فناوری

چگونه یک کلاس 2 کلاس یک آزمایش علمی را به فضا ارسال کرده است

0

در سال 2015 ، دانش آموزان کلاس دوم دبستان مگی سامودیو در مدرسه ابتدایی کامبرلند در وست لافایت ، هند ، در حال طرح یک سوال علمی بی نظیر بودند: اگر کرم شب تاب به فضا برود ، آیا اگر صفر شود می تواند دوباره روشن شود؟ جاذبه زمین؟

خانم سامودیو گفت که از یکی از دوستانش ، استیون کولیکات ، استاد هوافضا در دانشگاه نزدیک پوردو ، پاسخ می خواهد.

خانم سامودیو در نامه الکترونیکی به یاد می آورد: “او كلاسی در مورد جاذبه صفر تدریس می كند ، و او شخص كاملی برای پاسخ دادن به این سال خواهد بود.”

یک روز بعد ، دکتر کولیکوت پاسخ داد ، و خانم سامودیو از جواب او متعجب شد: به جای حدس زدن ، چرا در واقع آزمایش را نمی سازیم و به فضا نمی فرستیم؟

Blue Origin ، شرکت موشک سازی که توسط جفری P. Bezos ، مدیر اجرایی آمازون راه اندازی شد ، قصد داشت این توانایی را برای مدارس فراهم کند که آزمایشات کوچکی را بر روی فضاپیمای زیرمجموعه New Shepard خود با حداقل 8000 دلار انجام دهند.

اریکا واگنر ، مدیر فروش محموله در Blue Origin ، گفت: “این یک تغییر دهنده بازی است.” “بچه ها در سنین دبستان چیزهایی را به فضا می برند.”

دکتر کولیکوت ، که چندین آزمایش جریان مایعات را در راه اندازی New Shepard ارسال کرده بود ، خانم سامودیو و دانش آموزان کلاس دوم او را به Blue Origin نشان داد.

اعتبار…استیون کولیکات

دکتر کولیکوت گفت: “برای محموله کوچک 4 اینچ مربع در 8 اینچ قد ، ما می توانیم با نیمی از هزینه لباس فوتبال دبیرستان این پرواز را انجام دهیم.” “بنابراین واقعاً هر منطقه مدرسه ای که اکنون فوتبال داشته باشد ، می تواند هزینه پرواز فضایی را داشته باشد.”

کامبرلند ابتدایی تنها مدرسه ای نبوده است که ارزش پرداخت هزینه یک آزمایش روی موشک نیو شپارد را می داند. یک مدرسه راهنمایی مونته سوری در کلرادو بسته حسگری را که توسط دانش آموزان طراحی و برنامه ریزی شده ارسال کرد. یک دبیرستان آلاباما آزمایشی را برای آزمایش نوسانات دما در جاذبه کوچک آغاز کرد. دسامبر گذشته ، یک مدرسه ابتدایی در اوهایو بچه های چتر دریایی را به آنجا فرستاد.

در آخرین پرواز ، که از روز سه شنبه آغاز شد ، 1.2 میلیون دانه گوجه فرنگی وجود داشت که در دانش آموزان 15000 کلاس ، مهد کودک از طریق دبیرستان ، در سراسر ایالات متحده و کانادا توزیع می شود.

به دنبال پیشنهاد دکتر کولیکوت ، فرزندان خانم سامودیو در کامبرلند مشغول کار شدند و در کلاسهای دکتر کولیکوت با دانشجویان پوردو همکاری کردند.

خانم سامودیو گفت: “برای دو سال آینده ، من در کلاس دوم کلاس خود مهندس هوانوردی داشتم که دروس مینی درس اصول اولیه پرواز و پیشرانه و همچنین اصول اساسی شیمی” کرم شب تاب “را آموزش می دادند.

در 12 دسامبر 2017 ، آزمایش کرم شب تاب در New Shepard بود. فاقد کرم شب تاب بود. دکتر کولیکوت گفت: “وقتی ترسیده می شود ، کرم شب تاب روشن نمی شود.” “و ما نگران بودیم که این افزایش باعث ترس آنها شود. و سپس موارد دیگری نیز وجود دارد که من نمی دانم چگونه کرم شب تاب ها را زنده نگه دارم و آنها را راضی نگه دارم. “

در عوض ، دستگاه شیمی نحوه تولید نور کرم شب تاب را تکرار کرد ، و سرمها مواد ایجاد کننده درخشش را با هم مخلوط می کردند تا کپسول به بالای مسیر برسد و بیش از 60 مایلی بالاتر از غرب تگزاس باشد. یک دوربین فیلمبرداری کوچک آنچه را که در جعبه محموله بارگذار شده ثبت کرده است.

دکتر کولیکات در مراسم راه اندازی شرکت کرد و دو روز بعد دوباره در کلاس خانم Samudio بود و نتایج را ارائه داد.

کرم شب تاب می تواند در فضا بدرخشد.

دکتر کولیکوت گفت: “این نوع چرخش بسیار شگفت انگیز است ، پرواز فضایی به این دانشجویان دور نیست.” “این سریع اتفاق می افتد. نوعی باحال است. “

این آزمایش فضایی در پروژه ای بزرگتر كه توسط كلاسهای خانم سامودیو انجام شد ، پیچیده شد. یکی از دانش آموزان وی ، کایلا خو ، با ناراحتی خاطرنشان کرده بود که بیشتر ایالت ها دارای یک حشره دولتی هستند و ایندیانا اینگونه نیست و او می خواست آن را برطرف کند.

این تلاش نیز موفقیت آمیز بود. در تاریخ 23 مارس 2018 ، فرماندار اریک هالکامب به مدرسه ابتدایی کامبرلند رفت تا لایحه ای را امضا کند که کرم شب تاب Say ، گونه ای بومی منطقه ، حشره ایالتی ایندیانا را اعلام کرد.

خانم سامودیو گفت: “چند پدر و مادر به من گفتند كه س simpleال ساده پرسیدن از كودكشان آنچه كه آن روز در مدرسه انجام داده بودند در گفتگوهای شگفت انگیز خانوادگی ، خواندن و تحقیق اضافی و تأمل در مورد اهداف و اهداف شخصی آینده منفجر شد.”

2020-10-13 17:28:59

فیس بوک تبلیغات ضد واکسیناسیون را ممنوع می کند و دوباره کاهش می یابد

مقاله قبلی

ما همه آن را تماشا کردیم: هفته مد در قرنطینه

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری