فناوری

نمایش نهایی آمازون در فرانسه توانایی خود را برای کار در کنار هم آزمایش می کند

0

PARIS – کارگران انبارهای فرانسوی شش ماموت آمازون در اواخر ماه مارس برخی از امتیازات این شرکت را بدست آوردند: پس از آن که صدها نفر از کارگران تهدید کردند که از آنجا خارج می شوند ، مگر اینکه این شرکت آنها را بهتر از coronavirus محافظت کند ، غول اینترنت اقدامات دوردست اجتماعی را تقویت کرد ، ماسک و ضدعفونی کننده دستی فراهم کرد. و دمای کارمندان را گرفت

اما این کار برای کارگرانی مانند ژان فرانسوا بنت ، که چند هفته بعد احساس می کرد همکارانش هنوز هم برای راحتی بیش از حد نزدیک هستند ، نبود ، کافی بود و خود را در معرض خطر قرار می دهند تا سفارشات کالاهایی مانند ناخن ها را انجام دهند.

آقای بترو ، 50 ساله ، که در یک انبار جنوب پاریس کار می کند گفت: “مردم به کار خود می آیند و از اینکه در معرض خطر فانی باشند نگران هستند.”

بر خلاف ایالات متحده ، جایی که آمازون سالها با موفقیت در تلاش برای اتحادیه سازی پشت سر گذاشته است ، آقای بوتر می تواند کاری در این باره انجام دهد. او پشت اتحادیه داشت.

اتحادیه آقای بوتر ماه گذشته با موفقیت از آمازون شکایت کرد ، در آنچه که برجسته ترین نمایش کارگری است که خرده فروش از زمان شیوع تاج ویروس با آن روبرو شده است. دادگاهی در فرانسه به آمازون دستور داد كه بخشی از اقدامات برای محافظت از سلامت كارگران ، تحویل کالاهای “غیر مهم” را متوقف كند. این شرکت با بستن انبارهای فرانسوی خود و قرار دادن 10،000 کارمند در دستمزد پرداخت شده حداقل تا دوشنبه پاسخ داد. روز چهارشنبه ، آمازون گفت که این یک متخصص مستقل در بررسی پروتکل های ویروس ، امتیاز برای اتحادیه ها خواهد بود.

این پرونده که اکنون به دادگاه عالی فرانسه رسیده است ، توانایی آمازون را برای کنار گذاشتن مطالبات کارگرانی که در حال انجام افزایش سفارشات این بیماری همه گیر برای تجارت آمازون هستند ، آزمایش می کند. همچنین نشانگر این مسئله است که چرا آمازون مستقر در سیاتل برای جلوگیری از اتحاد اتحادیه ها از این شرکت ، به ویژه در ایالات متحده ، بزرگترین بازار خود است.

اتحادیه ها در ایالات متحده پس از سالها تبلیغات ، تعداد کمی از این اقدامات را نادیده گرفته اند. اما در اروپا ، قوانین کار ملی شرکتها را ملزم می کند با آنها برخورد کنند ، حتی اگر کارمندان عضو نباشند. با بیش از 150،000 کشته شدن در این ویروس در اروپا ، این گروه ها برای تقویت مجدد نفوذ و فشار آمازون بر حقوق کارگران ، بحران را اعمال می کنند.

آقای بنت گفت: “تنها راه فشار آوردن آمازون به عمل ، رویارویی است.” ما در شرایطی کار می کنیم که خطری برای امنیت ما ایجاد می کند. باید صدای کارگران شنیده شود. “

آمازون از پاسخ خود به این ویروس دفاع كرد و گفت كه بیش از 150 تغییر در انبارهای خود ایجاد كرده است ، از جمله ارائه ماسك ، بررسی دما ، ضدعفونی كننده دست ، افزایش زمان مرخصی و پرداخت بیشتر. پیش بینی می شود بیش از 4 میلیارد دلار هزینه مربوط به کووید در سه ماهه جاری داشته باشد.

استوارت جکسون ، سخنگوی آمازون گفت: “ما حق همه را برای ابراز خود احترام می گذاریم ، اما نسبت به اقدامات غیر مسئولانه برخی از گروه های کارگری که اطلاعات غلط را منتشر کرده و ادعاهای دروغین درباره آمازون در طول این بحران انجام داده اند ، اعتراض می کنیم.” “اقدامات معدودی از مردم منعکس کننده نظرات بسیاری نیست – و همیشه واقعیت را منعکس نمی کنند.”

آمازون تاکنون افشا نکرده است که چند کارگر انبار با Covid-19 در اروپا قرارداد بسته اند ، اما مواردی در فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، لهستان و اسپانیا گزارش شده است.

این بیماری چالش های طولانی مدت را در معرض خطر قرار داده است که آمازون در منطقه با آن روبرو شده است. در ایتالیا ، سالها در برابر خواسته های کارگران مقاومت کرده است ، از جمله در سال 2017 ، هنگامی که این شرکت در ابتدا حاضر به شرکت در مذاکره تعدیل شده دولت با اتحادیه ها در مورد شرایط موجود در انبار در نزدیکی پیاچنزا نشد. در ماه مارس ، با گسترش ویروس ، کارگران ایتالیایی یک اعتصاب 11 روزه را تا زمان شرکت در این شرکت برگزار کردند سیاست های ایمنی اضافه شده ، از جمله زمان بیشتری برای کارکنان برای شستن دست ها در هنگام شیفت و ایجاد کمیته بهداشت و ایمنی.

در آلمان ، جایی که کارگران به دنبال دوری شدید اجتماعی در انبارها بودند ، آمازون در یک نبرد هفت ساله علیه یکی از بزرگترین اتحادیه های کشور ، Ver.di ، که برای مذاکره درمورد توافق نامه چانه زنی جمعی تلاش کرده است ، گرفتار می شود. اتحادیه های اسپانیا ، که همچنین خواستار اقدامات ضد ویروس قوی تر شده اند ، در طی دوره های تعطیل شلوغ در سال های اخیر اعتصاب کرده اند تا خواستار دستمزدهای بالاتر شوند.

فعالیت کارگری مانع از تسلط این شرکت در بازار خرده فروشی آنلاین اروپا نشده است.

در فرانسه ، جایی که مدیر اجرایی ، جف بزوس ، وب سایت تازه کار این شرکت را در سال 2000 با یک پرتقال پرشور پاریسی که شامل 11 قایق مهمانی است که به طور نمادین در جلوی کتابخانه ملی قرار دارند افتتاح کرد ، آمازون اکنون پیشرو در فروش آنلاین است.

این شرکت در آخرین سه ماه 75.5 میلیارد دلار از فروش جهانی را گزارش کرده است که نسبت به سال گذشته 26 درصد افزایش داشته است. در سال 2019 ، درآمد حاصل از فروشگاه اینترنتی آن تقریباً 32 میلیارد یورو در اروپا بود ، جایی که وب سایتهای متناسب با بسیاری از کشورهای دیگر در قاره ، از جمله انگلیس ، آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا و هلند نیز در اختیار دارد. همچنین انبارهایی را در کشورهای ارزان قیمت اروپای شرقی اداره می کند.

آمازون چنان نیرویی است که کمیسیون اروپا در حال تحقیق است تا ببیند قوانین ضد انحصاری را نقض کرده است یا خیر.

کریستی هافمن ، دبیرکل اتحادیه جهانی UNI ، فدراسیون مستقر در سوئیس در 150 کشور جهان که به سازماندهی کارزارهای بین المللی کارگری علیه آمازون کمک می کند ، گفت ، موفقیت مالی این شرکت در اروپا نشان می دهد که می تواند با اتحادیه ها همزیستی داشته باشد.

او به اسپانیا اشاره كرد ، كه علیرغم یك رابطه تنگ ، آمازون با رهبران اتحادیه محلی در زمینه حفاظت از انبارهای جدید برای محدود كردن شیوع ویروس كار كرد. در ایتالیا ، اتحادیه ها مقاومت آمازون را در سال 2018 غلبه کردند تا بتوانند افزایش کارمزد شبانه و برنامه های مداوم تر از جمله تعطیلات آخر هفته را افزایش دهند.

خانم هافمن گفت: “این درس مهم است.” “آنها نسبتاً روان پیش می روند.”

با ادامه جنگ در فرانسه ، آمازون در حال بهره برداری از انبارهای خود در آلمان ، ایتالیا و لهستان است تا سفارشات مصرف کنندگان فرانسوی را پر کند و نتیجه آن را به حداقل برساند.

آمازون پس از صدور حكم در 15 آوریل ، انبارهای فرانسوی را متوقف كرد كه در مورد پروتكلهای ایمنی كروناویس مشورت كافی با شورای كاركنان كه شامل اعضای اتحادیه است ، مشورت نكرده است. اتحادیه ها همچنین شکایت کردند که کارمندان انبار با خطرات غیرضروری برای سلامتی بسته بندی وسایلی مانند محصولات زیبایی و DVD را در حالی که دولت به شهروندان گفته است برای صیانت از امنیت شکار کنند.

دادگاه فروش آمازون را به موارد “ضروری” محدود كرد و جریمه های شدیدی را برای عدم سازش تهدید كرد و باعث شد آمازون برای جلوگیری از خطر مالی ، انبارها را ببندد.

آمازون وقتی دادگاه تجدید نظر فرانسه حكم این حكم را تأیید كرد ، اظهار داشت كه دادخواست اتحادیه “درمورد ایمنی نیست ، بلكه برخی اتحادیه های خاص هستند كه روند مشورت رسمی رویه با شوراهای كار را در دستور كار خود قرار می دهند.”

این شرکت در تصمیمات دادگاه در دادگاه عالی فرانسه تجدید نظر می کند.

ویرجینیا دوگلگاست ، استادیار دانشگاه کرنل که در زمینه کار بین المللی تحصیل می کند ، گفت که اپیزودهای در اروپا نشان می دهد که آمازون در صورت لزوم قانون با اتحادیه ها کار خواهد کرد. وی گفت: “آنها در جائی که مجبور هستند همکاری می کنند.”

در ایالات متحده ، آمازون مقابل سازمان دهندگان عقب رانده است. در ماه مارس ، این شرکت یک کارگر را در تأسیسات خود در جزیره استاتن ، مسیحی اسمالز اخراج کرد ، که اعتراضاتی را ترتیب داده و خواستار اقدامات ایمنی شدیدتر شد. آمازون گفته است که به دلیل نقض فرمان قرنطینه برای حضور در اعتراض اخراج شد.

دو هفته بعد ، آمازون دو کارمند دیگر را که یک رویداد را برای کارگران انبار ترتیب داده بودند ، اخراج کرد تا با کارمندان فن آوری در مورد شرایط خود صحبت کنند.

در فرانسه ، بسته شدن موقت انبارها باعث ایجاد گلی میان اتحادیه ها و برخی از کارکنان شده که از دست دادن شغل می ترسند. ماه گذشته حدود 15000 نفر طوماری را امضا کردند که خواستار بازگشایی سایتها شدند.

پریسیلا سوارز ، 32 ساله ، کارمند انبار فرانسوی که کارزار را آغاز کرده است ، گفت که آمازون بعد از انجام کارهای بسیار کمی ابتدا به مسائل مربوط به ایمنی پرداخته است ، اما اتحادیه ها این پیشرفت ها را در نظر نگرفته اند.

وی افزود که اتحادیه ها توسط کارمندان ناراضی که می خواهند به کار برگردند ، در فیس بوک مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. وی گفت: “من فکر نمی کنم که اتحادیه ها واقعاً منافع ما را نمایندگی کنند.” “مردم می گویند این تقصیر آنها است.”

آلساندرو دلفانتی ، استادیار دانشگاه تورنتو ، گفت که رکود اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر می تواند با بزرگ کردن استخر افرادی که برای کار ناامید هستند ، دست آمازون را تقویت کند.

وی گفت: “این بحران توده بزرگی از کارگرانی را که می توانند به آن وارد شوند ، باز می کند.”

برای آقای بنت ، نبرد با آمازون به او یادآوری می کند که چرا او عضو اتحادیه شد. وی اظهار داشت که هرگز علاقه ای نداشته است تا زمانی که چند سال آسیب های استرس مکرر در بازوها و شانه های خود را تحمل کند.

آقای بوتر پس از بازگشت از مرخصی معلولیت ، گفت مدیران برای افزایش بهره وری به وی فشار می آورند. هنگامی که کارگرانی که صدمات مشابهی داشتند که بهره وری آنها کاهش یافته است ، تهدید به اخراج شدند ، وی گفت که تصمیم به پیوستن به سود سولیدرز ، بزرگترین سازمان کارگری صنعتی فرانسه برای حمایت از شرایط بهبود کار داد.

وقتی coronavirus ضربه خورد ، آقای Brot گفت تجربه قبلی اتحادیه ها نشان می دهد که آنها باید یک پاسخ جامع بخواهند. وی بیانیه آمازون را مبنی بر اینکه این شرکت از نزدیک با کمیته کارگران در مورد برنامه های ایمنی coronavirus همکاری کرده است ، مخالفت کرد و گفت که وقتی اتحادیه ها به دنبال پروتکل های بهداشتی سختگیرانه تر بودند ، آمازون گوش می داد اما همیشه آنها را شامل نمی شد.

“ما می گویم ، مشکلی وجود دارد. آنها می گویند ، بد نیست. ” “اینگونه گفتگو است.”

در بیانیه خود ، آمازون اظهار داشت كه “كار درهای باز” با كارگران “كه ترغیب می شوند ما را به سوی بهتر شدن و همیشه انجام دهند” دارد.

در حالی که آقای بنت دلگیر است که آمازون اکنون یک متخصص مستقل را برای ارزیابی پروتکل های ایمنی به ارمغان خواهد آورد ، وی گفت که او انتظار دارد به سختی آخرین اتحادیه های جنگی باشد.

وی گفت: “آمازون می گوید كه ابتدا ایمنی است.” “اما اولویت آنها تجارت است.”

گزارش لیز آلدرمن از پاریس ، و آدام ساتاریانو از لندن. اوا مبانگو از گزارش دادن از پاریس کمک گرفت. راشل چاندلر در گزارشگری از اسپانیا مشارکت داشت.

2020-05-15 03:31:06

“OK Boomer” در چین: نسل ها در مورد آینده ملت درگیری هستند

مقاله قبلی

T.S.M.C. قرار است یک Chip Facility (ایالات متحده) ساخته شود ، یک برد برای ترامپ

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری