اخبار

جتلین با 99 فروند سقوط در محله شلوغ پاکستان

0

اسلام آباد ، پاکستان – یک مقام هواپیمایی گفتند که یک هواپیمای هواپیمایی بین المللی پاکستان با حداقل 99 مسافر در روز جمعه در یک منطقه مسکونی در نزدیکی فرودگاه کراچی ، بزرگترین شهر پاکستان سقوط کرد.

مقامات گفتند که این هواپیما ، پرواز 8303 ، یک ایرباس A320 ، از شرق شهر لاهور به کراچی در مسیر بود و ساعت 2:37 بعد از ظهر سقوط کرد.

وجود داشت مقامات پاکستانی گفتند که حداقل 91 مسافر و هشت خدمه در هواپیما حضور دارند. نصیر حسین شاه ، وزیر استانی گفت: حداقل دو نفر از این سانحه جان سالم به در بردند اما مصدومیت داشتند.

بنیاد ادی ، خیریه ای که خدمات آمبولانس و مأموریت رایگان را انجام می دهد ، گفت که اجساد دست کم 35 مسافر به دو بیمارستان اصلی دولتی شهر منتقل شده اند.

مقامات گفتند كه مقامات مدنی و ارتش عملیات نجات را آغاز كرده اند.

گزارش های خبری اولیه گفتند که این هواپیما از پشت بام های چندین خانه در کوهنورد شده است محله ، قبل از اینکه شعله ور شود شعبه Model Colony نامیده می شود. چندین خانه آتش گرفتند. دودهای ضخیم از دود بیرون آمده از محل سقوط. شبکه های تلویزیونی محلی تصاویری از بام های خاردار و چندین وسیله نقلیه را که در آتش سوزی بودند نشان می داد حوزه.

ریزوان خان ، یک فعال سیاسی که در عملیات نجات شرکت می کند ، گفت که هشت خانه کاملاً آسیب دیده است. وی گفت: “در ابتدا ، ما سعی كردیم مردم را نجات دهیم ، اما به دلیل گرمای شدید ، آنها نتوانستند این كار را انجام دهند.”

آقای خان افزود که تیم های نجات از حمل و نقل هوایی و نظامی به دلیل وجود در عرض چند دقیقه به محل رسیده اند مجاورت فرودگاه و کانتون نظامی.

خلبان به گفته معاون كنترل هواپيماي بين المللي پاكستان ، شركت حمل و نقل ملي ، به برج كنترل گفت كه او دچار مشكلات فني است. وی گفت که شرکت هواپیمایی در تلاش بود تا مشخص کند این مشکلات چیست.

آقای ملک به یک کانال تلویزیونی پاکستانی گفت: “به خلبان گفته شد که هر دو باند برای فرود آمدن او آماده هستند.” “با این حال ، خلبان تصمیم گرفت تا دور از خانه را انجام دهد. چرا او به همین دلیل فنی این کار را کرد که ما متوجه خواهیم شد. ”

سخنگوی ایرباس ، استفان شافرات گفت: این شرکت از این سانحه آگاه بود اما هیچ جزئیاتی در مورد شرایط موجود ندارد. ایرباس از این سانحه ابراز پشیمانی کرد و در بیانیه ای اعلام کرد که “مساعد فنی کامل” را به مقامات پاکستان ارائه می دهد.

A320 معمولاً حدود 180 صندلی دارد. ایرباس در بیانیه خود اظهار داشت: این هواپیما که سقوط کرده از سال 2004 در خدمت بود اما با شرکت هواپیمایی بین المللی پاکستان تنها از سال 2014 ، تا روز جمعه حدود 47100 ساعت پرواز و 25860 چرخه پرواز به ثبت رسیده است.

اسوشیتدپرس گزارش داد که اسناد هوایی نشان می دهد که هواپیما آخرین بار در تاریخ 1 نوامبر سال 2019 با بررسی دولت دریافت کرده است. مهندس ارشد شرکت هواپیمایی 28 آوریل گواهی جداگانه امضا کرد و گفت که کلیه تعمیرات انجام شده است. در این بیانیه آمده است: “این هواپیما کاملاً دارای اعتبار هوایی است و مطابق با استانداردهای ایمنی است.

این تصادف روزها پس از آن آغاز شد که پاکستان اجازه داد پروازهای داخلی بعد از قفل از سرگیری از سر گرفته شود و شامل گسترش تاج ویروس شود. Model Colony یک محله شلوغ و پر ازدحام است که تقریباً دو مایل با فرودگاه کراچی فاصله دارد.

کانال های تلویزیونی هند جمعیت زیادی را نشان می دادند که در نزدیکی محل سقوط در محله بسته شده بودند ، در حالی که دود سیاهی آسمان را گرفتند ، مردم با عجله به سمت آمبولانس حرکت می کردند. یک مرد حمل یک پسر او را در آغوش گرفت ، هنگامی که او روزنامه نگاران و کارگران اضطراری فرار کرد. افسران پلیس و تکاوران شبه نظامی تلاش کردند تا جمعیت را از محل حادثه پراکنده کنند.

این سانحه در حالی اتفاق افتاد که مسلمانان در سراسر جهان قصد داشتند عید سعید فطر را جشن بگیرند ، تعطیل اختصاص یافته به پایان ماه رمضان ، ماه مقدس روزه. کانال های خبری اعلام کردند که بسیاری از مسافران برای تعطیلات با خانواده به خانه رفته اند.

سید شیبلی فراز ، وزیر اطلاعات پاکستان ، گفت که این سانحه “یک حادثه بسیار غم انگیز درست قبل از عید” بود. نخست وزیر عمران خان گفت که وی “شوکه شده و ناراحت شده است”.

پاکستان از تاریخ اخیر در مورد بلایای هوایی مشکل دارد. مرگبارترین آن در سال 2010 بود ، هنگامی که یک ایرباس در حال پرواز از کراچی به تپه ها سقوط کرد و باعث سقوط 152 نفر در هواپیما شد. در سال 2016 ، یک هواپیمای بین المللی هواپیمایی پاکستان پس از ناکامی یکی از دو موتور توربوپروپ ، به شعله ور شد و باعث کشته شدن 48 نفر از جمله خواننده مشهور سابق پاپ شد.

تا اواخر ظهر روز جمعه ، کارگران اورژانس در محله نزدیک محل سقوط ریخته بودند. بسیاری از اتومبیل های پارک شده نابود شده بودند.

امجد شاه ، که در همسایگی زندگی می کند ، گفت که وقتی صدای “منفجر شدن بمب” را شنید از خواب بیدار شد. وی گفت که ماموران امنیتی در تلاش بودند تا مردم را از محل تصادف دور کنند ، اما به دلیل شلوغی و خیابان های باریک “با مشکلات عظیمی روبرو بودند”.

جفری گتلمن در گزارش دهی از دهلی نو ، ضیا-اور رحمان از کراچی و استنلی رید از لندن کمک کرده است.

2020-05-22 20:25:27

11 مورد از بهترین خواندن های آخر هفته ما

مقاله قبلی

زاویه های آمازون برای گرفتن مشتریان

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار