فناوری

محقق سابق فناوری جورجیا می تواند درمورد مقامات دانشگاهی به دادخواست شکایت کند

0

در سال 2010 ، مأموران اداره تحقیقات جورجیا به خانه و دفتر جوی لاسکار ، استاد مهندسی برق در انستیتوی فناوری جورجیا ، در آتلانتا یورش بردند.

دکتر لاسکار به اتهام سو mis استفاده از بیش از 1 میلیون دلار از بودجه دانشگاه هنگام ایجاد یک شرکت تازه تأسیس خصوصی ، بعداً از سمت تصدی پست خود در Georgia Tech اخراج شد و توسط هیئت منصفه عالی متهم شد. اما هفت سال پس از حمله ، قاضی پرونده را قبل از محاکمه رد کرد.

اکنون ، دادگاه تجدیدنظر فدرال حکم صادر کرده است که دکتر لاسکار می تواند به دادخواست متهم شود که مقامات دانشگاه را به پیگرد قانونی سو mal استفاده می کند. این حکم علامت چرخشی دیگر در تلاش یک دهه مهندس برای اثبات حمله نادرست وی هنگام گشت و گذار در میانه آزمایشگاه های تحقیقات دانشگاهی و صنعت فناوری است.

دکتر لاسکار با دادخواست خود ادعا می کند که مقامات دانشگاه با آگاهی دادن اطلاعات نادرست ، ناقص و گمراه کننده به دادستان های ایالت ، تلاش کردند تا در تحقیقات جنایی در کار او تأثیر بگذارند. کسانی که در این پرونده نامگذاری شده اند ، جیلدا گارتون ، معاون معاونت پژوهشی جورجیا تک هستند. مارک آلن ، معاون ارشد تحقیقات و نوآوری ، رئیس حسابرسی فیلیپ هورد ؛ و پاتریک جنکینز ، عضو تیم حسابرسی.

دکتر لاسکار در پی صدور حکم جدید در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفت: “من از میدان چپ مورد اصابت قرار گرفتم و هرگز حتی فرصتی برای پاسخگویی به این اتهامات فراهم نشد.”

وكیل مدافع متهمان ، معاون دادستان كل ایالت جورجیا ، به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. سخنگوی جورجیا تک نیز چنین کاری نکرد.

دکتر لاسکار اولین مدیر مرکز طراحی الکترونیکی دانشگاه بود ، آزمایشگاهی که فناوری های تلفن همراه را طراحی کرد و بیش از 70 میلیون دلار بودجه از طریق اسپانسرهایی مانند غول فناوری کره سامسونگ جذب کرد. تا سال 2010 ، قبل از حمله مأموران دولت به خانه و محل کار وی ، در حالی که وی چهارمین تراشه سیلیکون را برای تلفن های هوشمند آماده می کرد ، سه شرکت نوپا مربوط به کار خود در دانشگاه راه اندازی کرده بود.

محققان فناوری و علوم اغلب مرز بین دانشگاه و صنعت را دنبال می کنند ، و مدارس اغلب مشاغل نوپای خصوصی را تشویق و شرکت می کنند. شرکت های نوپا می توانند اعتبار و اعتبار را برای تلاش های تحقیقاتی دانشگاه به ارمغان آورند. اما سیاست ها در میان دانشگاه ها متفاوت است و برخی از آنها سختگیری بیشتری در استفاده از منابع علمی و مالکیت معنوی دارند.

مانوئل استاگارس ، نویسنده کتاب “دانشگاه های تازه تأسیس و فعالیت های اقتصادی” گفت: “همه آنها سیاست هایی دارند که واقعاً دشوار است.” “هر یک روش خاص خود را دارند.”

دکتر لاسکار پس از اخراج از سمت خود در جورجیا تک به دره سیلیکون نقل مکان کرد ، جایی که اکنون در حال ایجاد یک شرکت تازه تاسیس است. اما 10 سال بعد ، او قصد دارد به نبرد خود علیه مقامات دانشگاه ادامه دهد ، زیرا پرونده ای که برای او ایجاد شد باعث زخم شدن وی شد.

برخی از وسایل شخصی وی که توسط مأموران دولتی کشف و ضبط شده اند ، در انبار در جورجیا تک باقی مانده است ، از جمله لپ تاپی که عکس های سه فرزندش و رمان ناتمام همسرش را در خود جای داده است.

وی گفت: “من می خواهم اشتباهی را اصلاح كنم كه نه تنها من ، بلكه خانواده ام را تحت تأثیر قرار داد.”

2020-09-21 22:57:38

مایکروسافت با فروش 7.5 میلیارد دلاری برخی از بزرگترین بازی های جهان را به دست می آورد

مقاله قبلی

تلاش نجات پس از صدها ساحل نهنگ در خارج از تاسمانی در جریان است

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری