فناوری

فعالان ابزارهای شناسایی چهره را در برابر پلیس قرار می دهند

0

در اوایل سپتامبر ، شورای شهر در پورتلند ، اوره ، واقعاً جلسه گرفت تا قانون گسترده ای را که استفاده از فناوری تشخیص چهره را غیرقانونی می داند ، در نظر بگیرد. این لوایح نه تنها پلیس را از استفاده از آن در جهت ماسک زدن معترضین و افراد اسیر شده در تصاویر نظارتی منع می کند. آنها همچنین از استفاده شرکتها و سازمانهای دیگر از این نرم افزار برای شناسایی شخص ناشناسی جلوگیری می کنند.

در طول زمان اظهار نظرهای عمومی ، یک مرد محلی ، کریستوفر هاول ، گفت که او نگران ممنوعیت پتو است. او دلیل تعجب آور آورد.

آقای هاول گفت: “من درگیر شناسایی چهره هستم تا در واقع از افسران پلیس پورتلند استفاده کنم ، زیرا آنها خود را برای مردم معرفی نمی کنند.” در طول تابستان ، با اشغال شهر توسط تظاهرات علیه خشونت پلیس ، رهبران بخش به افسران لباس فرم گفته بودند که می توانند نام خود را بچسبانند. آقای هاول می خواست بداند: آیا استفاده وی از فناوری تشخیص چهره غیرقانونی خواهد بود؟

شهردار پورتلند ، تد ویلر به آقای هاول گفت كه پروژه وی “كمی ترسناك” بود ، اما یك وكیل در این شهر توضیح داد كه این صورتحسابها برای اشخاص دیگر اعمال نمی شود. سپس شورا با رأی موافق آرا قانون را تصویب کرد.

آقای هاول از شخصیت پردازی آقای ویلر در مورد پروژه خود آزرده شد اما خیال او از ادامه کار روی آن راحت بود. وی در یک مصاحبه تلفنی گفت: “در پورتلند نیروی زیادی وجود دارد.” “دانستن اینکه افسران چه کسی هستند ، به عنوان یک خط پایه به نظر می رسد.”

آقای هاول ، 42 ساله ، معترض مادام العمر و رمزگذار خودآموخته است. در تحصیلات تکمیلی ، او کار خود را با فناوری عصبی عصبی آغاز کرد ، یک هوش مصنوعی که می آموزد از داده هایی که تغذیه می کند ، مانند تصاویر تصمیم بگیرد. وی گفت که پلیس در اعتراضات ظهر در ماه ژوئن او را گاز پاره کرده و او تحقیق در مورد ساخت یک محصول شناسایی چهره را که می تواند تلاش افسران برای محافظت از هویت آنها را شکست دهد آغاز کرده است.

او گفت ، “می دانید ، این لحظه ای برای من” فکر دوش “بود و فقط نوعی تلاقی برای آنچه می دانم چگونه انجام دهم و علایق فعلی من چیست.” “پاسخگویی مهم است. ما باید بدانیم چه کسی چه کاری انجام می دهد ، بنابراین می توانیم با آن مقابله کنیم. “

آقای هاول در تعقیب خود تنها نیست. نیروی انتظامی از شناسایی چهره برای شناسایی مجرمان ، با استفاده از عکسهای پایگاه داده های دولتی یا از طریق شرکتی به نام Clearview AI ، از اینترنت عمومی استفاده کرده است. اما اکنون فعالان در سراسر دنیا روند را برعکس کرده و ابزارهایی را توسعه می دهند که بتواند در موارد بدرفتاری ، اجرای قانون را از بین ببرد.

کلار گاروی ، وکیل مرکز حفظ حریم خصوصی و فناوری دانشگاه جورج تاون ، گفت: “این حداقل من را متعجب نمی کند.” “من فکر می کنم بعضی از افراد می گویند ،” همه چیز در عشق و جنگ کاملاً منصفانه است “، اما خطر توسعه این فناوری را بدون فکر کردن در مورد استفاده از آن در اختیار همه بازیگران احتمالی ، برجسته می کند.”

مقامات مورد هدف تاکنون خوشحال نشده اند. نیویورک تایمز در ژوئیه 2019 گزارش داد که کالین چونگ ، معترض در هنگ کنگ ، ابزاری را برای شناسایی افسران پلیس با استفاده از عکس های آنلاین آنها ایجاد کرده است. بعد از اینکه وی ویدیویی درباره این پروژه در فیس بوک منتشر کرد ، دستگیر شد. آقای چونگ در نهایت کار را رها کرد.

در این ماه ، هنرمند پائولو سیریو عکس هایی از 4000 چهره افسران پلیس فرانسه را به صورت آنلاین برای نمایشگاهی به نام “Capture” منتشر كرد كه وی آن را اولین قدم در توسعه برنامه شناسایی چهره توصیف كرد. او چهره ها را از 1000 عکسی که از اینترنت و عکاسانی که در اعتراضات در فرانسه شرکت کرده بودند جمع کرده بود. آقای سیریو ، 41 ساله ، پس از تهدید به اقدام قانونی وزیر کشور فرانسه ، عکس ها را پایین آورد اما گفت که امیدوار است دوباره آنها را منتشر کند.

آقای سیریو که معتقد است شناسایی چهره باید ممنوع باشد ، گفت: “این مربوط به حریم خصوصی همه است.” “این کودکانه است که سعی می کند من را متوقف کند ، من به عنوان یک هنرمند که سعی در ایجاد مشکل دارد ، به جای پرداختن به خود مشکل.”

بسیاری از افسران پلیس در سراسر جهان صورت خود را به طور کامل یا جزئی پوشش می دهند ، همانطور که در فیلم های اخیر خشونت پلیس در بلاروس ضبط شده است. ماه گذشته ، اندرو ماکسیموف ، یک تکنولوژ از کشور که اکنون در لس آنجلس مستقر است ، ویدئویی را در YouTube بارگذاری کرد که نشان می داد چگونه می توان از فناوری تشخیص چهره برای ماسک زدن به صورت دیجیتالی استفاده کرد.

در فیلم شبیه سازی شده ، نرم افزار افسران نقابدار را با تصاویر کامل افسران گرفته شده از کانال های رسانه های اجتماعی مطابقت می دهد. سپس دو تصویر ادغام می شوند ، بنابراین افسران با یکنواخت و چهره هایشان نشان داده می شود. مشخص نیست که مسابقات دقیق هستند. این ویدئو که پیش از این توسط یک سایت خبری در مورد روسیه به نام Meduza گزارش شده بود ، بیش از یک میلیون بار مشاهده شده است.

“ماکسیموف 30 ساله ، گفت “این فقط از دست دادن بی هویتی نیست. این تهدید به بدنامی است. “

این فعالان می گویند ساخت ابزارهای شناسایی چهره به لطف نرم افزار تشخیص تصویر خارج از قفسه که در سال های اخیر در دسترس قرار گرفته است ، نسبتاً آسان شده است. در پورتلند ، آقای هاول از یک پلتفرم ارائه شده توسط Google به نام TensorFlow استفاده کرد که به افراد در ساخت مدل های یادگیری ماشین کمک می کند.

وی گفت: “روند فنی – من چیز جدیدی اختراع نمی کنم.” “مشکل بزرگ در اینجا تهیه تصاویر با کیفیت است.”

آقای هاول پس از یافتن نام آنها در وب سایت های شهر ، هزاران تصویر از افسران پلیس پورتلند را از مقالات خبری و رسانه های اجتماعی جمع آوری کرد. وی همچنین درخواست ثبت سوابق عمومی را برای نامزدی از افسران پلیس ، با نام و شماره پرسنل آنها مطرح کرد ، اما رد شد.

فیس بوک به ویژه یک منبع مفید تصاویر بوده است. آقای هاول گفت: “در اینجا همه آنها در کباب یا هر چیز دیگری با لباس یکنواخت حضور دارند.” “تعداد افراد کمی وجود دارد که من می توانم به عنوان یک فرد منطقی این کار را انجام دهم.”

آقای هاول گفت که ابزار او همچنان در حال پیشرفت است و فقط می تواند حدود 20 درصد از نیروهای پلیس پورتلند را به رسمیت بشناسد. او آن را در دسترس عموم قرار نداده است ، اما او گفت که این در حال حاضر به یک دوست کمک کرده است هویت یک افسر را تأیید کند وی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

درک کارمون ، یک افسر اطلاعات عمومی در اداره پلیس پورتلند ، گفت که “در اعتراضات برچسب نام به تعداد پرسنل تغییر داده شد تا از بین بردن افسردگی افسران جلوگیری شود” ، اما افسران موظف به استفاده از برچسب نام ” وظایف.” آقای کارمون گفت که مردم می توانند با استفاده از شماره پرسنل افسر شکایت کنند. او از اظهار نظر در مورد نرم افزار آقای هاول خودداری کرد.

تلاش های قدیمی تر برای شناسایی افسران پلیس متکی به تأمین منابع عمومی بوده است. سرویس خبری ProPublica از خوانندگان می خواهد تا افسران را در مجموعه ای از فیلم های خشونت پلیس شناسایی کنند. در سال 2016 ، یک گروه ضد نظارت در شیکاگو ، آزمایشگاه لوسی پارسونز ، OpenOversight ، “یک پایگاه داده جستجوی عمومی از افسران اجرای قانون” را شروع کرد. از مردم می خواهد عکس های افسران لباس فرم را بارگذاری کنند و آنها را با نام افسران یا شماره نشان مطابقت دهند.

“ما مراقب بودیم که چه اطلاعاتی را درخواست می کنیم. ما نمی خواهیم مردم را تشویق کنیم که با بچه هایشان افسران را در زمین های بازی دنبال کنند ، “گفت: جنیفر هلسبی ، توسعه دهنده اصلی OpenOversight. “این منجر به شناسایی افسران شده است.”

به عنوان مثال ، مایرا خواجه ، مدیر استراتژی عمومی این موسسه ، به عنوان مثال ، این پایگاه داده به خبرنگاران موسسه Invisible ، یک سازمان خبری محلی ، کمک کرد تا افسران شیکاگو را که با باتوم به معترضان حمله کردند ، شناسایی کنند.

خانم هلسبی گفت که عکس های بیش از 1000 افسر در سایت بارگذاری شده است و افزود که نسخه های پایگاه داده منبع باز در شهرهای دیگر از جمله پورتلند آغاز شده است. آن نسخه Cops.Photo نام دارد و یکی از مکانهایی است که آقای هاول عکسهای شناسایی شده از افسران پلیس را از آنجا به دست آورده است.

وی گفت كه آقای هاول در ابتدا می خواست كه كار خود را در دسترس عموم قرار دهد ، اما اکنون نگران است كه توزیع ابزار خود به دیگران تحت قوانین جدید شناسایی چهره در این شهر غیرقانونی باشد.

آقای هاول گفت: “من برخی از مشاوره های حقوقی را جویا شده ام و بیشتر خواهم جست.” وی انتشار یک برنامه غیرقانونی تشخیص چهره را “غیرعاقلانه” توصیف کرد زیرا پلیس “از ابتدا نمی خواهد قدردانی کند.”

وی افزود: “من ساده لوح هستم كه كمی نگران آن نباشم.” “اما من فکر می کنم ارزش انجام دادن آن را دارد.”

2020-10-21 17:28:37

گوگل علیه قوانینی که مایکروسافت را خنثی کرد (و سایر قوانین از سال 1890)

مقاله قبلی

وقتی ستارگان از تراز خارج می شوند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری