کسب و کار

مارک های Dunkin ’در حال گفتگو برای فروش خود و خصوصی شدن است

0

برندهای Dunkin ’Brands ، شرکت مادر زنجیره های Dunkin’ و Baskin Robbins ، در حال مذاکره برای فروش خود به یک شرکت خصوصی تحت حمایت سهام ، Inspire Brands است.

دو نفر با آگاهی از مذاکرات گفتند که معامله مورد بحث ، که می تواند به زودی دوشنبه اعلام شود ، Dunkin ’Brands را با قیمت 106.50 دلار در هر سهم خصوصی می گیرد ، که خواستند نامشان فاش نشود زیرا گفتگوها محرمانه است. این قیمت یک حق بیمه 20 درصدی نسبت به قیمت پایانی شرکت در روز جمعه خواهد بود و ارزش آن را حدود 8.8 میلیارد دلار ارزیابی می کند. قیمت سهام Dunkin از ماه مارس بیش از دو برابر شده است ، زیرا سرمایه گذاران از موفقیت آن در ساخت برنامه و خدمات پیشرفته آن مراقبت کردند. سهام آن نسبت به سال گذشته حدود 18 درصد افزایش یافته است.

این معامله مارک های Dunkin ’را به مجموعه محصولات Inspire Brands اضافه می کند که شامل Arby’s، Buffalo Wild Wings، Sonic و Jimmy John’s است. اینسپایر توسط شرکت سرمایه گذاری خصوصی Roark Capital پشتیبانی می شود.

مارک Dunkin ’Brands روز یکشنبه در بیانیه ای گفت:“ مارک های Dunkin ’تأیید می کند که بحث های مقدماتی را برای خرید توسط Inspire Brands انجام داده است. قطعیتی در دستیابی به توافق وجود ندارد. هیچ یک از این گروه ها اظهارنظر نمی کنند مگر اینکه و تا زمانی که معامله ای توافق شود.

این شرکت گفته است که با تغییر سفارشات در خانه ، الگوی کار مشتریها را در اواخر روز به فروشگاههای خود می رسانند و هزینه بیشتری برای خرید کالاهای جدید و گران قیمت مانند اسپرسو و سایر نوشیدنی های خاص می کنند. Dunkin ‘در حال حاضر بیش از نیمی از درآمد خود را از طریق نوشیدنی ها به دست می آورد ، و سال گذشته “Donut” را از نام خود حذف کرد زیرا می خواهد تأکید خود را به قهوه تغییر دهد و به طور مستقیم استارباکس را بپذیرد.

تحلیلگران مورگان استنلی در تابستان نوشتند:

سخنگوی Inspire Brands نظری نداد.

در طی همه گیر شدن بیماری ، سیستم های سفارش آنلاین و سفارش آنلاین Dunkin به شما کمک کرده است ، در حالی که زنجیره های مستقل و کوچکتر از کار افتاده اند ، رستوران هایش می توانند به خدمات خود ادامه دهند. این اولین ضربه در همه گیر بود و از کاهش 20 درصدی فروش در سه ماهه دوم خبر داد و اعلام کرد که قصد دارد حدود 800 فروشگاه کم بازده خود را تعطیل کند. اما تجارت از آن زمان در حال پیشرفت است.

مارک های Dunkin ’Brands ، که 21،000 نمایندگی فروش آنها حق امتیاز است ، درآمد سال گذشته خود را 1.4 میلیارد دلار و سود بیش از 240 میلیون دلار اعلام کردند.

این زنجیره قبلا خصوصی بوده است. این شرکت متعلق به یک کنسرسیوم از شرکتهای سهامی خاص بود ، به رهبری Bain Capital ، Carlyle Group و Thomas H. Lee Partners ، که Dunkin ‘Donuts را از پرنود ریکارد در یک معامله 2.4 میلیارد دلاری در سال 2005 خریداری کرد. شرکت ها شش سال بعد آن را عمومی کردند.

2020-10-25 22:10:14

ایده هایی برای بالا بردن روحیه این آخر هفته

مقاله قبلی

کارهایی که باید این هفته انجام شود

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کسب و کار