اخبار

یونیسف درباره “نسل از دست رفته” هشدار می دهد و تعطیلی مدارس را بی تأثیر می داند.

0

یکی از رحمت های کوچک ویروس کرونا این است که خطر بیماری جدی در کودکان تاکنون نسبتاً کم بوده است. اما این بدان معنا نیست که تلفات مخرب نبوده است.

گزارش جدیدی از سوی یونیسف ، آژانس كودكان سازمان ملل متحد ، حتی در آستانه وعده واكسن ، هشدار داد كه “آینده كل نسل در معرض خطر است” ، تهدید كودكان “افزایش می یابد ، نه كاهش می یابد” جهان با نتایج اقتصادی همه گیر روبرو است.

این گزارش ، بر اساس نظرسنجی از 140 کشور ، تصویری هشدار دهنده از نسلی را نشان می دهد که با “سه گانه تهدیدات: پیامدهای مستقیم بیماری ، قطع خدمات اساسی و افزایش فقر و نابرابری” روبرو هستند.

اگر وقفه در خدمات اساسی شامل واکسیناسیون و مراقبت های بهداشتی بهبود نیابد ، یونیسف گفت که در 12 ماه آینده حدود دو میلیون کودک می توانند بمیرند و 200000 مورد مرده دیگر نیز وجود دارد.

این گزارش همچنین نشان داد که تعطیلی مدارس در حالی که باعث آسیب طولانی مدت می شود ، باعث کاهش سرعت گسترش ویروس نمی شود. در حالی که م institutionsسسات آموزش عالی در انتقال جامعه نقش داشته اند ، مطالعات ذکر شده در این گزارش نشان داد “هیچ ارتباط مستقیمی بین وضعیت بازگشایی مدارس و میزان آلودگی به COVID-19 وجود ندارد.”

یونیسف هشدار داد: “تا زمانی که جامعه جهانی فوراً اولویت ها را تغییر ندهد ، ممکن است پتانسیل این نسل از جوانان از بین برود.”

در اوج اولین موج همه گیری ، 90 درصد دانش آموزان در سراسر جهان – 1.5 میلیارد کودک – شاهد اخلال در کلاس درس بودند. و حدود 463 میلیون کودک قادر به دسترسی به یادگیری از راه دور نبودند.

در این گزارش آمده است: “هرچه مدارس بیشتر تعطیل شود ، کودکان بیشتری از دست دادن یادگیری گسترده با تأثیرات منفی طولانی مدت ، از جمله درآمد و سلامتی در آینده ، رنج می برند.”

بر اساس این مطالعه ، از ماه نوامبر ، نزدیک به 600 میلیون دانش آموز هنوز تحت تأثیر تعطیلی مدارس هستند ، دولت های بیشتری با افزایش ویروس ، تعطیلی مجدد را در نظر می گیرند.

شهر نیویورک از روز پنجشنبه کل سیستم مدارس دولتی خود را تعطیل می کند و سایر شهرها نیز تعطیلات مشابه را در نظر دارند ، اما یونیسف دریافت که چنین اقدامات موثر در کند کردن شیوع ویروس اثبات نشده است.

در این گزارش آمده است: “كودكان و مدارس عامل اصلی شیوع بیماری در سراسر كشورها نیستند.” وی افزود: “شواهد نشان می دهد كه منافع خالص باز نگه داشتن مدارس بیش از هزینه های تعطیلی آنها است. داده ها از 191 کشور نشان می دهد هیچ ارتباط مستقیمی بین وضعیت بازگشایی مدارس و میزان آلودگی به COVID-19 وجود ندارد. “

2020-11-19 23:24:56

اچآیوی. نرخ مرگ تا نیمه 2010-2018 سقوط کرد ، C.D.C. می گوید

مقاله قبلی

بهترین بازی های ویدیویی برای گم شدن در این فصل تعطیلات

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار