مد و استایل

فرانسوا کاتروکس ، دکوراتور انتخاب برای اشرافی ها ، در 83 سالگی درگذشت

0

فرانسوا کاتروکس ، طراح پر زرق و برق جذاب روچیلدها ، الیگارشی روسی ، شاهزاده خانم های یونانی و عربی ، طراحان لباس ، مجرمان رسانه ای و میلیاردرهای آمریکای جنوبی – که قبلاً به عنوان جت ست شناخته می شد – در 8 نوامبر در پاریس درگذشت. او 83 ساله بود.

همسرش بتی کاتروکس گفت ، مرگ او در بیمارستان به دلیل تومور مغزی بود.

آقای کاتروکس خوش ستاره ستاره فیلم بود ، دارای برنزه ای چند ساله و ذوق اتومبیل های گران قیمت ورزشی ، نوه یک ژنرال فرانسوی مشهور و یک وارث اسپانیایی ، و دوست دبیرستانی ایو سن لوران بود. او در کنار همسرش ، خانم کاتروکس ، زیبایی آهسته آندروژنی که موزه و همبازی آقای سنت لوران بود ، در مرکز صحنه پر زرق و برق اجتماعی مربوط به دوران 1970 1970 پاریس بود ، خیالی پیچیده که در آن هنر ، مد و پول با هم برخورد کردند.

آقای کاتروکس متولد الجزایر و خودآموز ، چشمی پیچیده داشت و اولین کار طراحی او ، در سال 1967 ، زمانی که 30 ساله بود ، برای Mila Schön ، یکی از عوامل اصلی مد ایتالیا بود. او از او خواست تا نمایشگاه خود را در یک کاخ میلانی طراحی کند.

دیوید نتو ، طراح و نویسنده داخلی ، در یك مونوگرافی 2016 درباره آقای ، او را به یك سفینه فضایی چند لایه سفید ، استنلی كوبریک با استفاده از Eero Saarinen تبدیل كرد ، “یك تئاتر آینده گرایانه ، مینیمالیستی دور و بر مد – دقیقاً مناسب زمانه”. Catroux ، “توسط یک متخصص تحویل داده شد ، و باعث ایجاد احساساتی در دنیای طراحی شد.”

همینطور آپارتمانی که آقای کاتروکس با خانم کاتروکس در کوای د بتونه ، یک زمین بازی نو-آینده نگر ساخته شده از وینیل ، چرم ، پلکسی گلاس و فولاد ، مشترک کرد. در سال 1970 توسط هورست پی. هورست برای ووگ عکس گرفته شد ، زن و شوهر کاملاً ترسناک و با لباس خاکی Saint Laurent مطابقت داشتند و روی یک ضیافت وینیل پخش می شدند.

آقای کاتروکس به آقای نتو گفت: “آپارتمان من در سال انقلابی 1968 فرانسه اتفاق افتاد ،” وقتی همه بودند در برابر همه چیز – و بدون اینکه خودم بدانم ، من هم مخالف همه چیز بودم. در برابر چیزها، بنابراین به مدت دو سال فقط به حجم و سطح فکر کردم ، بدون هیچ مبلمان… بالشتک به جای مبل ، مکعبی برای میز قهوه ”

آقای کاتروکس به جیمز رجیناتو از Vanity Fair گفت: “این یک بولد نئژ بود – از آنجا گلوله می شد.” “وویلا ، کار من شروع شد.”

فرانسوا فیلیپ فردریک کاتروکس در 5 دسامبر سال 1936 در ماسکارا ، در شمال الجزایر متولد شد. پدربزرگ وی جورج کاتروکس ژنرال و دیپلمات فرانسوی بود که در جریان جنگ جهانی دوم به شارل دوگل در جنبش آزاد فرانسه پیوست و بعداً به عنوان فرماندار کل الجزایر و وزیر شمال آفریقا خدمت کرد. پدر آقای کاتروکس ، آندره ، املاک خانواده را در ماسکارا اداره می کرد که شامل یک تاکستان بود. مادر او ، آلفونسین مالت که به سینت معروف بود ، خانه دار بود.

آقای کاتروکس خانواده خود را “بزرگ بورژوازی” توصیف کرد ، سلیقه آنها ، به دنبال بسیاری از وسایل جعلی لوئی شانزدهم که قبلاً او را در سن 5 سالگی آزرده کرده بود ، فرانسوی با ایو سن لورن در یک مدرسه شبانه روزی کاتولیک در اوران ، الجزایر ملاقات کرد ، جایی که ایو ، یک دانش آموز روز ، توسط همکلاسی های خود مورد آزار و اذیت قرار گرفت. وقتی بعداً در پاریس ملاقات کردند ، همانطور که آقای کاتروکس به آقای نتو گفت ، آنها هرگز از روزهای مشترک در مدرسه صحبت نکردند.

آقای کاتروکس پس از خدمت در ارتش فرانسه به عنوان پیشاهنگی برای مکان در مجله Elle کار کرد. در سال 1963 ، او شش ماه را در شهر نیویورک گذراند ، و در آنجا با بیلی بالدوین ، آهنگساز کول پورتر (که دوست نداشت ، اگرچه آپارتمان برج های والدورف خود را تأیید کرد) ، معمار ، فیلیپ جانسون (که او را دعوت کرد) ، ملاقات کرد. تعطیلات آخر هفته را در خانه شیشه ای خود در نیو کنعان ، کانادا) ، بیبی پیلی و دیگر چهره های جامعه میانه قرن بگذرانید.

یک دهه بعد ، او برای کار در آپارتمانهایی در برج المپیک در خیابان پنجم ، که در آن زمان یک افزایش شیشه ای کاملاً جدید بود ، به منهتن بازگشت ، برای یک بارون قلع شیلی به نام Antenor Patiño و برای هلن روچاس ، پیراهن زن فرانسوی.

به خانه خود در فرانسه ، آقای كاتروك برای بارونس ماری-هلن دو روتشیلد ، یك دوست ، در محوطه قلعه خود در خارج از پاریس ، و همچنین بخشهایی از هتل لامبرت خانواده ، یك لژ برای مجموعه های معروف روچیلد – هلندی ها نقاشی های استاد ، ملیله های قرن هفدهم و مبلمان قرن هجدهم – با سلیقه مدرنیستی خاص خودش.

وی برای یک اتاق تلویزیون ، ملیله های قرن هفدهم Verdure را تکه تکه کرد و از آنها برای تودوزی کف و مبل های مقطعی دهه 70 مودل های لوزی شکل اتاق استفاده کرد.

مشتری های آقای کاتروکس نسلی بودند. فرزندان میلیاردرهایی که در خانه های او در پاریس ، یونان یا آمریکای جنوبی بزرگ شده بودند ، تمایل داشتند که او را صاحب خانه کنند. آقای کاتروکس هنوز مشغول کار بود – در هتلی در کارتاگنا ، کلمبیا ، در میان دیگر پروژه های بین المللی – وقتی چند سال پیش فهمید که به سرطان مبتلا است.

مدیسون کاکس ، طراح باغ و همسر پیر برگه ، شریک آقای سنت لوران ، در یک مصاحبه تلفنی گفت: “او به نظر می رسید مانند این بازیگر Riviera است ،” اما او همچنین بسیار سخت کوش بود. او توانست آن نوع سهولت را که مشتریانش را راحت می کرد پیش بینی کند. او حس ذاتی تجمل واقعی و چیزهای خوش ساخت را داشت و برای افرادی که برای این کار تلاش می کردند کار می کرد و دقیقاً می دانست که چگونه تولید کند. ”

وی برای دایان فون فورستنبرگ ، دوست پنج دهه ای و شوهرش ، باری دیلر ، خانه هایی را در لس آنجلس و کانکتیکات و همچنین مگایاکت آنها ، Eos طراحی کرد.

“او آن جنبه نظامی را داشت ، بنابراین همه چیز بسیار دقیق و متقارن بود. او همه چیز را دو به دو دوست داشت. “خانم فون فرستنبرگ در یک مصاحبه تلفنی گفت. “اما همه چیز نیز بسیار دنج بود – آن دنج بودن بسیار باشکوه ، که هرگز پرمدعا نبود ، یک لوکس فقط برای شما ، برای خودنمایی نیست.”

علاوه بر همسرش ، دخترانشان ، ماکسیم و دافنه ، و دو نوه از آقای کاتروکس باقی مانده اند.

آقای کاتروکس بعد از اینکه خانم کاترکس از بارمان خواست که نوشیدنی برای او بفرستد ، در یک کلوپ شبانه در پاریس ملاقات کرد. او به همین ترتیب با آقای سنت لوران ملاقات کرد ، اگرچه در این صورت او بود که برای او نوشیدنی فرستاده بود. او اغلب می گفت که در مدیریت هر دو مرد بسیار زیرک است.

در حالی که خانم کاتروکس و آقای سنت لوران برای ده ها سال از زندگی خود مراقبت می کردند و از دردسر خارج می شدند – مشهورترین خم شدن و اشتیاق آنها در استراحت ها مشهور بود – آقای کاتروکس هر روز ، روشن و زود هنگام در کار بود.

آقای نتو گفت: “حقیقت این است که این یک عشق بزرگ بود.” “او این شخص مرموز بود که نمی توان او را اسیر کرد ، و او برای او عالی بود زیرا او چنین احتیاجی از او نداشت. فکر می کنم او فقط قدرت گربه اش را دوست داشت. او به او ارادت داشت و او شرایط را تعیین کرد. “

آقای کاکس گفت ، “آنها مانند آدم و حوا ، زن و شوهر ابدی بودند.”

آقای کاتروکس در سال 2016 به آقای Reginato از Vanity Fair گفت: “” من می دانستم که او بلافاصله برای من یکی است. اگر این یکی را از دست می دادم ، هیچ کس دیگری نبود. من نمی توانم این یکی را از دست بدهم. ما 50 سال با هم هستیم پشیمان نیست اما او چیزی … طبیعی نیست. او یک مورد خاص است. “

خانم کاتروکس موافقت می کند.

وی در یک مصاحبه تلفنی گفت: “من نه به مد علاقه دارم و نه به طراحی علاقه مندم و من دو نبوغ را در این زمینه پیدا کردم.” “من می توانم در یک اتاق خالی زندگی کنم تا زمانی که یک بطری شراب و موسیقی خوب وجود داشته باشد. اما من می دانم چه چیزی زیباست. من خیلی خوش شانس بودم این یک زندگی افسانه ای بوده است. “

2020-11-19 20:44:41

مکزیک ، خشمگین از دستگیری Zepeda سابق ، تهدید به پرت کردن نمایندگان ایالات متحده

مقاله قبلی

ادعاهای بیکار اقتصاد را نشان می دهد که برای به دست آوردن جایگاه خود مبارزه می کند: به روزرسانی های زنده

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در مد و استایل