فناوری

مطالعه می گوید جوانان احتمالاً باور غلطی به اطلاعات غلط ویروس دارند

0

همزمان با هشدار مقامات بهداشت عمومی در مورد شیوع ویروس کرونا در بین جوانان ، تحقیقات جدید حاکی از آن است که آمریکایی های زیر 25 سال احتمالاً اطلاعات نادرست مربوط به ویروس در مورد شدت بیماری و نحوه ایجاد آن را باور دارند.

در یک نظرسنجی از 21196 نفر در هر 50 ایالت و منطقه کلمبیا ، محققان یک شکاف نسلی مشخص را تشخیص دادند. بر اساس مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه هاروارد ، دانشگاه راتگرز ، دانشگاه شمال شرقی و دانشگاه نورث وسترن انجام شد ، پاسخ دهندگان 18 تا 25 احتمال اعتقاد به دروغ را 18 درصد داشتند.

نتایج متفاوت از تحقیقات گذشته است که می گوید افراد مسن بیشتر احتمال دارد مقالات خبری دروغ را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. سال گذشته ، مقاله منتشر شده در ساینس نشان داد که افراد بالای 65 سال هفت برابر 30 تا 44 سال ، جوانترین گروه در آن نظر سنجی ، برای به اشتراک گذاشتن مقالاتی از وب سایت هایی که اطلاعات نادرست را در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2016 منتشر می کنند ، دارند. .

در مطالعه ویروس ، از افراد س toال شد تا میزان پذیرش 11 ادعای دروغین را بسنجند. این موارد شامل ادعاهای دروغین مبنی بر اینکه ویروس در افرادی که خفاش می خورند نشأت گرفته است ، مصرف آنتی بیوتیک از بیماری محافظت می کند و فقط افراد 60 سال به بالا در معرض خطر ابتلا هستند.

در این گزارش آمده است: “در میان 11 ادعای دروغین ، الگوی روشنی پیدا می كنیم: هرچه گروه سنی بالاتر باشد ، میانگین اعتقاد به ادعاهای دروغین پایین تر است.”

2020-09-23 13:30:07

بوریس جانسون یک فرد غیرمترقبه طرحی جدید برای جلوگیری از ویروس به انگلیس ارائه می دهد

مقاله قبلی

معنی یقه توری روت بدر گینسبورگ

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری