مد و استایل

معنی یقه توری روت بدر گینسبورگ

0

[[[[پوشش مستقیم مراسم تشییع جنازه دادگستر روت بادر گینسبورگ ، که از چهارشنبه با سه روز افتخار آغاز می شود.]

در سال 2014 ، دادگاه عالی دادگستری روت بدر گینسبورگ ، پیشگام ذهن حقوقی و مدافع رفتار برابر با جنسیتی که روز جمعه درگذشتند ، کاری را انجام داد که احتمالاً هیچ یک از همکاران مرد او هرگز خواسته نشده است: کمد لباس.

این مناسبت مصاحبه ای با کتی کوریک پس از مخالفت شدیداً کلمه 35 صفحه ای دادگستری گینسبورگ در تصمیم لابی با بورول علیه سرگرمی بود ، که در آن دادگاه طرف یک شرکت بزرگ برای به چالش کشیدن دستور پیشگیری از قانون مراقبت مقرون به صرفه به دلایل مذهبی قرار گرفت. آزادی

اما به نظر نمی رسید عدالت گینسبورگ از راه دور در مورد شروع گفتگو با مد تصمیم گرفته باشد.

با گشودن درهای چوبی تحمیل شده کمد لباسش ، دادگستری ، از یک طرف ، لباس بلند سیاه و سفید دادگاه را فاش کرد ، و از طرف دیگر – بیش از نیمی از فضای آویز را اشغال کرد – مجموعه گسترده ای از یقه های استادانه. او گفت ، “آنها از آنها را از سراسر جهان داشته است.” او آنها را برای هر مناسبت ، و برای هر نوع نظر دادگاه داشت.

همان اندازه که لقب “بدنام RBG” ، که نماد وضعیت دادگستری گینسبورگ به عنوان یک قهرمان فرهنگ پاپ در سالهای بعدی او بود ، یقه ها به عنوان نشانه شناسی و سمافر عمل می کردند: آنها موقعیت های او را نشان می دادند قبل از اینکه حتی دهان باز کند ، و آنها نقش بی نظیر خود را به عنوان زن دوم در بالاترین دادگاه کشور نشان داد. یقه های دادگستری گینسبورگ که در میان دریای تاریک لباسهای قضایی غیرقابل انکار مانند چراغی می درخشید ، در عکسها و از کف دادگاه غیرقابل توصیف بودند.

اگرچه بدیهی است که میراث فقهی عدالت گینسبورگ مهمترین هدیه او به تاریخ است ، اما درک او از اهمیت خود به عنوان یک الگو غیرقابل انکار است. بعنوان دانشجوی نادر زن رشته حقوق (و دانشجوی در هوای کمیاب در بالای کلاس) – و نیازی به گفتن این خانم وکیل کمیاب نیست – او عادت داشت که تنها یک نفر باشد. او می دانست که هر بیانیه ای که می دهد ، هر ژست ، هر تصویری ، یادداشت می شود ، انتخاب می شود و تجزیه می شود. همه انتخاب های او مهم بود. بنابراین او همچنین ممکن است آنها را با معنا آغشته کند.

حتی اگر فقط مربوط به یقه باشند.

در سال 2009 ، او در مصاحبه ای با واشنگتن پست ، درباره چگونگی پیدایش مجموعه خود توضیح داد: “شما می دانید ، روپوش استاندارد برای یک مرد ساخته می شود زیرا جایی برای نمایش پیراهن و کراوات دارد” ، جاستیس گینسبورگ به کاغذ. بنابراین او و ساندرا دی اوکانر ، اولین زن دادگستری در دادگاه ، “فکر کردند که اگر ما بخشی از روپوش خود را به عنوان چیزی معمولی برای یک زن در نظر بگیریم ، مناسب خواهد بود.” آنها نمی خواستند جنسیت خود را پنهان کنند ، یا وانمود کنند که این موضوع فراتر از این بود. این بخشی از موضوع بود.

ایده این بود که ادعا کنیم لباس فرم مردانه به طور سنتی است و از نظر عذرخواهی زنانه است. این ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما در واقع رادیکال بود. در سال 1993 ، هنگامی که دادگستری گینسبورگ به دادگاه پیوست ، زنان در نیروی کار هنوز عمدتا کت و شلوار مردانه را به عنوان زره پوشیده بودند. خرد متعارف می گفت که بیش از حد “دخترانه” به نظر می رسد یک اشتباه است ، و جدی بودن پذیرش یک زن را تضعیف می کند.

اما تقریباً هیچ چیز به اندازه توری ، “پارچه ای” کلاسیک وجود ندارد ، آن پارچه شکننده و اثیری که عمدتا با تزئینات مرتبط باشد. با پوشیدن آن ، و به طور مداوم پوشیدن آن ، عدالت گینسبورگ – بسیار ریز ، کاملاً سخت – جهان را به تجدید نظر در این قضاوت جرات داد. چرا یک زن نمی تواند زنانه و زنانه باشد؟

همانطور که ماریلو لوتر ، مدیر خلاق The Fashion Group International ، یک بار گفت: “برای این زن که مدافع حقوق زنان است ، دیدن اینکه او در حال دفاع از حقوق بانوان است بسیار دوست داشتنی است. خوب است که یک خانم باشید. شما لازم نیست یک C.E.O باشید. با لباس شلوار. “

دادگستری گینسبورگ مد را دوست داشت ، و او این لباس را با لذت می پوشید: علاوه بر یقه هایش ، او همچنین به خاطر دستکش های توری (که برای پرتره اش در شماره “100 نفر با نفوذترین افراد” در سال 2015 برای تایپه اش پوشیده شده بود) ، کت های گلدوزی شده و در فوریه شهرت داشت. در این سال ، یک جفت کفش پاشنه نقره ای براق ، مانند دمپایی های یاقوت دوروتی ، که برای ارائه جایزه رهبری زن Justice Ruth Bader Ginsburg در واشنگتن دی سی پوشید

اما یقه های او سلاح او بود.

او از آنها برای گسترش استفاده کرد ، هرگز خیلی آرام و آگاهانه ، به همان روشی که قانون را اجرا کرد ، منظره درک خود ما.

او هنگام صحبت برای اکثریت دادگاه ، یقه نظر اکثریت خود را ، به سبک قلاب دوزی بژ و زرد تخم مرغی که از یک زنجیره طلا آویزان بود ، با قطره های مهره ای در لبه دار ، استفاده کرد.

یقه مخالف او ، یک گردنبند تیز و برجسته منجمد بر روی یک گروه موسیقی سیاه پوست از موز جمهوری که به او هدیه داده شده بود هنگامی که او به عنوان زن سال زرق و برق در سال 2012 انتخاب شد ، او هنگام خواندن مخالفت های تند و تیز خود را از روی نیمکت به تن کرد. (او همچنین روز بعد از انتخابات 2016 این لباس را پوشید ، که هیچ کس تصور نمی کرد اتفاقی باشد ؛ یقه مخالف به خودی خود چنان مشهور شد که در جواهرات ، آهن ربا و خال کوبی های موقتی به یادگار ماند.)

جابوت ترد و سفید او که به رنگ سیاه است (از فروشگاه هدایای متروپولیتن اپرا) ، که کپی مشابه جابوت مشابهی بود که توسط یک شخصیت در اپرای وردی که شرکت کرده بود ، می پوشید ، وقتی مدرک افتخاری حقوق خود را در هاروارد گرفت () با پلاسیدو دومینگو ، که او را سرناداد کرد). و سپس مورد علاقه او وجود داشت: یک سبک ظریف سفید از Capetown ، آفریقای جنوبی.

علاقه او به یقه ها به خوبی شناخته شد ، طرفداران شروع به خلق آثار خود برای او به عنوان هدیه کردند ، و او نیز کسانی را با افتخار پوشید.

هنگامی که در سال 2018 ، مستندی از زندگی او به نام “RBG” منتشر شد ، پوستر فقط طرحی از سر جاستیس گینسبورگ – همراه با یقه توری را نشان می داد. در واقع اولین پوستر فیلم ، یقه و عنوان را به راحتی نشان می داد. همه آنچه لازم بود بود.

بعداً ، سالن های سینما ، فیگورهای برش مقوایی دیوان عالی کشور را در لابی ها قرار دادند تا شرکت کنندگان بتوانند سلفی بگیرند و سرشان را با روپوش سیاه و یقه ظریف توری اش گرفته باشد. پس از اعلام مرگ وی در روز جمعه ، بسیاری از پست های رسانه های اجتماعی به راحتی یقه ای را در پس زمینه سیاه نشان می دادند.

توجه به آنچه یک زن قدرتمند می پوشد اغلب به عنوان راهی برای تحقیر او نادیده گرفته می شود. اما عدم توجه در این مورد بی احترامی به توجه به جزئیاتی است که در همه ابعاد کار عدالت گینسبورگ را مشخص کرده است.

به هر حال ، یک دستکش ممکن است یک دستکش فلزی باشد ، اما گاهی اوقات می تواند یقه توری باشد. این امر باعث نمی شود که در به چالش کشیدن وضعیت موجود باستان کمتر موثر باشد.

2020-09-23 17:10:47

مطالعه می گوید جوانان احتمالاً باور غلطی به اطلاعات غلط ویروس دارند

مقاله قبلی

تسلا ‘Battery Day’ و تغییر نام عمو بن: به روزرسانی های زنده

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در مد و استایل