کسب و کار

Purdue Pharma به اتهام کیفری فروش مواد افیونی مقصر شناخته شده است

0

یک سال پیش ، تحت سنگین بودن دعاوی مربوط به مواد افیونی ، پوردو خواستار محافظت در دادگاه ورشکستگی شد که انتظار می رود در برخی مواقع بعنوان یک شرکت جدید از آن ظهور کند. قاضی رابرت دی. درین ، که در پرونده ورشکستگی در White Plains ، نیویورک نظارت می کند ، طیف طولانی از طلبکاران ناامن را در کنار مجازات های فدرال بررسی خواهد کرد. اما مجازات بازپرداخت کیفری دو میلیارد دلاری فدرال از هم جدا است و دندانهای قابل توجهی بیشتری دارد. وزارت دادگستری روز چهارشنبه گفت كه خواستار آن خواهد بود كه پوردو فقط 225 میلیون دلار از این مبلغ را بپردازد و باقیمانده را برای شهرداری ها ، ایالت ها و قبایل اختصاص دهد ، به شرطی كه آنها پول را برای كاهش بحران های مواد افیونی محلی اختصاص دهند.

شرط دوم تعیین نامتعارف دولت به دولت ، با این وجود اعتراض 25 دادستان کل ایالت را برانگیخته است: مالکیت پردو پس از ظهور ورشکستگی.

پوردو پیشنهاد داده است كه این شركت به عنوان یك “شركت عمومی منافع عمومی” اداره شود و درآمد حاصل از ادامه فروش محدود OxyContin و چندین داروی تغییر دهنده دوز بیش از حد در حال توسعه برای كاهش مواد مخدر باشد. وزارت دادگستری این مدل را تأیید می کند.

اما دادستان های کل در نامه ای نیرومند خطاب به دادستان کل ویلیام پی بار در اوایل این ماه ، الگوی اعتماد عمومی و ارتباط آن با نهادهای دولتی را نکوهش کردند. آنها گفتند كه دولتها نباید در تجارت مواد افیونی باشند. در عوض ، آنها گفتند كه پوردو باید با نظارت دولت ، به صورت خصوصی اداره شود.

اعتراض دیگر به حل و فصل روز چهارشنبه ، حل و فصل ادعاهای مدنی علیه ساكلرهای فردی است كه توسط خانواده های خصوصی كه شكایت می كنند مطرح شده است. حسابرسی پزشکی قانونی سال گذشته توسط Purdue نشان داد که Sacklers حداقل 10.7 میلیارد دلار از درآمد شرکت را به صندوق های کنترل تحت کنترل خانواده و شرکت های هولدینگ هدایت کرد ، حتی اگر Purdue با نظارت قانونی روبرو بود.

طبق نامه این خانواده ها ، توافق وزارت دادگستری خیلی زود و خیلی کم است. به عنوان مثال ، ماساچوست برای برخی ساكلرها در ماه نوامبر برنامه ریزی كرده است كه در طی آن اطلاعات بیشتری به دست می آید.

“D.O.J. شکست خورد ، “گفت: مورا هیلی ، دادستان کل ماساچوست. “عدالت در این مورد مستلزم افشای حقیقت و پاسخگویی مرتکبان و نه عجله در توافق برای شکست انتخابات است. من با Purdue و Sacklers کار خود را تمام نکرده ام و هرگز خانواده هایی را که مدت زیادی است خواهان عدالت هستند فروخته نمی کنم. “

2020-10-21 21:28:08

وقتی ستارگان از تراز خارج می شوند

مقاله قبلی

5 راهی که خانواده ها می توانند با افزایش موج ویروس کرونا ویرایش کنند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کسب و کار