کسب و کار

واکسن Coronavirus: Pfizer می گوید قبل از اواسط ماه نوامبر به دنبال مجوز نیست

0

مدیر عامل شرکت Pfizer روز جمعه گفت که این شرکت درخواست مجوز واکسن ویروس کرونا را قبل از هفته سوم ماه نوامبر نخواهد داد و اظهارات رئیس جمهور ترامپ مبنی بر آماده شدن یک واکسن قبل از روز انتخابات در 3 نوامبر را رد می کند.

در بیانیه ای که به وب سایت شرکت ارسال شد ، مدیر اجرایی ، دکتر آلبرت بورلا ، گفت که اگرچه Pfizer می تواند در اواخر ماه اکتبر اعداد مقدماتی را در مورد عملکرد واکسن داشته باشد ، اما هنوز هم باید اطلاعات ایمنی و ساخت را جمع آوری کند. جدول زمانی حداقل تا هفته سوم نوامبر.

ناظران نزدیک مسابقه واکسن قبلاً می دانستند که Pfizer قادر به تأمین نیازهای اداره غذا و دارو در پایان ماه جاری نخواهد بود. اما اطلاعیه روز جمعه بیانگر تغییر لحن برای شرکت و رهبر آن است که وی بارها در مصاحبه ها و حضورهای عمومی بر ماه اکتبر تأکید کرده است.

با این کار ، این شرکت پیام خود را با رئیس جمهور مطابقت داده بود ، که آرزوی خود برای واکسن تایید شده را قبل از انتخابات پنهان نکرده است. او حتی این شرکت را به نام خود متمایز کرده و گفته است که با دکتر بورلا که او را “یک پسر عالی” می نامید صحبت کرده است.

برخی از دانشمندان اعلامیه Pfizer را تحسین کردند.

دکتر اریک توپول ، یک متخصص آزمایش بالینی در Scripps Research در سن دیگو که یکی از 60 مقام بهداشت عمومی و سایر افراد در جامعه پزشکی بود که نامه ای را به Pfizer امضا کردند و خواستار عجله نکردن است ، گفت: “این خوب است ، واقعا خوب است.” واکسن آن

با انتخابات 2020 همراه باشید

وی گفت كه مقامات شركت به او اطمینان داده اند كه واكسن به احتمال زیاد قبل از انتخابات مجاز نخواهد بود ، اما نامه جمعه “حتی در مورد عدم عضویت در هرگونه ماشین سازی سیاسی نیز محكم تر است.”

دکتر بورلا هرگونه پیشنهادی مبنی بر انگیزه سیاسی بودن واکسن Pfizer را عقب نشینی کرده است. در ماه سپتامبر ، Pfizer نیروی محرکه تعهد 9 شرکت واکسن سازی برای “ایستادن در کنار علم” و ارائه مواردی بود که به درستی بررسی نشده است. در اوایل این ماه ، وی نامه ای سرگشاده به کارمندان خود منتشر کرد که در آن گفته بود “هرگز در برابر فشارهای سیاسی تسلیم نخواهیم شد” و ابراز ناامیدی از اینکه “ما خود را در گلدان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده می بینیم”.

Pfizer یکی از چهار شرکتی است که واکسن ویروس کرونا را در آزمایشات بالینی مرحله آخر در ایالات متحده آزمایش می کند و در تخمین جدول زمانی خود بیشترین تهاجم را داشته است. Moderna ، AstraZeneca و Johnson & Johnson گفته اند که احتمال دارد در اواخر سال مطابق با پیش بینی های مقامات بهداشت فدرال باشد. (آزمایشات AstraZeneca و Johnson & Johnson به دلیل نگرانی های احتمالی در مورد ایمنی متوقف شده اند ، که می تواند نتایج آنها را به تأخیر بیاندازد.)

در مصاحبه ها ، آقای بورلا گفته است که انتظار دارد “اواخر اکتبر” با درخواست مجوز اضطراری “بلافاصله” ثبت شود.

آزمایش فایزر بر روی 44000 داوطلب با دادن واکسن به گروهی ، به گروه دیگر دارونما و منتظر ماندن تا تعداد مشخصی از افراد به ویروس ، واکسن را آزمایش می کند. اگر به طور قابل توجهی افراد بیشتری که دارونما دریافت کرده اند ، آلوده شوند ، واکسن موثر ارزیابی می شود.

سخنگوی شرکت ماه گذشته گفت كه Pfizer در اواخر ماه اكتبر در نزدیكی به اتمام دادگاه خود نخواهد بود و هنگامی كه دکتر بورلا به “قرائت قاطع” اشاره كرد ، منظور وی این بود كه هیئت مدیره خارج از خبرگان دادرسی را نظارت می كند تا آن تاریخ علائم امیدوار کننده ای در مورد عملکرد واکسن پیدا کرده بود.

دکتر بورلا در بیانیه روز جمعه خود اذعان داشت که این جدول زمانی نامشخص است. “از آنجا که باید منتظر تعداد مشخصی از موارد منتظر بمانیم ، این داده ها ممکن است زودتر یا دیرتر بر اساس تغییر در میزان عفونت ارائه شود.”

وی همچنین گفت كه این شركت نتایج هر تصمیمی را كه هیئت خارجی – خوب یا بد – در طی چند روز از تصمیم خود صادر خواهد كرد.

بیانیه دکتر بورلا بلافاصله پس از F.D.A. رهنمودهای جدیدی را منتشر کرد که جزئیات چگونگی ارزیابی آژانس از واکسن برای مجوز اضطراری را منتشر کرده است ، سندی که پس از هفته ها متوقف شدن توسط کاخ سفید منتشر شد. این رهنمودها که فاقد نیروی قانون هستند ، خواستار گردآوری همه جانبه هستند قبل از صدور مجوز اضطراری ، داده های ایمنی در مرحله نهایی آزمایشات بالینی است.

آقای ترامپ در یک توییت در تاریخ 6 اکتبر ، F.D.A. داشتن یک دستور کار سیاسی با توصیه ها ، که به گفته وی “سرعت بخشیدن به واکسن ها را برای تصویب قبل از روز انتخابات برای آنها دشوارتر می کند.” آقای ترامپ آن را “کار ضربه سیاسی” خواند.

آقای ترامپ در ویدئویی که یک روز بعد از کاخ سفید منتشر کرد ، گفت که باید قبل از انتخابات واکسن در دسترس باشد ، “اما صادقانه بگویم ، سیاست درگیر می شود.”

وی گفت: “آنها می خواهند بازی های خود را انجام دهند.” “این درست بعد از انتخابات خواهد بود.”

جاناتان مارتین در تهیه گزارش همکاری داشت.

2020-10-18 17:42:34

ورزشی برای تماشای این هفته

مقاله قبلی

برخی از علائم بهبودی از آسیب شدید ریه کووید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کسب و کار