اخبار

منطق ایالات متحده برای کمک نظامی به سعودی ها در جنگ یمن بسیار فرسوده است

0

ستوان دوم محمد الشمرانی از عربستان سعودی ، وفادار 21 ساله القاعده ، سه ملوان آمریکایی را به ضرب گلوله کشته و هشت نفر دیگر را زخمی کرد مقامات آمریكایی گفتند كه دسامبر گذشته در یك ساختمان كلاس در یك ایستگاه هوایی نیروی دریایی در پنساكولا ، فلوریدا ثبت نام شد. سیستم های بررسی در ایالات متحده و عربستان سعودی پس از حملات 11 سپتامبر قادر به شناسایی علائم هشدار دهنده پیر ستوان الشمرانی نبودند.

به طور جداگانه ، وزارت امور خارجه ، با شروع دولت اوباما ، یک مقام ارشد ، لری لوئیس ، را برای سفرهای مکرر به عربستان سعودی برای مشاوره در مورد آسیب های غیرنظامی فرستاد. اما دولت اوباما پس از آغاز بررسی سیاست درباره یمن ، سفرهای او را در اواخر سال 2016 متوقف كرد و سال بعد مقامات دولت ترامپ وی را از آژانس خارج كردند.

در سال 2017 ، مقامات آمریکایی ائتلاف را توسعه دادند تا لیستی از 33000 لیست “بدون اعتصاب” در یمن ، از جمله بیمارستان ها و اردوگاه های پناهندگان ، را به 33000 نفر گسترش دهد. با این حال مقامات سعودی در این لیست مشورت نکردند ، گزارش سازمان ملل در سال 2018 یافت شد و خلبانان همچنان به سایت ها حمله می کنند ، همانطور که آقای مالینوفسکی اشاره کرد.

حتی آقای ترامپ قبلاً به کمبودهای خلبانان سعودی که سلاح های مهلک به آنها سپرده شده بود اعتراف کرد.

وی گفت: “این اساساً افرادی بودند كه بلد نبودند از این سلاح استفاده كنند ، كه وحشتناك است.”

اما مقامات آمریکایی در پاسخ به چگونگی رفع مشکلات اخلاقی و حقوقی قتل های غیرنظامی ، مشارکت عربستان را دو چندان می کنند.

تیموتی لندرکینگ ، معاون وزیر امور خارجه کشورهای عربی خلیج فارس ، پنجشنبه گذشته به خبرنگاران گفت ، “ما از اهرم فشار و روابط قوی خود با عربستان سعودی برای ارائه آموزش ، ارائه دوره های آموزشی استفاده می کنیم ،” ضمن تأیید اینکه استفاده از سلاح های آمریکایی در قتل ها “یک نگرانی عمده” بود

2020-09-24 03:56:58

رون كاب ، پیشگام در زمینه طراحی داستان های علمی ، در 83 سالگی درگذشت

مقاله قبلی

آموزش در خانه و آموزش از راه دور: چگونه اکنون آموزش دهیم

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار