اخبار

در هند ، پزشکان هشدار می دهند که کاهش کیفیت هوا می تواند Covid-19 را حتی بدتر کند.

0

در حالی که لحاف غلیظی از مه دود پنجشنبه خود را به دور دهلی نو می پیچاند ، که نشان دهنده آغاز فصل آلودگی پاییز است ، پزشکان و دانشمندان هشدار دادند که پایین آمدن کیفیت هوا می تواند مشکلات Covid-19 شهر را حتی بدتر کند.

یکی از رایج ترین علائم موارد ویروس کرونا ، مشکل تنفس است. و پزشکان می گویند اگر هوای محیط به طور ناگهانی مسموم شود ، مانند هر سال در این زمان در شمال هند ، در این صورت افراد بیشتری که به ویروس آلوده می شوند ممکن است در بیمارستان بستری شوند یا بمیرند.

آرویند کومار ، جراح قفسه سینه و بنیانگذار بنیاد مراقبت از ریه در دهلی نو ، گروهی که باعث افزایش آگاهی در مورد مشکلات تنفسی می شود ، گفت: “اگر دو نفر به ریه ها شلیک کنند ، پس مسلماً ریه ها مشکلات بیشتری خواهند داشت.”

هند اکنون با دو چالش مهم بهداشتی دست به گریبان است که هم به سیستم تنفسی حمله می کنند و هم به اوج می رسند.

موارد ویروس کرونا به طرز گسترده ای گسترش می یابد و کشور را در مسیر دستیابی به بزرگترین بار گزارش ویروس در هفته های آینده قرار می دهد. با 7.3 میلیون عفونت گزارش شده ، پس از 7.9 میلیون ایالات متحده است. و هر روز ، هند در حدود 10 هزار مورد بیشتر در روز از ایالات متحده پیشی می گیرد ، حتی در حالی که میزان مرگ و میر در هند بسیار پایین تر است.

در پس زمینه آلودگی هوای آزار دهنده هند وجود دارد که در پاییز و زمستان افزایش می یابد. رشد سریع اقتصادی دو دهه گذشته – و همراه با آن ، افزایش شهرنشینی و ازدحام – باعث شده شهرهای هند به طرز وحشتناکی آلوده شوند.

2020-10-16 01:45:09

YouTube با استناد به خشونت آفلاین ، تئوری توطئه QAnon را شکست می دهد

مقاله قبلی

‘انشاlahالله’: عبارت عالی برای سال 2020

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار