فناوری

یک مطالعه “بی اساس” دیگر در مورد منشا ویروس به صورت آنلاین گسترش می یابد

0

دکتر راسموسن در مورد ارتباط این تیم با سازمان غیرانتفاعی آقای بانون گفت: “این فقط باید به مردم مکث کند.”

دکتر یان و همکارانش به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

مقاله اصلی آنها – معروف به “گزارش یان” – توسط هزاران نفر آنلاین نیز مورد ضبط و گزارش در نیویورک پست قرار گرفت ، حتی اگر کارشناسان به سرعت یافته های آن را رد کردند. محققان آن را غیرعلمی خواندند و گفتند که این اطلاعات به دلیل داشتن منابع طبیعی ویروس ، نادیده گرفته می شود.

بستگان نزدیک ویروس کرونا در خفاش ها وجود دارد. این ویروس ممکن است از خفاش ها به طور مستقیم به افراد منتقل شده باشد ، یا ابتدا قبل از انتقال به انسان به حیوان دیگری مانند پانگولین بپرد. هر دو سناریو قبلاً با سایر عوامل بیماری زا بازی کرده اند.

براندون اوگبونو ، بوم شناس بیماری در دانشگاه ییل گفت: “ما تصویر بسیار خوبی از چگونگی گردش ویروس از این نوع و سرایت آن به انسان داریم.”

برای تعیین دقیق اینکه کدام حیوانات در طول این زنجیره انتقال ویروس را نگهداری می کنند ، ممکن است مدتی طول بکشد ، اگر دانشمندان این کار را بکنند – به طور حتم بعضی از قسمت های داستان ویروس را مبهم بگذارید. دکتر اوگبونو گفت ، مانند بسیاری دیگر از تئوری های توطئه ، فرضیه آزمایشگاهی “از سوالات آشکار در یک تحقیق مداوم بهره برداری می کند.”

اما تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر حمایت از منبع مصنوعی ویروس وجود ندارد.

حساب توییتر دکتر یان در سپتامبر سال 2020 به دلیل فشار دادن اطلاعات غیرمجاز ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمد. او “گزارش یان دوم” را از حساب دوم توییتر خود به اشتراک گذاشت ، که بیش از 34000 دنبال کننده کسب کرده است.

در مجموع ، مقالاتی که دکتر یان و همکارانش نوشتند آنچه را که آنها به عنوان ناهنجاری در توالی ژنوم ویروس کرونا شناخته شده اند ، بیان می کند. دکتر یان در ماه سپتامبر به فاکس نیوز گفت ، آنها اظهار داشتند که این ویژگی های غیرمعمول نشان می دهد که ژنوم ویروس با استفاده از ماده ژنتیکی ویروس های دیگر – نوعی بیماری زای هیولای فرانکشتاین ، هدفمند به هم متصل شده و اصلاح شده است. آنها گفتند ، پسر عموهای ویروس کرونا که در خفاش ها شناسایی شده بودند ، ساختگی ساختگی و ساخت بشر بوده اند ، بنابراین فرضیه فرضیه منشأ طبیعی را بر هم زدند.

2020-10-14 11:44:37

برای زنان هندی که به عنوان آشپز و پرستار بچه کار می کنند ، لحظه #MeToo نیست

مقاله قبلی

اپل از یک HomePod کوچکتر رونمایی می کند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فناوری