کسب و کار

چه اتفاقی می افتد با طرح آنتی تراست علیه گوگل؟

0

وزارت دادگستری روز سه شنبه از گوگل شکایت کرد و این شرکت را به سو ab استفاده غیرقانونی از سلطه خود در جستجوی اینترنتی به روش هایی که به رقبا و مصرف کنندگان آسیب می رساند ، متهم کرد.

این دادخواست اولین اقدام ضد انحصاری علیه این شرکت متعلق به Alphabet است که نتیجه تحقیقات وزارت دادگستری ، کنگره و 50 ایالت و سرزمین است. وکلای ایالتی و مقامات فدرال همچنین در حال بررسی رفتار Google در بازار برای تبلیغات آنلاین بوده اند. و گروهی از ایالت ها در حال جستجوی پرونده جستجوی گسترده تری علیه Google هستند.

در اینجا آنچه شما باید در مورد کت و شلوار بدانید آورده شده است.

این یک قدم در برابر یک شرکت واحد است. اما این همچنین پاسخی به این س policyال سیاست است که در صورت وجود چه تدابیری باید برای مهار غول های فناوری امروز که قدرت شکل دادن به بازارها ، ارتباطات و حتی افکار عمومی را دارند ، گرفته شود.

سیاست زمان و شکل این لباس را هدایت می کرد. دادستان کل ویلیام پی بار خواستار حرکت سریع برای اقدام قبل از انتخابات بود ، و قول رئیس جمهور ترامپ مبنی بر استفاده از بیگ تک را قبول کرد. یازده ایالت به این پرونده پیوستند.

این یک پرونده دفاعی انحصاری است. دولت می گوید گوگل به طور غیرقانونی از موقعیت غالب خود در بازار جستجو و تبلیغات جستجو با معاملات انجام شده با شرکت هایی مانند اپل محافظت می کند. گوگل سالانه میلیاردها دلار به اپل می پردازد تا موتور جستجوی خود را به عنوان گزینه پیش فرض در آیفون ها و سایر دستگاه ها تنظیم کند.

وزارت دادگستری همچنین قراردادهای چالش برانگیزی را که گوگل با سازندگان گوشی های هوشمند که از سیستم عامل Android Google استفاده می کنند منعقد کرده است و از آنها می خواهد موتور جستجوی خود را به عنوان پیش فرض نصب کنند.

وزارت دادگستری همچنین رفتار و خریدهای Google را در کل بازار تبلیغات دیجیتال ، که شامل جستجو ، نمایش وب و تبلیغات ویدیویی است ، بررسی کرد. تبلیغات آنلاین تقریباً کل سود 34 میلیارد دلاری Alphabet در سال گذشته بود.

اما پرونده جستجو ساده تر است و بهترین فرصت را برای پیروزی به دولت می دهد. برای پیروزی ، وزارت دادگستری باید دو چیز را نشان دهد – اینکه گوگل در جستجو مسلط است ، و اینکه معاملات آن با اپل و سایر شرکت ها رقابت در بازار جستجو است.

به طور خلاصه: ما مسلط نیستیم و رقابت در اینترنت فقط “با یک کلیک فاصله” است.

این گواهی است که اخیراً مدیران گوگل در کنگره شاهد آن بوده اند. سهم Google از بازار جستجو در ایالات متحده حدود 80 درصد است. این شرکت می گوید ، اما نگاه کردن به بازار فقط برای جستجوی “عمومی” نزدیک بینی است. تقریباً نیمی از جستجوهای خرید آنلاین ، از آمازون شروع می شود.

بعد ، گوگل می گوید معاملات وزارت دادگستری استناد می کند کاملا قانونی است. چنین معاملات شرکت به شرکت تنها در صورتی نقض قانون ضد انحصاری است که بتوان نشان داد رقابت ندارد. Google تأکید می کند ، کاربران می توانند در هر زمان که بخواهند به راحتی به موتورهای جستجو دیگر مانند Microsoft’s Bing یا Yahoo Search مراجعه کنند. گوگل می گوید ، سرویس جستجوی آن رهبر بازار فراری است زیرا مردم آن را ترجیح می دهند.

دولت استدلال می کند که آسیب به مصرف کننده می تواند از چند طریق منجر شود. رقابت کمتر در بازار به معنای نوآوری کمتر و انتخاب مصرف کننده در طولانی مدت است. از نظر تئوری ، این می تواند بازار را برای رقبا که اطلاعات کمتری از Google برای تبلیغات هدفمند جمع می کنند ، ببندد. به عنوان مثال افزایش حریم خصوصی یک مزیت مصرف کننده است.

کالاهایی که برای مصرف کنندگان رایگان است از نظارت ضد انحصاری معاف نیستند. در مورد مهم مایکروسافت در اواخر دهه 1990 ، غول نرم افزار مرورگر وب خود را به صورت رایگان در سیستم عامل غالب ویندوز خود قرار داد. مایکروسافت از دست داد زیرا با استفاده از قراردادهای محدودکننده ، سازندگان رایانه های شخصی و دیگران را مورد آزار و اذیت قرار داد تا از ارائه نرم افزار رقیب مرورگر وب جلوگیری کند – رقابتی که می توانست انحصار ویندوز را تضعیف کند.

تا زمانی که دولت و Google به توافق نرسند ، آنها به دادگاه مراجعه می کنند. دادرسی و تجدیدنظر در چنین مواردی سالها به طول می انجامد.

نتیجه هرچه باشد ، یک چیز مسلم است: گوگل برای مدت طولانی با نظارت دقیق روبرو خواهد شد.

2020-10-20 21:48:04

شش وسیله نقلیه عظیم شکل هات داگ به آمریکا سفر می کنند و فقط آگاهی از برند و شادی را گسترش می دهند

مقاله قبلی

N.Y گروه تقسیم هزینه های سلامت مذهبی را به مصرف کنندگان گمراه کننده متهم می کند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کسب و کار