوط می کرد.

این کمبود ، چالش اقتصادی طولانی مدت ایالات متحده را نشان می دهد ، زیرا تلاش می کند از شدیدترین رکود از زمان رکود بزرگ خارج شود. نرخ بهره پایین است – به این معنی که وام برای دولت هزینه کمتری داشته باشد – اما کسری بالون در حال حاضر گزینه های سیاست را پیچیده می کند زیرا جمهوری خواهان در برابر بسته تحریک بزرگ دیگری مقاومت می کنند و دلیل آن نگرانی در مورد بار بدهی ایالات متحده است.

کسری بودجه – شکاف بین هزینه های ایالات متحده و آنچه از طریق دریافت مالیات و سایر درآمد کسب می کند – 2 تریلیون دلار بیشتر از آنچه بودجه کاخ سفید در ماه فوریه پیش بینی کرده بود بود. همچنین این کسری سه برابر کسری 984 میلیارد دلاری در سال مالی 2019 بود.

وزیر خزانه داری ، استیون منوچین ، در بیانیه ای همراه با گزارش بودجه سالانه ، میزان فوق العاده پولی را که امسال برای مبارزه با ویروس و تقویت اقتصاد به اقتصاد پمپ شده است ، برجسته کرد. راسل تی ووت ، مدیر دفتر مدیریت و بودجه ، گفت که با ادامه بهبود ، با استخدام کارگران پس از کار شرکت ها و هزینه های بیشتر مردم ، تصویر مالی بهبود می یابد.

دولت فدرال در سال 2020 مبلغ 6.5 تریلیون دلار هزینه کرد ، که بخش عمده ای از آن را می توان به قانون 2/2 تریلیون دلار امداد که کنگره در ماه مارس تصویب کرد ، اختصاص داد.

اعتبار…اندرو اسپیر برای نیویورک تایمز

هشت میلیون آمریکایی از ماه مه به فقر فرو رفته اند و 11 میلیون شغل کمتر از همه گیری وجود دارد. و با این وجود ، برای پنجمین ماه متوالی ، مردم همچنان کیف پول خود را بیرون می کشیدند و هزینه بیشتری را صرف خرید ماشین ، لباس ورزشی و لباس می کردند.

وزارت بازرگانی روز جمعه اعلام کرد که هزینه های مصرف کننده 1.9 درصد در ماه سپتامبر افزایش یافته است ، بیش از دو برابر میزان افزایش که اکثر اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند. فروش خرده فروشی کاملاً به سطح قبل از همه گیری بهبود یافته و به گفته یک اقتصاددان ، “بهبود اقتصادی نوپا” “شروع به جهش” است.

اسکات اندرسون ، اقتصاددان در بانک غرب ، گفت: “ما فکر می کردیم که تاکنون تأثیرات منفی بر هزینه ها خواهیم دید ، اما اینها به طور شگفت انگیزی یک فروش بزرگ هستند.” “ما فکر کردیم که بیکاری فاجعه بار بیشتر بر اعتماد به نفس تأثیر می گذارد ، اما افزایش یافته است.”

این روندهای به ظاهر متناقض – بازیابی هزینه های مصرف کننده از یک سو و وخیم تر شدن فقر از سوی دیگر – تا حدودی نشان دهنده نابرابری ها در اقتصاد آمریکا است که از سال ها قبل وجود داشته ، اما با همه گیری همه گیر شده است.

در حالی که میلیون ها آمریکایی شغل خود را از دست داده اند و در تلاشند تا هزینه های اجاره و آب و برق خود را پرداخت کنند ، میلیون ها نفر دیگر از راه دور به کار خود ادامه می دهند و از افزایش سرمایه گذاری در بازار سهام ، ارزش بالای خانه و نرخ بهره پایین که خریدهای بزرگ مانند یک ماشین جدید را آسان تر می کند لذت می برند. .

بت آن بووینو ، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در S&P Global گفت: “این یک جهان دو طبقه است.”

قدرت مخارج آمریکایی های کم درآمد با تریلیون دلار محرکی که دولت فدرال به اقتصاد وارد کرده و درآمد خانوارها را افزایش داده است ، افزایش یافته بود. اما اقتصاددانان ماه ها هشدار داده اند كه بیشتر این پول كه بهار امسال و 600 دلار از مزایای بیكاری اضافی به صورت چک در می آید ، قبلاً هزینه شده است.

آقای اندرسون گفت: “خانوارهای کم درآمد قدرت خرج قبلی را ندارند.” “متأسفانه ، بسیاری از آنها در این تغییر اصطلاحا گم می شوند و این تا حدی همان چیزی است که شما در این داده ها مشاهده می کنید.”

فروش شدید خودرو بزرگترین عامل افزایش هزینه در سپتامبر بود. فروش وسایل نقلیه از ماه آگوست 3.6 درصد افزایش یافت ، زیرا بیشتر آمریکایی هایی که در طی همه گیری مسافرت های هوایی را ترک می کنند ، اتومبیل خود را ارتقا داده و یا برای اولین بار اتومبیل خریده اند. فروش بنزین نیز اندکی افزایش یافت ، و این نشان می دهد که با بازگشایی مدارس ، دفاتر و مشاغل ، افراد بیشتری در حال بیرون آمدن هستند.

علائم دیگری نیز در این داده ها وجود داشت که حتی با شروع موج ویروس کرونا در سراسر کشور در ماه گذشته ، عادات خرید مردم به نوعی به حالت عادی بازمی گشت.

فروش در فروشگاه های پوشاک و بزرگ 11 درصد افزایش یافت ، که برخی از اقتصاددانان آن را به هزینه های برگشت به مدرسه نسبت می دهند ، که معمولاً در اوایل تابستان اتفاق می افتد. فروش محصولات بهداشتی و آرایشی که به نظر می رسید در بهار امسال در قلب قفل ها کمتر ضروری باشد ، 1.5 درصد افزایش یافته است.

در فروشگاه های مواد غذایی ، که رکورد فروش و سود حاصل از خرید وحشت در ابتدای شیوع بیماری همه گیر را تجربه کرده بودند ، فروش عمدتا ناچیز بود.

اعتبار…آنجلا ویس / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

شرکت های بزرگ هتلی که به دلیل مسدود شدن همه گیر شدن مسافران از این امر مأیوس هستند ، در تلاش برای کمک به اقدامات جدیدی ادامه می دهند: به جای اینکه از خزانه داری و فدرال رزرو بخواهند برنامه وام اضطراری را گسترش دهند تا بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند ، دوباره از رئیس جمهور ترامپ می خواهیم این کار را برای آنها انجام دهد.

بانک فدرال در حال اجرای یک سری برنامه های وام اضطراری در پاسخ به رکود همه گیر است ، از جمله برنامه ای که از وام های بانکی برای متوسط ​​مشاغل پشتیبانی می کند. وام های بانک فدرال در مقابل خسارات اعتباری با پول بیمه ای که در اختیار خزانه داری است محافظت می شود و وزیر امور خارجه استیون منوچین در مورد میزان خطر پذیری برنامه ها اظهار نظر قابل توجهی می کند.

آقای ترامپ اساساً هیچ کنترلی بر برنامه هایی که بانک فدرال طراحی و اجرا می کند ندارد ، زیرا بانک مرکزی به کنگره پاسخ می دهد و نه به کاخ سفید.

اما آقای ترامپ رئیس آقای منوچین است و بنابراین در این هفته ، مدیران ارشد زنجیره های هتل بزرگ ، از جمله هایت ، ماریوت و هیلتون ، مستقیماً به رئیس جمهور التماس کردند.

آنها در نامه ای به تاریخ 15 اکتبر نوشتند: “ما شدیداً از شما می خواهیم که از اختیارات اجرایی خود برای هدایت خزانه داری برای تشویق فدرال رزرو برای اصلاح و گسترش برنامه وام دهی در خیابان اصلی استفاده کنید.”

هتل ها تقاضای تسهیلات قرض الحسنه مبتنی بر دارایی را دارند – برای مثال تسهیلاتی که وامها را با وثیقه های فیزیکی مانند املاک و مستغلات مرتبط می کند – یا استانداردهای انعطاف پذیرتری درباره چگونگی مجاز بودن وام های بدهکار. آنها ماهها برای ایجاد چنین تغییری تلاش کرده اند اما نتیجه ای نگرفته و پرونده خود را مستقیماً به بانک فدرال و خزانه داری و اعضای کنگره ارائه داده اند.

در حالی که هتلداران نیز از آنها کمک خواسته اند که به آنها نیازی به گرفتن بدهی بیشتر نیست ، این درخواست در نامه ذکر نشده است.

برنامه Fed’s Main Street از همان ابتدا روی حیله و تزویر بوده است. بانک مرکزی قبلاً هیچوقت اقدام به وام دادن به مشاغل کوچک و متوسط ​​نکرده است و تنظیم برنامه مدت زیادی طول کشید. از 8 اکتبر ، این وام فقط 2.6 میلیارد دلار وام داشت – در حالی که ظرفیت حدود 600 میلیارد دلار.

بانک فدرال بارها و بارها گفته است که “امکان ارزیابی یک برنامه مبتنی بر دارایی را که قانونگذاران نیز برای آن تلاش کرده اند” ارزیابی می کند ، اما آقای منوچین و پاول گفته اند که تنظیم نوع کمکی که بخش مهمان نوازی امیدوار است سخت باش

 • بازارهای مالی در ایالات متحده و اروپا در روز جمعه افزایش یافت ، زیرا سرمایه گذاران دور جدیدی از گزارش درآمد و گزارشی از خرده فروشی را گزارش کردند که قوی تر از حد انتظار بود.

 • S&P 500 در معاملات اولیه کمتر از نیم درصد رشد کرد. این دستاوردها در اروپا شدیدتر بود و Stoxx Europe 600 بیش از 1 درصد رشد داشت و یک روز قبل از افت شدید بهبود یافت.

 • در وال استریت ، سرمایه گذاران گزارشی را از وزارت بازرگانی در نظر گرفتند که نشان می دهد هزینه های مصرف کننده ایالات متحده برای پنجمین ماه متوالی در ماه سپتامبر افزایش یافته است. سود 1.9 درصدی گزارش شده قویتر از آنچه اقتصاددانان انتظار داشتند بود.

 • پوند انگلیس قبل از بهبود سریع 0.75 درصد غرق شد ، زیرا نخست وزیر بوریس جانسون گفت که دولت او مذاکرات Brexit را کنار می گذارد و بدون توافق تجاری در 1 ژانویه پیش می رود مگر اینکه “تغییر اساسی رویکرد” از طرف اتحادیه اروپا ایجاد شود . پنجشنبه آخرین مهلت آقای جانسون برای انجام معامله بود. E.U. انتظار می رود مذاکره کنندگان هفته آینده برای گفتگوهای بیشتر به لندن بیایند.

 • سهام شرکت LVMH ، شرکت کالاهای لوکس فرانسوی که مالک لوئیس ویتون و جیوانچی است ، پس از آنکه این شرکت گفت فروش در مارک های مد در سه ماهه سوم رشد کرد ، بیش از 6 درصد جهش کرد. سهام کریستین دیور ، که توسط LVMH نیز کنترل می شود ، 8 درصد افزایش یافت. سهام مارک تجاری لوکس Burberry بیش از 3 درصد صعود کرد.

 • دایملر ، تولید کننده آلمانی مرسدس بنز ، گفت که عملکرد سه ماهه سوم آن با سود پیش پرداخت 3.1 میلیارد یورو بهتر از حد انتظار بوده است. سهام این خودروساز 5 درصد رشد کرد.

 • یک رگولاتور هواپیمایی اروپایی به بلومبرگ نیوز گفت که از ارتقا to بوئینگ 737 مکس راضی است و احتمال بازگشت هواپیما به آسمان منطقه را تا پایان سال افزایش می دهد. تصویب نهایی در اروپا به چندین مرحله دیگر نیاز دارد ، اما سهام بوئینگ تقریباً 5 درصد افزایش یافت.

اعتبار…رامین طلایی / کوربیس ، از طریق گتی ایماژ

شرکت کوکاکولا در حال قطع Tab ، اولین مارک نوشابه رژیم غذایی خود است که در دهه 1970 به یک نماد فرهنگی تبدیل شد و یک آیین کوچک اما وفادار را تا به امروز حفظ کرده است.

سالها شایعاتی مبنی بر اینکه غول سودا قصد دارد این مارک تجاری را که در سال 1963 معرفی شده بود خاتمه دهد. احتمال نابودی آن باعث شده بود تا طرفداران فداکار Tab – که خود را Tabaholics می نامند – برای شکایت و حتی تماس با این شرکت تماس بگیرند. دادخواستها را امضا کنید و خواستار زنده نگه داشتن کوکاکولا هستید.

این شرکت روز جمعه اعلام کرد که این بار واقعاً تمام شده است: Tab در حالی که تلاش کوکاکولا برای “بازنشستگی انتخاب محصولات کم عملکرد” ​​تا پایان امسال است ، از بین می رود.

کوکاکولا گفت که برنامه ریزی برای ساده سازی مارک های آشامیدنی شرکت “قبل از شیوع ویروس کرونا” در حال انجام بود ، اما اختلالات زنجیره تامین و تغییر رفتار مصرف کننده ناشی از همه گیری ، شرکت را وادار به سرعت بخشیدن به تلاش های خود کرد.

کوکاکولا تنها یکی از مارک های عمده غذایی ، آشامیدنی و خرده فروشی است که تأثیر همه گیر را احساس می کند. برخی از زنجیره های فست فود ، از جمله California Pizza Kitchen و Ruby Tuesday ، همراه با مارک های خرده فروشی از جمله J. Crew ، Men’s Wearhouse و Lord & Taylor ، در بحران اعلام ورشکستگی کرده اند. کمپانی های دیگر نیز رویکردهای خلاقانه ای را در بازاریابی در طی همه گیری انجام داده اند ، به تازگی پپسیکو نوشیدنی جدید Driftwell را برای کمک به مردم در استرس و استراحت قبل از خواب آزاد کرده است.

از دیگر محصولات خروجی کوکاکولا می توان به Odwalla ، Coca-Cola Life ، Diet Coke Fiasty Cherry و Sprite Lymonade و همچنین مارک های نوشیدنی منطقه ای مانند Northern Neck Ginger Ale و Delaware Punch اشاره کرد.

“این در مورد ادامه پیروی از مصرف کننده است و در تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک از مارک های تجاری ما شایسته ترین سرمایه گذاری و منابع ما هستند ، و همچنین برداشتن اقدامات سخت اما مهم برای شناسایی آن دسته از محصولات که از بین رفته اند و از این رو باید از نمونه کارها خارج شوند ، بسیار هدفمند است ، “کت کویتزر ، رئیس جهانی نوآوری و عملیات بازاریابی شرکت کوکاکولا ، در بیانیه ای گفت.

در ابتدا Tab با این پیام به بازار عرضه شد که نوشیدنی کم کالری خط کمر خود را مرتب می کند. این مارک در دهه 1980 به اوج فرهنگی خود رسید ، زمانی که در تبلیغات تجاری زنان با لباس بیکینی ظاهر می شدند و صدای تبلیغاتی می زدند که تب “برای افراد زیبا” است. اما در سال 1982 ، کوکاکولا کیت رژیم غذایی را معرفی کرد و تا سال 2011 ، فقط سه میلیون مورد Tab تولید شد ، در حالی که 885 میلیون مورد کک رژیمی وجود داشت.

 • طبق گزارش فدرال رزرو ، تولید صنعتی ایالات متحده در سپتامبر 0.6 درصد کاهش یافت ، شاخص دیگری از بهبود تزلزل. پس از افزایش ماه های ژوئن و جولای ، تولید صنعتی در ماه آگوست به سختی افزایش یافت. تولید کالاهای مصرفی در ماه سپتامبر 1.6 درصد کاهش یافت ، از جمله کاهش بیش از 4 درصدی تولید خودرو. به طور کلی ، تولید 0.3 درصد کاهش داشت و 6.4 درصد کمتر از سطح فوریه بود.

 • یک ناظم انگلیس روز جمعه گفت که جریمه کرده است هواپیمایی بریتانیا 20 میلیون پوند یا 25.9 میلیون دلار برای امنیت شل که منجر به نقض داده در سال 2018 شد ، که در آن هکرها اطلاعات بیش از 400000 مشتری British Airways را به سرقت بردند. جریمه بسیار کمتر از 183 میلیون پوندی است که در ابتدا در سال 2019 پیشنهاد شده بود.

اعتبار…جیم ویلسون / نیویورک تایمز

فیس بوک و توئیتر توزیع مقاله بدون دلیل نیویورک پست در مورد هانتر بایدن ، پسر نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ، جوزف آر بایدن جونیور را محدود یا مسدود کردند.

از آن زمان توییتر سیاستی را که برای جلوگیری از مقاله استفاده کرده بود تغییر داده و روز پنجشنبه گفته است که اجازه می دهد مطالب مشابه به اشتراک گذاشته شود. اما هر دو شرکت با واکنش خشمگینانه و اتهامات سانسور از سوی قانونگذاران جمهوری خواه ، از جمله رئیس جمهور ترامپ مواجه شدند.

گزارشگران و ستون نویسان نیویورک تایمز در حین باز شدن تحولات ، اخبار را پوشش داده اند:

 • اقدامات توییتر و فیس بوک یک نگاه اجمالی به چگونگی بهم ریختگی مکالمات آنلاین در روز انتخابات ارائه می دهد. مایک آیزاک و کیت کنگر می نویسند ، به خصوص باب و ویدئو توئیتر تأکید کرد که چگونه شرکت ها در نحوه اجرای مداوم آنچه که در سایت های خود اجازه می دهند ، اعمال نمی کنند.

 • برای بسیاری از دموکرات ها ، مقاله بدون دلیل – که شامل مجموعه ای عجیب از جزئیات مربوط به تعمیرگاه کامپیوتر دلاور ، F.B.I. کوین روز ، ستون نویس فناوری نیویورک تایمز ، می گوید و رودی جولیانی ، وکیل شخصی رئیس جمهور – بوی مشکوکی مانند نتیجه یک عملیات هک و نشت داشتند.

 • یوتیوب موفق شده است از بحث و جدال کاملاً جلوگیری کند ، زیرا مشخص نیست که این پلت فرم در مورد داستان چه کاری انجام می دهد – در صورت انجام این کار ، Daisuke Wakabayashi گزارش می دهد.

اعتبار…اریک برادات / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

کمیسیون کنگره که وظیفه نظارت بر تلاش های وام اضطراری بانک مرکزی را بر عهده دارد ، در گزارش جدید خود اعلام کرد ، فدرال رزرو ، که برنامه های متنوعی را برای ادامه اعتبار در اوج رکود همه گیر تنظیم کرده است ، باید خرید اوراق قرضه شرکتی را متوقف کند.

این برنامه که با پول وزارت خزانه داری تأمین می شود ، برای خرید اوراق مشارکت – ابتدا از طریق وجوه قابل معامله در بورس و اخیراً به عنوان بخشی از شاخص ایجاد شده – ایجاد شده است. در این گزارش آمده است كه از 8 اكتبر ، این تسهیلات 13.1 میلیارد دلار وجوه و اوراق قرضه منفرد خریداری كرده است.

این برنامه انتقاداتی را برای آسان تر شدن طیف وسیعی از شرکت ها برای وام گرفتن با نرخ بسیار پایین به همراه داشته است ، اگرچه انجام این کار به بسیاری از افراد کمک کرده است تا بودجه لازم را برای تحمل بیماری همه گیر جمع کنند. بیشترین سود شرکت ها غیرمستقیم است – به دلیل حضور بانک فدرال به عنوان پشتیبان ، نه به دلیل خریدهای خودشان – اما منتقدان همچنین گفته اند که برنامه ها باید رشته های بیشتری را به هم متصل کنند.

خریدهای واقعی در این برنامه به لطف شرایط آرام بازار قبلاً به یک قطره کاهش یافته بود ، اما کمیسیون گفت که “به این نتیجه رسیده است که تسهیلات باید هرگونه خرید را متوقف کند.”

کمیته نظارت ، گروهی متشکل از دو دموکرات و دو جمهوریخواه ، همچنین نتایج استماع تلاش های بانک فدرال برای خرید بدهی های ایالتی و محلی را گزارش کرد – برنامه ای که به دلیل نرخ بهره نسبتاً بالا و آنچه وام گیرندگان آن را سخاوتمندانه می نامند ، استفاده محدودی را شاهد بوده است. مقررات.

جمهوری خواهان در این کمیته احساس کردند که این برنامه “به هدف خود برای بازیابی نقدینگی در بازار اوراق قرضه شهرداری رسیده است”.

اما دموکرات ها احساس کردند که باید سخاوتمندتر باشد. آنها استدلال کردند که این باید نرخ بهره را کاهش دهد تا برنامه شهرداری “حداقل به همان اندازه سخاوتمندانه با دولت های ایالتی و محلی باشد که با وام گیرندگان شرکت کننده در سایر برنامه های وام اضطراری آن”.

اعتبار…مایکل ناگل برای نیویورک تایمز

دولت ترامپ در ارائه توجیهی برای اینکه چرا یک شرکت حمل و نقل سنگین YRC در سراسر جهان ، حق دریافت وام 700 میلیون دلاری را داشته که از یک پول قابل استفاده برای کمک به شرکت هایی که برای امنیت ملی حیاتی هستند ، ارائه نشده است ، بر اساس گزارش منتشر شده در روز جمعه توسط کمیسیون نظارت کنگره.

YRC اولین شرکتی بود که از طریق یک برنامه 17 میلیارد دلاری که توسط کنگره در ماه مارس برای کمک به شرکتهای تعیین شده برای امنیت ملی در شرایط همه گیر تعیین شده وام گرفت. این وام ، که در ماه ژوئیه اعطا شد ، پس از آن اعلام شد که وزارت خزانه داری گفت YRC واجد شرایط است “براساس گواهی وزیر دفاع مبنی بر اینکه YRC برای حفظ امنیت ملی حیاتی است.”

بودجه سریعاً به دلایلی مورد بررسی قرار گرفت ، از جمله وضعیت مالی متزلزل YRC قبل از ویروس ، شبکه ارتباطی آن با کاخ سفید و دلیل دولت مبنی بر اینکه حمل و نقل کالا به مراکز نظامی برای امنیت کشور مهم است. YRC در سال 2019 بیش از 100 میلیون دلار ضرر کرد و به دلیل ادعای کلاهبرداری از دولت فدرال برای مدت 7 سال توسط وزارت دادگستری مورد شکایت قرار گرفت.

وزارت خزانه داری و وزارت دفاع در پاسخ به کمیسیون نظارت کنگره ، که برای نظارت بر چگونگی هزینه وجوه محرک ایجاد شده بود ، کمی تأیید کردند که چرا YRC برای وام تأیید شده است.

وزارت خزانه داری گفت YRC 68 درصد حمل و نقل کالاهای کوچک وزارت دفاع را ارائه می دهد و خدمات را به وزارت امنیت داخلی و آژانس گمرک و مرزبانی ایالات متحده ارائه می دهد. در مورد اینکه چرا این مسئله امنیت ملی را حیاتی کرده است ، خزانه داری به وزیر دفاع ، مارک اسپر ، مسئول ساخت این گواهینامه ، موکول شد.

این کمیسیون اعلام کرد ، پنتاگون در ارائه اطلاعات اضافی ، که قول داده در ماه سپتامبر ارائه دهد ، نتوانست.

بروک دی والت ، سخنگوی وزارت دفاع ، از اظهار نظر خودداری کرد و گفت که وزارتخانه باید ابتدا “گزارش را” بررسی کند.

اعضای کمیسیون نگرانی ها را مبنی بر اینکه ممکن است شرکت به دلیل ارتباط با کاخ سفید وام دریافت کرده باشد ، ابراز داشتند. YRC از Apollo Global Management ، یک شرکت سهامی خاص با روابط نزدیک با مقامات دولت ترامپ پشتیبانی مالی می کند.

2020-10-16 21:37:23

‘انشاlahالله’: عبارت عالی برای سال 2020

مقاله قبلی

Drug May Extend A.L.S. یافته های مطالعه: زندگی چندین ماهه بیماران

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کسب و کار