فناوری

وقتی کوسه ها در ساحل خود ظاهر شدند ، آنها در هواپیماهای بدون سرنشین تماس گرفتند

0

هنگامی که در سواحل جنوب کالیفرنیا نادر است ، کوسه های سفید بزرگ اغلب شروع به نشان دادن می کنند. تازه واردان بیشتر کوسه های خردسال هستند ، که آب گرم را نزدیک به ساحل ترجیح می دهند. این بدان معناست که بسیاری از افراد ساحلی که اکنون کوسه ها را مشاهده می کنند ، قبلاً هرگز شکارچیان را ندیده اند.

داگلاس جی مک کالی ، استاد علوم دریایی و مدیر ابتکار اقیانوس بنیوف در دانشگاه کالیفرنیا ، سانتا باربارا ، گفت: “وقتی این باله های کوچک شروع به بیرون آمدن کردند ، همه در تلاش بودند تا بفهمند چه خبر است.”

یک پروژه جدید با استفاده از هوش مصنوعی به نام SharkEye ممکن است به ردیابی این ماهیان ترسناک کمک کند. این فناوری توسط آزمایشگاه دکتر مک کالی (که با محققان A.I در Salesforce ، شرکتی به رهبری اسپانسر آزمایشگاه وی ، مارک بنیوف کار می کند) و دانشمندان کامپیوتر در دانشگاه ایالتی سن دیگو در حال توسعه است تا ضمن آگاهی از مهاجرت کوسه ها ، بیشتر ساحل اقیانوس را کنترل کنند.

SharkEye طی دو تابستان گذشته در ساحل Padaro در سانتا باربارا ، یک منطقه محبوب برای اردوگاه های موج سواری که اتفاقاً مهد کودک کوسه های سفید خردسال است ، مورد آزمایش قرار گرفته است. لکه بینی کوسه در آنجا و در مکان های دیگر ، وقتی به طور کلی اتفاق می افتد ، معمولاً با ردیابی حیوانات برچسب زده شده به صورت آنلاین یا با ایستادن شخصی روی تخته پارو در آب برای خارج شدن از چشم انجام می شود.

با استفاده از SharkEye ، یک خلبان هواپیمای بدون سرنشین را پرتاب می کند که در یک مسیر از پیش برنامه ریزی شده در آسمان حرکت می کند و مسیر پیچیده دیگری را برای اسکن آب زیر دنبال می کند. هواپیمای بدون سرنشین حدود 120 فوت بالا است و به جاروها اجازه می دهد تا به سرعت منطقه وسیعی از اقیانوس را پوشش دهند. این ارتفاع نیز به قدری زیاد است که از ایجاد مزاحمت برای زندگی دریایی جلوگیری می کند.

خلبان یک فید ویدئویی را در زمان واقعی مشاهده می کند ، هر کوسه ای را یادداشت می کند ، و سپس برای 36 هرکسی که در آن ثبت نام کرده اند متنی را برای دریافت هشدار ارسال می کند – گروهی شامل ناجیان غریق ، مربیان اردوگاه های موج سواری و صاحبان خانه های ساحلی.

دکتر مک کالی گفت این آزمایشگاه در حال کار بر روی انواع مختلف هشدارها است تا افراد قبل از ورود به آب اطلاعات داشته باشند. این موارد ممکن است از طریق کانال های رسانه های اجتماعی یا حتی “گزارش کوسه” گزارش شده از گزارش های گشت و گذار ارائه شود.

این فیلم هواپیماهای بدون سرنشین همچنین به یک مدل رایانه ای می رسد که تیم برای شناسایی کوسه های سفید بزرگ آموزش داده است. با ترکیب اینکه با داده های دیگر ، مانند اطلاعات مربوط به دمای اقیانوس و دیگر مهاجرت های زندگی دریایی ، محققان امیدوارند با استفاده از قدرت هوش مصنوعی پیش بینی هایی را برای زمان و مکان کوسه ها ایجاد کنند که می تواند منجر به راه هایی برای اشتراک اقیانوس به همان اندازه ایمن شود ممکن

محققان در حال مراجعه به A.I. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برخی از حیوانات دریایی ، که به دلیل زندگی در زیر اقیانوسهای وسیع ، مطالعه آنها دشوارتر از اکثر موجودات خشکی است.

گوگل با استفاده از هیدروفون و A.I. ابزاری را برای شناسایی خودکار نهنگ های کوهان دار و گنج ها توسط صدای آنها ساخته است. Flukebook پروژه ای است که با استفاده از هوش مصنوعی ، دلفین ها و نهنگ های فردی را ردیابی می کند تا دقیقاً مانند فناوری تشخیص چهره ، آنها را از طریق ویژگی های منحصر به فرد دم و باله شناسایی کند. حتی بدون A.I. ، هواپیماهای بدون سرنشین به گروه هایی مانند Pelagios Kakunjá ، یک سازمان حفاظت از مکزیک ، اجازه داده اند که کوسه ها را از نزدیک مطالعه کنند.

افزایش کوسه های سفید بزرگ در کالیفرنیا تا حدی نتیجه تغییرات آب و هوایی است که حیوانات ، به ویژه نوجوانان را از تعقیب های معمول خود در جنوب امتداد سواحل کالیفرنیا به سمت باجا کالیفرنیا به سمت شمال سوق می دهد. تلاش های موفقیت آمیز حفاظت مانند قانون حفاظت از پستانداران دریایی به برخی از غذاهای مورد علاقه کوسه ها – مهر و موم و شیرهای دریایی – کمک کرده است تا دوباره از بین بروند. و ممنوعیت استفاده از گیلنت های نزدیک ساحل تعداد کوسه هایی را که به طور تصادفی توسط ماهیگیران تجاری گرفتار شده اند ، کاهش داده است.

طبق کمیته تحقیقات غیرانتفاعی کوسه ، حتی با افزایش جمعیت کوسه ها ، حملات کوسه در سواحل غربی نادر است ، از سال 2000 فقط 118 نفر ، از جمله شش نفر کشته شده است.

یکی از این حملات در تابستان در ساحل Padaro بود ، زمانی که تیم SharkEye به دلیل خاموش شدن ویروس کرونا ، هواپیمای بدون سرنشین را پرواز نمی کرد. اعتقاد بر این است که کوسه زنی را که در حال شنا در خارج از دریا بود گاز گرفته است ، اگرچه جراحات وی جزئی بود. و هشت روز بعد ، کوسه یک موج سوار را چند ساعت در شمال سانتا کروز کشت – این اولین حمله مرگبار کوسه در کالیفرنیا از سال 2012 است.

به گفته کریس لو ، استاد زیست شناسی دریایی و مدیر آزمایشگاه کوسه در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ، لانگ بیچ ، هیچ مدرکی وجود ندارد که میزان حملات کوسه حتی در صورت استفاده بیشتر افراد از ساحل در حال افزایش است. احتمال گاز گرفتن هنوز بسیار کم است ، اما داشتن بینش بیشتر در مورد تعداد کوسه ها در این منطقه به افراد کمک می کند تا ساحل نشینان تصمیمات آگاهانه ای درباره آنچه که مایل به خطر انداختن هستند ، بگیرند.

دکتر لوو گفت: “واقعیت این است که کوسه ها رفتار خود را تغییر نمی دهند.” “این داده ها در تغییر رفتار افراد ارزش بیشتری دارند.”

کریس کیت ، مالک Surf Happens ، یک فروشگاه محلی موج سواری که اردوهای تابستانی و آموزشهای خصوصی در ساحل Padaro را برگزار می کند ، در حال حاضر بر اساس داده های SharkEye تجارت خود را تغییر داده است. پس از آنكه SharkEye در ماه جولای 9 بار مشاهده كرد ، آقای كیت تصمیم گرفت كه یك سنت تابستانی دو دهه ای را كه در آن اردوگران با دلار ماسه ای غواصی می كنند و برای شنا به شنا می رسند ، لغو كند.

آقای كیت گفت: “حتی اگر كوسه ها تهاجمی نباشند ، این فقط یكی طول می كشد.”

از آنجا که کل هواپیمای بدون سرنشین SharkEye در حال استفاده نیست ، آقای کیت هنوز هم به عنوان افراد مراقب از جمله خود به افراد روی تخته های پارو اعتماد می کند. او پس از بزرگ شدن در نزدیکی و هرگز دیدن کوسه ، اکنون تقریباً همیشه هنگام انجام وظیفه ، سایه یا پره ای را از آب می بیند.

او گفت: “آنها زیبا هستند.” “اما این اعصاب خردکن است.”

2020-11-20 21:48:39

انگار امسال شکرگذاری به اندازه کافی استرس آور نبوده است

مقاله قبلی

مانچین از تصمیم خود برای پایان دادن به صندوق های فوریت های اضطراری دفاع می کند: به روزرسانی های زنده

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری