فناوری

سرانجام ، ابررسانای درجه اول اتاق

0

در سال 2015 ، میخائیل ارمتس ، فیزیکدان از م Instituteسسه شیمی ماکس پلانک در ماینتس ، آلمان ، گزارش داد که سولفید هیدروژن – یک مولکول متشکل از دو اتم هیدروژن و یک اتم گوگرد – در فشار منفی 94 درجه فارنهایت تبدیل به ابررسانایی می شود و فشار آن به 22 میلیون می رسد. پوند بر اینچ مربع. این دما در آن زمان برای ابررسانا رکورد گرم بود.

دکتر دیاس گفت: “این ، می توانم بگویم ، کاغذی که بازی را تغییر می دهد.

دکتر ارمتس و سایر دانشمندان متعاقباً کشف کردند که هیدرید لانتانیم – ترکیبی حاوی هیدروژن و لانتانیم – در فشارهای فوق العاده بالا به دمای ابررسانای منفی 10 درجه فارنهایت می رسد.

گروه دکتر دیاس مخلوطی از سه عنصر را بررسی کردند: هیدروژن ، گوگرد و کربن. با سه عنصر ، دانشمندان توانستند خصوصیات الکترونیکی را برای دستیابی به دمای ابررسانای بالاتر تنظیم کنند.

Eva Zurek ، استاد شیمی در دانشگاه بوفالو که محاسبات عددی را برای پیش بینی رفتار افراد بالا انجام می دهد ، گفت: “شما می توانید با دانستن اینکه سیستم های باینری خوب چیست و سپس به طور بالقوه عنصر دیگری به آن اضافه کنید تا پیچیده تر شود ، شروع کنید. -مواد فشار “و امیدوارم ، این پیچیدگی بتواند دمای بحرانی ابررسانا را افزایش دهد یا فشار تثبیت را پایین آورد.”

دکتر زورک ، که درگیر آخرین تحقیقات نبود ، گفت که کربن سومین عنصر خوب برای افزودن است ، زیرا پیوندهای محکمی ایجاد می کند که به طور بالقوه می توانند مواد را کنار هم نگه دارند. وی گفت: “اگر فشار را آزاد كنید ، آن پیوندها به طور بالقوه از بین نمی روند.”

برای ساخت ابررسانا ، دانشمندان مجبور شدند این ماده را بین دو الماس فشرده کنند تا تقریبا 40 میلیون پوند بر اینچ مربع. این تقریباً همان فشاری است که شما می توانید در صورت تونل زدن بیش از 3000 مایل به زمین و رسیدن به پایین هسته خارجی آهن ذوب شده تجربه کنید.

این فرآیند لکه هایی از مواد را در مورد حجم یک ذره جوهر افشان تولید کرد.

نتایج تجربی با محاسبات رایانه ای دکتر زورک ، که بالاترین درجه حرارت ابررسانا را در فشارهای پایین تر پیش بینی می کند ، کاملاً مطابقت ندارد. در عوض دکتر دیاس دریافت که دمای ابررسانا با افزایش فشار همچنان در حال افزایش است.

2020-10-14 20:38:09

3 آزمایش Covid-19 برای ایمنی متوقف شده است. این چیز خوبی است

مقاله قبلی

بنابراین ، آیا شما باید یک تلفن جدید بخرید یا نه؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری