10 هکر ایران در لیست تحریم های امریکا

237

برای حمایت از ما پیچ زیر را فالو نمایید

هر فاله 20امتیاز برای دانلود محصولات

برای فالو کلیک نمایید

دیجی مگ وان 10 هکر ایران در لیست تحریم های امریکا وزارت خزانه داری آمریکا اخیراً 10 شخص و 1 شرکت ایرانی را به لیست تحریم های خود اضافه کرده. آمریکا مدعی شده که این اشخاص در حملات سایبری به دانشگاه های این کشور و کشورهای دیگر، و نیز یک شرکت فعال در حوزه رسانه نقش داشته اند. مقامات کشورمان هم ضمن محکوم کردن این اقدام، حرکت آمریکا را تلاشی برای جلوگیری از رشد علمی مردم ایران خوانده اند و می گویند که آمریکا از این ترفند خود سودی نخواهد برد.
این تحریم ها به بهانه انجام اقدامات مخرب در فضای مجازی و حملات سایبری اعمال شده است. در لیست افراد تحریم شده، نام های گوناگونی به چشم می خورد که یکی از آنها بهزاد مصری است؛ کسی که قبلاً هم به خاطر حمله به شبکه HBO تحریم شده بود.
مرکز امنیت سایبری انگلیس، موسسه مبنا را عامل حمله سایبری به دانشگاه های انگلیس دانسته و از اقدام آمریکا حمایت کرده است. وزارت دارایی همچنین مدعی شده که موسسه مبنا سیستم های کامپیوتری 144 دانشگاه آمریکا و 176 دانشگاه دیگر در 21 کشور جهان را هک کرده است.
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، اقدام اخیر آمریکا را تحریک آمیز و غیرقانونی دانسته و می گوید نشانه بازر دیگری از خصومت و دشمنی ذاتی هیئت حاکمه آمریکا با ملت ایران است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.