اخبار

پاپ فرانسیس ، در Shift for Church ، از اتحادیه های مدنی همجنسگرایان پشتیبانی می کند

0

پاپ فرانسیس در سخنان خود در یک مستند که اولین نمایش آن روز چهارشنبه بود ، ابراز حمایت از اتحادیه های مدنی همجنسگرایان کرد.

این سخنان که از طرف رهبر کلیسای کاتولیک روم آمده است ، توانایی تغییر بحث در مورد وضعیت حقوقی زوج های همجنسگرایان را در کشورهای مختلف جهان دارد و اسقف های ناآرام نگران تهدید اتحادیه ها برای ازدواج سنتی هستند.

“آنچه ما باید ایجاد کنیم یک قانون اتحادیه مدنی است. از این طریق آنها از نظر قانونی تحت پوشش قرار می گیرند. “فرانسیس گفت ، با تکرار دیدگاه خود مبنی بر اینکه همجنسگرایان فرزندان خدا هستند. “من برای آن ایستادم.”

بسیاری از کاتولیک های همجنسگرا و متحدانشان در خارج از کلیسا از اظهارات پاپ استقبال کردند ، حتی اگر آنها گفتند که مخالفت فرانسیس با ازدواج همجنس گرایان در کلیسا مطلق است.

منتقدان محافظه کار وی در سلسله مراتب کلیسا ، و به ویژه در جناح محافظه کار کلیسا در ایالات متحده ، که سال ها او را به رقیق کردن آموزه کلیسا متهم می کردند ، این اظهارات را مغایر تعالیم کلیسا می دانستند.

اوگنی آفیینفسکی ، کارگردان مستند “Francesco” که امروز در جشنواره فیلم رم آغاز به کار کرد ، گفت که فرانسیس اظهارات مستقیم فیلم را به وی گفته است. وی در پاسخ به سوالی درباره زمان اظهارات پاپ ، که قبلاً از اتحادیه های مدنی به عنوان اسقف اعظم بوینس آیرس حمایت کرده بود ، پاسخ نداد.

فرانسیس تمایل به اظهارات عمومی خارج از کاف دارد که هم طرفداران و هم منتقدان را دیوانه می کند. نظرات در این فیلم احتمالاً دقیقاً همان بحثی را ایجاد می کند که پاپ به طور مکرر در تلاش بوده است تا در داخل کلیسا در مورد موضوعاتی که قبلاً در جنگهای فرهنگی کلیسا ممنوع شناخته شده بود ، پرورش یابد.

فرانسیس پیش از این لحن کلیسا را ​​به شدت در مورد سوالات مربوط به همجنس گرایی تغییر داده بود ، اما او در زمینه سیاست گذاری و تغییر دکترین کار کمی انجام داده است ، حتی برخی از طرفداران آزادیخواه خود را به این سوال سوق داده است که آیا او بیشتر صحبت می کند؟

اینکه آیا اظهارات جدید هیچ گونه تأثیری در سیاستگذاری دارند ، موضوع دیگری است ، به ویژه در کلیسایی که رشد آینده خود را در کشورهای آفریقایی ، آمریکای جنوبی و آسیا می بیند که تحمل کمتری نسبت به همجنس گرایی دارند.

در جلسه فوق العاده رهبران کلیساهای بین المللی در واتیکان در فوریه 2019 برای بحث در مورد سو abuse استفاده جنسی روحانیون ، به عنوان مثال ، اسقف های این مناطق برخی اصحاب واتیکان و اسقف های لیبرال تر را از اروپای غربی ناامید کردند ، با اصرار بر اینکه رابطه جنسی با همجنسگرایی مرتبط است.

اظهارات در این مستند با حمایت عمومی فرانسیس از همجنسگرایان مطابقت داشت ، اما شاید مشخص ترین و برجسته ترین وی در موضوع اتحادیه های مدنی باشد ، که حتی در سال های اخیر حتی ملت های کاتولیک مانند ایتالیا ، ایرلند و آرژانتین این اجازه را داده اند.

در سال 2010 ، در حالی که آرژانتین در آستانه تأیید ازدواج همجنسگرایان بود ، فرانسیس ، اسقف اعظم اصلی بوینس آیرس ، با حمایت از ایده اتحادیه های مدنی برای زوج های همجنسگرایان به راه حل عملی برای محافظت از ازدواج سنتی رسید.

او به عنوان پاپ در سال 2014 ، به روزنامه کوریره دلا سرا ، بزرگترین روزنامه ایتالیا گفت ، کشورهایی که اتحادیه های مدنی را قانونی می کنند این کار را بیشتر برای اعطای حقوق قانونی و مزایای مراقبت های بهداشتی به همسران همجنس انجام می دهند و او نمی تواند موضع پنهانی را بیان کند.

وی سپس گفت: “شما باید موارد مختلف را ببینید و آنها را در تنوع ارزیابی کنید.”

اما اظهارات فرانسیس در این مستند ، که صریحاً از اتحادیه های مدنی به عنوان پاپ و دوربین پشتیبانی می کند ، می تواند تأثیر بسیار بیشتری در بحث در مورد شناخت زوج های همجنسگرا توسط کلیسا داشته باشد.

فرانسیس در یک قسمت دیگر از این مستند می گوید: “همجنسگرایان حق دارند عضوی از خانواده باشند.” children ‘آنها فرزندان خدا هستند و حق داشتن یک خانواده را دارند. هیچ کس نباید به خاطر آن بیرون رانده شود ، یا بدبخت شود. “

ماتئو برونی ، سخنگوی واتیکان ، تا دیدن فیلم ها و سخنان پاپ ، از اظهار نظر خودداری کرد.

تعالیم کلیسا همجنسگرایی بودن را یک گناه نمی داند ، اما اعمال همجنسگرایی را “ذاتاً بی نظم” می داند و از طرف دیگر ، معتقد است که گرایش همجنسگرایی “از نظر عینی بی نظم” است.

آموزه کلیسا نیز صریحاً می گوید که ازدواج بین زن و مرد است ، تعلیماتی که فرانسیس بی دریغ از آن حمایت می کند.

پیشینیان فرانسیس مخالفت خود را با اتحادیه های مدنی ابراز داشتند.

در سال 2003 ، تحت پیمایش پاپ ژان پل دوم ، جماعت دکترین ایمان در کلیسا ، ناظر دکترینال آن پس از آن به رهبری پاپ آینده بندیکت شانزدهم هدایت شد ، “ملاحظات مربوط به پیشنهادات برای به رسمیت شناختن قانونی اتحادیه های بین افراد همجنسگرایان” را صادر کرد.

در این سند آمده است: “كلیسا می آموزد كه احترام به افراد همجنسگرایانه به هیچ وجه نمی تواند منجر به تأیید رفتار همجنسگرایانه یا به رسمیت شناختن قانونی اتحادیه های همجنسگرایانه شود.”

این دیدگاه ها در آموزش کلیسا گنجانده نشده است ، اما اسقف ها و برخی کنفرانس های اسقف ها ، که می توانند از نظر سیاسی در برخی از کشورها تأثیرگذار باشند ، اغلب با اتحادیه های مدنی به عنوان تهدیدی برای ازدواج سنتی مخالفت می کنند.

مدافعان اتحادیه های مدنی در کلیسا اظهارات پاپ را ضربه بزرگی به این تلاش ها و دستیابی به موفقیت بزرگ در رابطه طولانی و دردناک کلیسا با همجنس بازان دانستند.

“این یک گام بزرگ به جلو در روابط کلیسا با L.G.B.T.Q است. مردم ، “کشیش جیمز مارتین کشیش یسوعی که کتابی در مورد چگونگی ایجاد احساس خوش آمدگویی بیشتر در کلیساها برای کاتولیک های همجنسگرا نوشته است و شخصاً با پاپ دیدار کرده و به عنوان مشاور دبیرخانه ارتباطات واتیکان خدمت کرده است.

وی گفت: “برای اسقف ها سخت تر خواهد بود كه بگویند اتحادیه های مدنی جنسیت همان تهدیدی علیه ازدواج است.” “این پشتیبانی مسلم است.”

برخی از منتقدان ثابت قدم پاپ در داخل سلسله مراتب کاتولیک توافق کردند که به نظر می رسد پاپ از اتحادیه های مدنی حمایت می کند و آنها از این موضوع آزرده خاطر شدند.

اسقف توماس توبین از پراویدنس ، رود آیلند ، در پاسخ به سخنان پاپ ، که به گفته وی باید روشن شود ، گفت: “بیانیه پاپ به وضوح با آنچه که مدتها آموزش کلیسا در مورد اتحادیه های همجنس بوده است ، مغایرت دارد.” “کلیسا نمی تواند از پذیرش روابط غیراخلاقی عینی حمایت کند.”

اما این بدان معنا نیست که وی تدریس کلیسا را ​​در این مورد تغییر داده است و فرانسیس سابقه اظهارنظرهای دلگرم کننده برای همجنس گرایان را دارد.

از سال 2013 ، هنگام پرواز پاپ از برزیل ، گشودگی او نسبت به همجنسگرایان مومنان درون کلیسا و طرفداران سکولار خارج از آن را که بیشتر به ادعاهای آموزه ای در مورد همجنس گرایی و ازدواج همجنسگرایان عادت داشتند ، متحیر کرد.

فرانسیس وقتی در مورد یک کشیش گویا همجنسگرا در آن پرواز از او س askedال شد ، معروف جواب داد: “من کی هستم که قضاوت کنم”.

در سند برجسته خود در سال 2016 در موضوع خانواده – با عنوان “Amoris Laetitia” ، یا “لذت عشق” – فرانسیس ازدواج همجنسگرایان را رد کرد اما هنوز کشیش ها را به استقبال افرادی که در روابط غیر سنتی هستند ، مانند همجنسگرایان ، والدین مجرد و زوج های صمیمی مجرد که با هم زندگی می کنند ، فراخواند.

او همچنین یک بار به خوان کارلوس کروز ، یک بازمانده شیلی در رابطه با سو abuse استفاده جنسی که دوستش بود و یک همجنس باز است ، گفت که “خدا شما را اینگونه ساخته و شما را اینگونه دوست دارد ، و پاپ نیز شما را اینگونه دوست دارد.”

او شخصاً با پدر مارتین ملاقات کرد ، که با L.G.B.T.Q تماس برقرار کرد. کاتولیک ها سنگ بنای وزارت او هستند.

اما تحت نظر فرانسیس ، این کلیسا همچنین تصور اینکه افراد می توانند جنسیت خود را انتخاب کنند را رد کرد ، و او همچنین به رهبران حوزه های علمیه گفت که بهتر است همجنسگرایان را نپذیرفت.

او یک بار گفت: “اگر کوچکترین شک دارید ، بهتر است آنها را رد کنید”. “بهتر است که آنها خدمت یا زندگی مقدس خود داشته باشند تا اینکه زندگی مضاعف داشته باشند.”

منتقدان خاطرنشان كردند كه قوانين كليساي وي كاهنان همجنسگرا را مجبور به زندگي مضاعف كرد.

2020-10-21 22:10:24

5 راهی که خانواده ها می توانند با افزایش موج ویروس کرونا ویرایش کنند

مقاله قبلی

Quibi ، سرویس پخش جریانی کوتاه ، به سرعت خاموش می شود

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار