فناوری

رون كاب ، پیشگام در زمینه طراحی داستان های علمی ، در 83 سالگی درگذشت

0

ران کاب ، هنرمند و طراح تولید فیلم معروف به کار در سفینه فضایی در “بیگانه” ، دلورایی در “بازگشت به آینده” و برخی از بیگانگان آشفته در “جنگ ستارگان” روز دوشنبه در سیدنی استرالیا درگذشت.

او 83 ساله بود. مرگ او توسط همسرش ، رابین لاو تأیید شد. علت آن زوال عقل بدن لوئی بود.

آقای کاب ، یک طراح خودآموخته که عمدتا در پشت صحنه کار می کرد ، زیبایی شناسی را پیشرفت داد که هنوز هم بر سفینه ها و ماشین های زمان فیلم های علمی تخیلی امروز تأثیر می گذارد: آینده نگرانه ، در عین حال یکپارچهسازی با سیستمعامل مدولار ، اما بی حد و مرز ؛ و با جزئیات دقیق می ترکد.

فرانسوا آدوی ، طراح تولید فیلم 2019 “Ford v Ferrari” و “Ghostbusters: After Life” که در آینده منتشر خواهد شد ، گفت: “او به شدت در من و بسیاری از همسالان من در این تجارت تأثیرگذار بود.”

آقای آدویی گفت: “نقاشی های او بسیار منطقی و واقع گرایانه است.” “فقط احساس می شد سفینه های فضایی او هر لحظه می توانند پرواز کنند.”

جیم بیسل ، یکی از دوستان دیرینه آقای کاب که طراح تولید فیلم های از جمله “E.T.” بود ، گفت: “ران بسیار همدم بود.” فرازمینی »در 1982 و” جومانجی “در 1995.” او نسبت به همه چیز کنجکاوی داشت. علی رغم اینکه فقط تحصیلات دبیرستان را پشت سر گذاشته بود ، وی یکی از باهوش ترین پسرانی بود که من می شناختم. “

رونالد ری كاب در 21 سپتامبر 1937 در لس آنجلس متولد شد. وی در سال 1955 از دبیرستان بوربانك فارغ التحصیل شد و به نقل از وب سایت خود ، همراه با یك سری مشاغل عجیب و غریب کارهای انیمیشن سازی را در استودیوی والت دیزنی انجام داد.

آقای کاب قبل از بازگشت به کالیفرنیا و ارسال کارتون های سیاسی برای روزنامه مطبوعاتی لس آنجلس ، در اواسط دهه 1960 ، در سال 1963 به ارتش سیگنال ارتش آمریكا خدمت می كرد و به ویتنام می رفت. کمیک های وی ، که در سطح جهانی منتشر می شدند ، با مضامین شامل نظامی گری ، نژادپرستی و نابودی هسته ای روبرو می شدند.

کار آقای کاب باعث شد وی از خانم لاو ، عضو اتحادیه دانشجویان استرالیا ، برای سفر در استرالیا دعوت شود. این دو در آن تور با هم آشنا شدند ، در سال 1973 ازدواج کردند و به لس آنجلس نقل مکان کردند. خانم لاو گفت که او یک رستوران کوچک خریده و از این دو نفر برای چند سال اول بازگشت به ایالات متحده حمایت کرده است.

آقای کاب شروع به انتخاب بیشتر کارهای سینمایی کرد. او موجوداتی را خلق کرد که در صحنه کانتینای “جنگ ستارگان: قسمت چهارم – یک امید جدید” در سال 1977 ظاهر شدند. همچنین از او خواسته شد برای تصویربرداری سفینه فضایی برای یک زمین فیلم که در نهایت تبدیل به فیلم “بیگانه” بزرگ 1979 می شود ، کمک کند. سیگورنی بافنده

کارهای آقای کاب در چندین فیلم ظاهر شده است که به کلاسیک داستان علمی و تخیلی تبدیل شده اند. او صحنه ها و لباس هایی را برای فیلم 1982 “Conan the Barbar” طراحی کرد. و او در سال 1985 مشاور “بازگشت به آینده” بود و به طراحی ماشین معروف DeLorean کمک کرد که مارتی مک فلای ، شخصیتی را که مایکل جی فاکس بازی می کرد ، در طول زمان به عقب و جلو منتقل می کرد.

خانم لاو گفت: “او علاقه زیادی به درست کردن این علم داشت.” “او علم دقیق می خواست و طرحی عالی داشت.”

آقای بیسل گفت که آقای کاب دانش را در هر کجا که می تواند پیدا کند می بلعد و کتابهایی را در موضوعاتی از جمله فلسفه ، فناوری و تکامل به اشتراک می گذارد. آقای بیسل گفت: “در اینجا پسری واقعاً هرگز به پول اهمیت نمی داد.” “او همیشه فقط به کار خود اهمیت می داد.”

آقای كاب در مصاحبه ای با لس آنجلس تایمز در سال 1988 گفت كه حدود سال 1980 ، استیون اسپیلبرگ از او س askedال كرده بود كه آیا می تواند فیلمی را كارگردانی كند – حتی اگر تجربه كارگردانی نداشت. “این اتفاق برای چند نفر می افتد؟” گفته شد آقای کاب.

همانطور که تصور می شد ، این فیلم قرار بود بر روی گروهی از بیگانگان متمرکز شود. اما این مفهوم تکامل یافت تا در عوض روی یک موجود فرازمینی متروکه متمرکز شود. آن فیلم 1982 ، “E.T.” در نهایت توسط آقای اسپیلبرگ کارگردانی شد.

اما آقای کاب از این کارگردانی نکرد که آن فیلم را کارگردانی نکرد. خانم لاو گفت: “او فکر می کرد این خیلی زیباست.” “این کیف او نبود.”

هنوز هم ، آقای كاب پس از آنكه خانم عشق متوجه بندهایی در قراردادش شد كه از آن چشم پوشی كرده بود ، مقداری پول بدست آورد: هزینه كشتن و سهم قراردادی از سود. این برای آقای کاب ، که در گذشته درآمد وی بسیار ناچیز بود ، بسیار تعجب آور بود و این امر باعث شد که خانواده اش سالها از نظر اقتصادی سرپا بمانند.

آقای آدویی در سال 2000 با بازی آرنولد شوارتزنگر با آقای کاب در “روز ششم” کار کرد. او از آقای كاب به عنوان یك طراح مراقبه اما خوش ذوق به یاد آورد كه با جلب توجه خیره كننده به جزئیات و یادداشت های فراوان در كنار او ، نقاشی های زیبایی را خلق كرده است.

آقای آدویی گفت: “او استادکار بود.” “و من فکر می کنم او این ارتباط را با فیلمسازان و نویسندگان برقرار کرد زیرا دوست داشت در مورد علم ، فناوری ، فرازمینی ها صحبت کند ، اینکه چرا ما اینجا هستیم و همه اینها. او یکی از جالب ترین افراد برای گفتگو با او بود. “

آقای کاب چند سال آخر زندگی خود را در سیدنی گذراند. پسرش ، نیکلاس ، علاوه بر همسرش ، از او باقی مانده است.

در مصاحبه سال 1988 ، آقای کاب گفت که عاشق افسانه پردازی است. وی گفت: “فیلم به من فرصتی می دهد تا همه این کارها را انجام دهم.” “من می توانم معماری را انجام دهم. من می توانم مجموعه ها را انجام دهم. می توانم علاقه خود را به فناوری ابراز کنم. من می توانم علاقه خود را به داستان ، داستان و شخصیت ، روانشناسی شخصیت ها ابراز کنم. فیلم بسیار راضی کننده است. “

2020-09-23 22:05:04

هورا (بیشتر) برای دولت!

مقاله قبلی

منطق ایالات متحده برای کمک نظامی به سعودی ها در جنگ یمن بسیار فرسوده است

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری