فناوری

محقق ارشد Google Case می گوید: “عجله ای نبوده است که شکایت کنید

0

جفری A. روزن ، معاون دادستان کل کشور ، به طور معمول بر تحقیقات ضد انحصاری در مورد Google نظارت نمی کند. این امر معمولاً به عهده رئیس بخش انحصاری وزارت دادگستری می افتد. اما این مقام ، ماکان دلراهیم ، خود را مسترد کرد زیرا این شرکت یک مشتری حقوقی سابق است.

بنابراین آقای روزن رهبری تحقیقات را به عهده گرفت و روز سه شنبه دادخواست وزارت دادگستری علیه گوگل را اعلام كرد كه این شركت را به محافظت غیرقانونی از انحصار خود در جستجو و تبلیغات جستجو متهم می كند. این اولین پرونده مهم ضد انحصاری آقای روزن علیه یک شرکت فناوری نیست: او نماینده Netscape در دادخواست دولت علیه مایکروسافت دو دهه پیش بود.

روزن ، 62 ساله ، در یک مصاحبه 25 دقیقه ای روز چهارشنبه ، در مورد برخی از استدلالهای ضد گوگل و موازی بین پرونده های گوگل و مایکروسافت صحبت کرد. مصاحبه به دلیل طولانی بودن و شفافیت ویرایش شده است.

گوگل ارتش وکلا و لابی گران خود را در حال تشکیل است و مایل است به طور گسترده ای در انبوه پول نقد خود فرو رود تا دادخواست شما را بکشد. استراتژی شما برای مقابله با یکی از قدرتمندترین و با ارزش ترین شرکت های جهان چیست؟

ما کاملا پیش بینی می کردیم که آنها تیمی متشکل از افراد بسیار واجد شرایط و بسیار توانمند داشته باشند. اما ما همچنین یک جریان قابل توجه از افراد بسیار واجد شرایط داریم که توانایی بالایی نیز دارند. ما فهمیدیم که پرونده های ضد انحصاری به همین بزرگی پیش می روند و ما با توجه به این تفکر آماده شده ایم. هر دو طرف منابعی را تحمل می کنند.

آیا فرصتی برای D.O.J وجود دارد؟ برای گسترش پرونده یا پیوستن با دادستان های کل کشور؟

هیچکدام را رد نمی کند

گوگل گفته است که قراردادهای وی به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در آیفون های اپل ، یک موضوع اصلی در این مورد ، قابل مقایسه با Coke برای خرید قفسه حق بیمه در راهرو مواد غذایی است. بحث دیگری وجود دارد و گزینه های دیگری نیز در راهرو نوشیدنی وجود دارد و بنابراین این ضد رقابتی نیست. آیا فکر می کنید این یک تشبیه مناسب است؟

من می خواهم چند چیز بگویم. یکی قوانین ضد انحصاری ، از نظر مجاز و قابل قبول ، بسته به اینکه قدرت انحصار داشته باشید یا خیر ، متفاوت است. بنابراین ممکن است درست باشد که وقتی سهم بازار کمی دارید ، باید در حوزه توزیع کارهایی انجام شود.

فکر دیگری که می توانم به اشتراک بگذارم این است که اگر در مورد فضای قفسه بندی وضعیت انحصار صحبت کنیم ، اگر بخواهید در یک فروشگاه بزرگ فضای خود را بدست آورید بسیار متفاوت است با این که همه قفسه ها را به دست می آورید و به دیگران می گویید مال خود فقط در پشت نمایش داده می شود سایر محصولات

مصرف کنندگان چطور؟ گوگل می گوید که مصرف کنندگان از فناوری خود راضی هستند و این قراردادها با اپل و سایر شرکا مانند اپراتورهای بی سیم تلفن ها و سایر محصولات را مقرون به صرفه می کند.

اگر به موارد بزرگ انحصار بخش 2 نگاه کنید ، انحصار طلب تقریباً همیشه این را می گوید. [Section 2 of the Sherman Antitrust Act of 1890 covers the illegal practice of maintaining a monopoly through anticompetitive and exclusionary means.] اگر قبل از فروپاشی آن به AT&T برگردید ، بحث AT&T این بود که مصرف کنندگان واقعاً خدمات تلفن ما را دوست دارند و هیچ کس از آن شکایت نمی کند. همانطور که به نظر می رسد ، مصرف کنندگان پس از حل و فصل آن ، بسیار بهتر شده اند ، هر دو با فناوری و نوآوری که بهبود یافته است.

در یک سخنرانی کنفرانس حقوقی که در نوامبر 2019 ایراد کردید ، اشاره کردید که مایکروسافت استدلال های مشابهی ارائه داده است. از شرکت در این پرونده چه درسهایی آموختید و به این پرونده آوردید؟

مهمترین چیز از دیدگاه یک مقام دولتی تلاش برای اطمینان از وجود فرصتی کامل و منصفانه برای نوآوری است. برای رقبا – رقبای جدید و دیگران – برای نوآوری ، بنابراین مصرف کنندگان با نوآوری هایی که اتفاق می افتد و فرصت انتخاب بیشتر بهتر هستند.

شما اشاره کردید که ممکن است اقدامات درمانی انجام شود. جزئیات بیشتری ندادید ، اما همانطور که در مورد این قراردادها فکر می کنید ، فکر می کنید می توانید نگرانی های شما را بدون این که این قراردادها از بین برود یا تراشیده شود ، برطرف کنید؟

من می توانم بگویم که ما در مورد آن فکر کردیم زیرا فکر می کنم برنامه ریزی برخی از کارها بخش مهمی از روند کار است ، اما ما نمی خواهیم که گاری را قبل از اسب قرار دهیم. نیاز به ارائه پرونده

سیاست این پرونده را احاطه کرده است. چگونه می خواهید این پرونده را از طریق دادگاه با فضای سیاسی اطراف آن هدایت کنید؟

به واکنش به پرونده نگاه کنید. افرادی از بخشهای مختلف طیف سیاسی – از جری نادلر و دیوید سیسیلین گرفته تا جاش هاولی و مایک لی در مجلس سنا – بودند که به حمایت پرداختند. [Mr. Nadler and Mr. Cicilline are House Democrats, and Mr. Hawley and Mr. Lee are Republicans.] در پایان روز ، مهم نیست که سیاستمداران چه می گویند. مهم این است که واقعیت ها و تحلیل اقتصادی و قانون چیست. این تصمیمات ما را راهنمایی می کند.

برخی از آنها در داخل D.O.J. و خارج از آژانس بودند که گفته اند پرونده با عجله انجام شده است. و این که پرونده دیروز ارائه شد تفنگ سیگار کشیدن ندارد. چگونه پاسخ می دهید؟

عجله نبود. بیش از یک سال مورد تحقیق قرار گرفت. اما منصفانه است که بگوییم احتمالاً هر دو طرف در دادخواهی کشف بیشتری خواهند کرد. بنابراین در انتهای جاده در آن طرف کارها نیست.

2020-10-22 12:30:21

پیرمردهای بدخلقی در دنیای Chimp وجود ندارد

مقاله قبلی

دادگاه تجدید نظر می گوید Uber و Lyft باید با رانندگان کالیفرنیا به عنوان کارمند رفتار کنند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری