اخبار

جنگ جهانی دوم “بمب زلزله” در آبهای لهستان منفجر می شود

0

یک بمب 12000 پوندی مربوط به دوران جنگ جهانی دوم روز سه شنبه در یک کانال حمل و نقل در خارج از شهر بندری سوینوژسکی لهستان منفجر شد و در حالی که تیم غواصان نیروی دریایی در حال تلاش برای خنثی کردن آن از راه دور بودند ، یک توده آب را به هوا بلند می کند.

در این عملیات هیچ کس آسیب ندید ، که نیروهای ارتش لهستان گفتند که آنها آن را یک موفقیت می دانند زیرا مهمات ، یک بمب انگلیسی “تالبوی” در نهایت نابود شده بود.

یک روز قبل از عملیات ، وزارت دفاع لهستان اعلام کرد که بمب بزرگترین بمبی است که در کشور کشف شده است و غواصان از ناوگان دفاع ساحلی هشتم نیروی دریایی لهستان سعی می کنند سلاح را از راه دور خنثی کنند و در آن فرآیند انفجار ویژه باشد مورد استفاده قرار می گیرد برای سوراخ کردن در مورد فولاد ضخیم بمب و روشن کردن مواد منفجره در داخل آتش.

اگر موفقیت آمیز باشد ، این روش به شما اجازه می دهد که 5200 پوند ماده انرژی زا در داخل بمب با خیال راحت خود را در زیر آب بسوزاند ، به غواصان اجازه می دهد تا پوسته تخلیه شده را از آب بالا ببرند یا آن را به دریا بکشند.

به گفته کارشناسان کمیته صلیب سرخ بین المللی ، لهستان از پایان جنگ جهانی دوم بقایای مواد منفجره جنگ را از قلمرو خود پاکسازی کرده است. از سال 1944 تا 2003 ، بیش از 96 میلیون قطعه مواد منفجره با تخمین 866 میلیون دلار برداشته شده است ، کارشناسان نوشتند و از سال 1944 تا 1989 ، مهمات منفجر نشده بیش از 4000 نفر در لهستان جان خود را از دست داد.

در زمینه دفع بمب ، هر روشی که برای تهیه یک صندوق مهمات در نظر گرفته شود ، خطر انفجار آن را نیز به دنبال خواهد داشت ، مهم نیست که این مراحل چقدر دقیق و به درستی انجام شود.

برای بمبی مانند این بمب ، غواصان به احتمال زیاد از مهمات زیر آب استفاده می کردند ، اندازه گیری می کردند و با دقت ویژگی های اصلی را ترسیم می کردند. با تجزیه و تحلیل یافته های خود در زمین ، غواصان مشخص می كنند كه انواع فیوزها به طور معمول به چنین بمبی متصل می شوند و روش های مستند را برای از بین بردن یا از بین بردن ایمن آنها بدون ایجاد انفجار مهمات مطالعه می كنند.

با این حال ، گاهی اوقات ، چنین مراحل غیرممکن است. اگر به دلیل تغییر شکل در اثر ضربه یا سایر موانع ، فیوز غیرقابل دسترسی باشد ، ممکن است کارشناسان دفع بمب تصمیم بگیرند روشی به نام deflagration را امتحان کنند که شامل بریدن بمب و آتش زدن مواد منفجره در داخل است تا با خیال راحت خود را بسوزاند. اما مواد منفجره ای که به سرعت در حال سوختن هستند و در داخل یک پوشش فولادی ضخیم قرار دارند ، می توانند به همان شکل منفجر شوند ، حتی اگر سوراخ های اضافی برای تخلیه گازهای تولید شده توسط آتش ایجاد شود.

وزارت دفاع همچنین گفت که این عملیات اولین تلاش برای خنثی سازی بمب تالبوی در زیر آب است. وزارتخانه به پیام هایی که خواستار اظهار نظر بودند ، پاسخ نداد و تلاش ها برای رسیدن به سفارت لهستان در واشنگتن بی نتیجه ماند.

در سال 1943 توسط نیروی هوایی سلطنتی طراحی شد ، Tallboy در درجه اول برای حمله به اهداف با ارزش مانند قلم های زیردریایی ، گذرگاه ها و پل ها و سایت های پرتاب موشک های کروز V-1 و موشک های بالستیک V-2 که باعث وحشت غیرنظامیان در انگلیس در زمان جنگ. طبق روایتی که در سال 1990 توسط Wing Cmdr نوشته شده است. جان A. MacBean و سرگرد آرتور S. Hogben ، 95 بمب Tallboy نیز روی کشتی هایی مانند رزمناو آلمانی Lützow که در سال 1945 در Swinoujscie لنگر انداخته شد ، ریخته شد.

نویسندگان ، بمب های تالبوی را غرق ناو جنگی Tirpitz آلمان در شمال نروژ در نوامبر 1944 می دانند. هنگامی که به زمین می افتند ، تالبویز اغلب دهانه هایی به قطر 85 فوت و عمق 25 فوت ایجاد می کند. این بمب بعد از مهمات 22000 پوندی گراند اسلم بود که به اهداف آلمان نیز پرتاب شد ، دومین بمبی بود که توسط نیروهای انگلیس در طول جنگ استفاده شد. با هم ، تالبوی و گرند اسلم به دلیل ویرانی که در خشکی ایجاد کردند ، به عنوان “بمب های زلزله” شناخته می شدند.

تصور می شود مهماتی که روز سه شنبه توسط غواصان منهدم شد ، در لوتزو پرتاب شده است ، اما در اثر ضربه منفجر نشد. به گفته فرمانده بال و MacBean و سرگرد هوگن ، فیوز بمب برای منفجر کردن بمب پس از تاخیری به اندازه چند صدم ثانیه طراحی شده است ، اما در این حالت ظاهراً در هنگام حمله شکست خورد و بمب طولانی 21 فوت را ترک کرد به مدت سه چهارم قرن در عمق گل و لای زیر 33 فوت آب قرار گرفته است.

2020-10-15 03:19:08

بنابراین ، آیا شما باید یک تلفن جدید بخرید یا نه؟

مقاله قبلی

فیس بوک تبلیغات ضد واکسیناسیون را ممنوع می کند و دوباره کاهش می یابد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار