اخبار

پایان دادن به بحران ، اسرائیل در نجات دولت از دولت رهبری نتانیاهو سوگند می خورد

0

جروسلام – با پایان یافتن یک بحران سیاسی 510 روزه که سه انتخابات نتوانسته اند آن را برطرف کنند ، اسرائیل روز یکشنبه سوگند یاد کرد که در دولت جدیدی که برای پاسخگویی به بیماری همه گیر کوروی ویروس جمع شده بود ، سوگند یاد کرد ، و تنها یک هفته قبل از فساد وی ، سابقه ثبت نخست وزیر بنیامین نتانیاهو را تمدید کرد. دادگاه شروع شد.

دولت جدید آقای نتانیاهو 70 ساله به همراه رقیب همیشگی خود ، بنی گانتز ، رئیس سابق ارتش میانه ، 60 ساله ، که عنوان جدید “نخست وزیر جایگزین” را در اختیار دارد ، وتو برای بیشتر تصمیمات مهم ، کنترل بیش از نیمی از وزارتخانه های دولت و توافق نامه ای برای تغییر مواضع با آقای نتانیاهو در 17 نوامبر 2021.

بن بست طولانی مدت اسرائیل ، که از دسامبر سال 2018 می گذرد ، دولت را در تنگنا قرار داده بود ، قادر به تصویب قانون اساسی یا تصویب برنامه هزینه جدید که منعکس کننده تغییر اولویت های ملی است.

آقای نتانیاهو در سخنرانی افتتاحیه در پارلمان ساعت ها قبل از ادای سوگند رسمی خود وعده داده بودجه جدیدی را تأمین می کند “که از فروپاشی اقتصاد جلوگیری می کند ، ثبات را تضمین می کند ، که رشد را احیا می کند – بودجه ای که به شما می دهد ، شهروندان امید و افق اسرائیل با بازیابی سه چیز: شغل ، مشاغل ، شغل. “

بیش از یک میلیون اسرائیلی از زمانی که همه گیری مجبور به بستن بسیاری از مکان های کار شده است ، شغل خود را از دست داده اند ، و گرچه مدارس و بسیاری از کارفرمایان شروع به بازگشایی کرده اند ، اما اقتصاد به دور از وضعیت عادی است.

اقدامات تهاجمی این کشور برای مهار ویروس انجام شده است: با این حال ، میزان مرگ و میر اسرائیل از Covid-19 31 میلیون در میلیون است ، بخش کوچکی از آمار تلفات در ایالات متحده و کشورهای سخت مانند انگلیس ، ایتالیا و اسپانیا.

در حالی که آقای نتانیاهو اعتراف کرد که تاکنون اسرائیل از این بیماری همه گیر استفاده نکرده است ، وی گفت که وی و آقای گانتز یک “کابینت تاج” را ایجاد می کنند تا برای موج دوم مورد انتظار آماده شوند.

آقای گانتز ، که توسط بسیاری از قانونگذاران چپگرا که سعی در کمک به او برای برکناری آقای نتانیاهو داشته اند ، به عنوان سرکوب محکوم شده است ، در مورد تصمیم خود مبنی بر پیوستن به ائتلاف آقای نتانیاهو در آدرس پارلمان خود صحبت کرد. وی گفت که دیگر وقت آن نرسیده است “کورکورانه به آنچه که امیدها و آرمانهای دیروز بود بستیم.”

آقای گانتز گفت ، این انتخابات بی نتیجه رهبران اسرائیل را انتخاب صریح و روشن بین وحدت و “جنگ داخلی” به همراه داشته است.

درگیری روز یکشنبه پایان نیاورد: هر دو آقای گانتز و آقای نتانیاهو بارها با فریادهای عصبانی از مخالفان قطع شدند.

آقای نتانیاهو هنگام تکرار نذر خود برای الحاق قلمرو در کرانه باختری اشغالی که فلسطینیان برای یک کشور آینده در نظر گرفته اند ، بلندترین فریادهای اعتراضی را به خود جلب کرد. توافق نامه ائتلاف با آقای گانتز به آقای نتانیاهو اجازه می دهد تا در صورت تصویب ایالات متحده ، هر زمان پس از اول ژوئیه ، الحاق را دنبال كند.

آقای نتانیاهو در مورد کرانه باختری گفت: “این مناطق از کشور زایمان و رشد ملت یهود بودند” ، زیرا فریادهای “آپارتاید” از مخالفان الحاق شنیده می شود. “و زمان آن رسیده است که قوانین اسرائیل را اعمال کنیم و یک فصل جدید با شکوه در تاریخ صهیونیسم بنویسیم.”

علاوه بر این ، حتی وقتی آقای گانتز و آقای نتانیاهو از وحدت و شفابخشی صحبت می کردند ، تحلیلگران هشدار می دادند که ساختار دو سره دولت جدید می تواند یک نوع بن بست را برای دیگری جایگزین کند.

یوهانان پلسنر ، رئیس مؤسسه دموکراسی غیر حزبی اسرائیل گفت: “به جای فلج که توسط مبارزات انتخاباتی پی در پی آشکار می شود ، ممکن است فلج شویم با دولتی که نمی تواند درباره هر چیزی تصمیم بگیرد.”

2020-05-17 20:01:19

Coronavirus Live: World News Coverage

مقاله قبلی

کمک به محیط زیست ، یک سنسور کوچک در هر زمان

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار