اخبار

هلند به پزشکان اجازه می دهد تا در پایان زندگی کودکان مریض م Helpثر کمک کنند

0

دولت هلند در این هفته برنامه های خود را برای اجازه دادن به پزشكان برای پایان دادن به زندگی كودكان بیمار صعب العلاج كه زیر 13 سال ندارند اعلام كرد ، تصمیمی كه احتمالاً بحث در مورد مرگ با یاری پزشك را برانگیزد.

هلند در حال حاضر به پزشکان اجازه می دهد تا مرگ افراد بیش از 12 سال یا کمتر از یک سال را تا زمانی که والدین رضایت داده اند ، تسهیل کنند.

وزیر بهداشت هلند ، هوگو دو ژونگ ، روز سه شنبه در نامه ای به پارلمان ، پیشنهاد گسترش این قانون را برای کودکان بین 1 تا 12 سال که در حال مرگ و رنج هستند ، شامل شد.

آقای دو ژونگ نوشت: “در تعداد کمی از موارد ، مراقبت تسکینی کافی نیست.” “به همین دلیل ، برخی از کودکان بدون هیچ گونه امید به پیشرفت بی مورد رنج می برند.”

وی تخمین می زند که این اقدام سالانه حدود پنج تا 10 کودک را تحت تأثیر قرار دهد.

پزشکان در هلند ابراز نگرانی کرده اند که اگر بخواهند به پایان دادن به زندگی کودکان “مریض صعب العلاج” بین 1 تا 12 سال کمک کنند ، می توانند از نظر کیفری مسئول شناخته شوند ، زیرا این قانون برای کودکان در سنینی که انتظار می رود به زودی بمیرند ، مقرری نداشت.

آقای دو ژونگ نوشت ، طبق قانون فعلی ، اگر كودك “رنج غیر قابل تحمل و ناامیدی” را تجربه كند ، پزشك با رضایت والدین كودك می تواند به زندگی كودك زیر 1 سال پایان دهد.

وی گفت که این آیین نامه جدید شفافیت بیشتری را برای پزشکان فراهم می کند.

سه کشور اروپایی دیگر – لوکزامبورگ ، بلژیک و سوئیس – مرگ با کمک پزشک را مجاز می دانند ، اگرچه قوانین در هر کشور متفاوت است. بلژیک اجازه می دهد تا کودکان با کمک پزشک بمیرند ، اما در لوکزامبورگ ، این قانون فقط در بزرگسالانی که دارای شرایط پزشکی صعب العلاج هستند ، محدود شده است.

کانادا ، بخشهایی از استرالیا و کلمبیا نیز در موارد خاص مرگ با کمک پزشک را برای بزرگسالان قانونی کرده اند.

آقای دو ژونگ در نامه گفت ، در هلند ، پارلمان نیازی به رای دادن در مورد آیین نامه جدید ندارد زیرا این قانون در قانون موجود موجود قرار می گیرد.

سخنگوی آقای دو ژونگ گفت ، با این وجود ، انتظار می رود اکثریت پارلمانی با این تغییر موافقت کند ، که نهایی شدن آن چند ماه طول می کشد.

آقای دو ژونگ روز سه شنبه به پخش کننده هلندی NOS گفت: “این یک مسئله کاملاً پیچیده و غم انگیز است.”

به گفته دکتر ایرا بایوک ، پزشک مراقبت تسکینی و مدیر انستیتوی مراقبت از انسان ، پیشرفت در هلند نمونه ای نگران کننده از اعتماد روزافزون به مرگ با کمک پزشکی برای رسیدگی به پرونده های بهداشتی است ، به جای یافتن راههای دلسوزانه کمک به مردم برای کنار آمدن با درد و رنج.

وی گفت: “ما همیشه می توانیم رنج جسمی کسی را مدیریت کنیم.” “ما همیشه می توانیم دارویی تهیه کنیم که به بیهوشی عمومی نزدیک شده و به کسی اجازه می دهد تا به آرامی بمیرد – تا پایان عمر بخوابد.”

دکتر بیوک گفت که او نگران تماسهای فزاینده ای در ایالات متحده مبنی بر استفاده از اتانازی برای کمک به بزرگسالان دارای شرایط تخریب برای پایان دادن به زندگی خود است.

وی گفت: “هنگامی كه بیمارانی كه رنج می برند به عنوان مشكلی برای رفع شدن دیده می شود ، نه كلی كه از آنها مراقبت شود ، ما خود را برای شرایطی آماده كرده ایم كه برای حرفه و جامعه ما به طور كلی آسیب برساند.”

دکتر بایوک افزود: “همه ما در این دامنه لغزنده هستیم.”

هشت ایالت و واشنگتن دی سی قوانینی دارند که طبق بزرگسالان ذهنی ذی صلاح و دارای یک بیماری فانی و شش ماه یا کمتر زندگی می کنند بتوانند داروی تجویز شده ای را که باعث تسریع در مرگ آنها می شود ، تهیه کنند ، بر اساس Death With Dignity ، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در اورگان که از چنین قوانینی پشتیبانی می کند .

آرتور کپلان ، استاد اخلاق پزشکی در نیویورک لانگون ، گفت که زبان جدید در قانون هلند می تواند “فشار در ایالات متحده برای تلاش و گسترش سیاست محافظه کارانه ما را شامل افرادی که قادر به رضایت نیستند اما به بیماری سخت و بزرگسالان مبتلا هستند” ایجاد کند. مرکز پزشکی.

اما وی ابراز تردید كرد كه ایالات متحده الگوبرداری از هلند را آغاز می كند ، جایی كه به افراد روانی اجازه داده شده است با كمك پزشكان به زندگی خود پایان دهند.

پروفسور کپلان گفت: آمریکایی ها نسبت به هلندی ها به سیستم پزشکی خود ایمان کمتری دارند ، زیرا وقتی می گویند یک وضعیت پزشکی ناامیدکننده است ، احتمال اینکه پزشکان را باور کنند بیشتر است.

وی گفت هلند “یک کشور کوچک است”. “پزشکان و بیماران شناخت خوبی از یکدیگر دارند و دسترسی بسیار خوبی به خدمات بهداشتی وجود دارد.”

پروفسور کپلان اضافه کرد: “در ایالات متحده ، ما بخش گسترده ای از مردم را داریم که به خدمات بهداشتی خوب دسترسی ندارند و این به معنای بی اعتمادی بیشتر است.”

2020-10-16 21:53:07

Drug May Extend A.L.S. یافته های مطالعه: زندگی چندین ماهه بیماران

مقاله قبلی

چگونه زنبور عسل بابل ، سایت طنز راست بال ، از سردرگمی سود می برد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار