کسب و کار

Riled Up: اطلاعات غلط استوکس خواستار خشونت در روز انتخابات است

0

در ویدئویی که در 14 سپتامبر برای فیس بوک ارسال شد ، دن بونگینو ، مفسر محبوب و مجری رادیو ، اعلام کرد که دموکرات ها در حال برنامه ریزی کودتا علیه رئیس جمهور ترامپ در روز انتخابات هستند.

برای بیش از 11 دقیقه ، آقای بونگینو در مورد اینکه چگونه کارشناسان انتخابات دو حزب که در ماه ژوئن برای برنامه ریزی برای آنچه ممکن است پس از رای مردم اتفاق بیفتد واقعاً تمرینات چنین کودتایی را برگزار می کردند صحبت کرد. او برای حمایت از ادعای بی اساس خود ، کلمات گروه را پیچید تا متناسب با معنای او باشد.

آقای بونگینو در حالی که مقابل 3.6 میلیون پیرو فیس بوک خود صحبت می کرد ، گفت: “من می خواهم به شما هشدار دهم که این مسائل شدید است.” “واقعاً شدید ، و شما باید آماده هضم همه آن باشید.”

فیلم وی که 2.9 میلیون بار بازدید شده است واکنش های شدیدی را برانگیخت. یک مفسر نوشت که مردم باید آماده باشند وقتی دموکرات ها “از مرز عبور می کنند” تا بتوانند “به آنها نشان دهند آزادی واقعی چیست”. دیگری یادداشت ای از روتوایلر را که قصد پرتاب شدن را دارد ، با عنوان ، “سربازان قدیمی مثل … بگو وقتی آمریکایی ها هستند” ارسال کرد.

دروغ كودتا فقط یك اطلاعات غلط بود كه پیش از روز انتخابات در 3 نوامبر در محافل راستگرایان رایج شده است. در شایعه غیرمستند دیگری كه در فیس بوك و توییتر منتشر می شود ، یك شبکه مخفی نخبگان قصد داشتند رای ها را نابود كنند از کسانی که به رئیس جمهور ترامپ رأی دادند. و در یک جعل دیگر ، طرفداران آقای ترامپ گفتند که یک نخبه نخبه قصد دارد از ورود آنها به مکان های رای گیری در روز انتخابات جلوگیری کند.

به نظر می رسد که همه شایعات همان اثر را دارند: ایجاد شایستگی در پایگاه ناآرام آقای ترامپ ، درست همانطور که رئیس جمهور به طور علنی ایده هرج و مرج انتخابات را برانگیخته است. پاسخ دهندگان در اظهار نظر پس از اظهار نظر در مورد باطل ، گفتند که تنها راه برای جلوگیری از خشونت از چپ ، پاسخگویی مهربانانه با زور است.

یکی از مفسران نوشت: “لیبرالها و تبلیغات آنها”. “این مزخرفات را برای مردمان کشور بیاورید که به معنای واقعی کلمه روزها در انتظار کشیدن ماشه هستند.”

اطلاعات نادرست ، که توسط رسانه های راست مانند مارک لوین ، مجری فاکس نیوز و رسانه هایی مانند Breitbart و The Daily Wire ، تقویت شده است ، بحث و جدال را به یک فصل مبارزات انتخاباتی جنجالی اضافه می کند. آقای ترامپ بارها و بارها از گفتن اینکه آیا در صورت شکست مقابل رقیب دموکرات خود ، جوزف آر. بایدن جونیور ، پذیرفت که آیا انتقال صلح آمیز قدرت را قبول می کند یا خیر ، از هواداران خود خواسته است “به نظرسنجی بروند و بسیار دقیق تماشا کنند.”

دروغ در شبکه های اجتماعی در حال ایجاد حمایت از ایده برهم زدن انتخابات است. مقامات انتخابات گفته اند که آنها از آزار و اذیت و ارعاب رای دهندگان در روز انتخابات می ترسند.

مگان اسکوایر ، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه ایلون در ایلون ، N.C. ، که افراط گرایان را به صورت آنلاین ردیابی می کند ، گفت: “این مسئله بسیار نگران کننده است.” وی گفت ، همراه با اظهارات آقای ترامپ ، شایعات دروغین “بهانه هایی برای مراقبان خشونت آمیز است” که بازی در زندگی واقعی “در دفاع از دموکراسی” است.

تیم مورتو ، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ ، گفت که آقای ترامپ “نتایج انتخاباتی آزاد ، عادلانه و بدون تقلب را می پذیرد” و افزود که مسئله خشونت “برای دموکرات ها بهتر است”.

با انتخابات 2020 همراه باشید

آقای بونگینو در یک پیام متنی گفت که ایده کودتای دموکراتیک “شایعه نیست” و او مشغول “افشای خشونت لیبرال” است.

طبق تحلیلی که نیویورک تایمز انجام داده است ، اطلاعات تحریف شده در مورد انتخابات نیز به صورت آنلاین در محافل چپ جریان دارد ، هرچند به میزان کمتری. چنین اطلاعات غلطی شامل یک دروغ ویروسی مبنی بر اینکه صندوق های پستی توسط بازیگران ناشناخته مسدود شده بود تا مردم را از رای دادن منصرف کند.

به گفته PolitiFact ، یک وب سایت بررسی واقعیت ، سایر سایت های معروف چپ مانند Liberal Blogger و The Other 98٪ نیز واقعیت هایی را تحریک کرده اند تا بتوانند روایتی انتقادی درباره جمهوری خواهان را تحت فشار قرار دهند. به عنوان مثال ، هفته گذشته در یك ادعای ملتهب ، صفحه چپگرایان “اشغال دموكراتها” در فیس بوك اظهار داشت كه پرزیدنت ترامپ مستقیماً از توطئه گروهی راستگرا برای ربودن فرماندار گرچن ویتمر از میشیگان الهام گرفته است.

به نظر می رسد شرکت های رسانه های اجتماعی به طور فزاینده ای از چگونگی دستکاری سیستم عامل های آنها برای برانگیختن هرج و مرج انتخابات نگران هستند. فیس بوک و توییتر هفته گذشته اقداماتی را برای کاهش اطلاعات نادرست قبل و بعد از رای گیری انجام دادند. فیس بوک گروه ها و پست های مربوط به جنبش توطئه طرفدار ترامپ QAnon را ممنوع کرد و گفت که این امر تعقیب تبلیغات سیاسی را متوقف می کند. توییتر گفت که در حال تغییر برخی از ویژگی های اساسی است تا سرعت جریان اطلاعات در شبکه خود را کند کند.

روز جمعه ، مدیران توییتر از مردم خواستند “مسئولیت جمعی ما را در برابر رای دهندگان برای تضمین روند دموکراتیک ایمن ، عادلانه و قانونی در ماه نوامبر تشخیص دهند.”

در مورد دروغ ها ، فیس بوک گفت که “درخواست های دخالت یا خشونت در مراکز رای دهی را از بین می برد” و پست هایی را که می خواهند نتایج را غیر قانونی جلوه دهند ، برچسب گذاری می کند. یوتیوب گفت که فیلم های حاوی این شایعات دروغین را توصیه نمی کند ، در حالی که توئیتر گفت که اگر توییت ها قوانین آن را نقض نکنند ، به اشتراک گذاشتن پیوند به اخبار مورد بحث مجاز است.

حتی در این صورت ، ایده کودتای تحت رهبری دموکرات ها در هفته های اخیر بسیار مورد توجه آنلاین قرار گرفته است. تجزیه و تحلیل تایمز نشان داد که این برنامه حداقل به 938 گروه فیس بوک ، 279 صفحه در فیس بوک ، 33 ویدیوی یوتیوب و صدها توییت باز شده است.

طبق ادعای محققان موسسه گفتگوی استراتژیک ، لندن ، این ادعای بی اساس به نامه 11 آگوست از طرف دو افسر نظامی سابق ، جان ناگل و پاول یینگلینگ ، به مقام ارشد ارتش این کشور ، ژنرال مارک آ. میللی برمی گردد. سازمان تحقیقاتی مستقر آقای ناگل و یینگلینگ در نامه عمومی خود از ژنرال میللی خواسته اند تا در صورت شکست در انتخابات و عدم حضور رئیس جمهور ترامپ ، رئیس جمهور ترامپ را از نیروهای کاخ سفید برای اسکورت نیروهای نظامی آماده کند.

برخی از مفسران آنلاین نامه را به عنوان مدرکی از کودتای چپگرای آینده در دست گرفتند. در 12 آگوست در یکی از پست های فیس بوک که 619 پسندیدن و نظر را به خود اختصاص داده و به نامه پیوند داده شده است ، می خوانید: “Bootlickers Nagl و Yingling یک کودتای نظامی خشونت آمیز را پیشنهاد می کنند.” در همان روز ، Infowars ، یک وب سایت تئوری توطئه ، نیز مطلبی را منتشر کرد که ادعا می کند افسران بازنشسته ارتش آشکارا در مورد کودتا توسط دموکرات ها صحبت می کنند.

آقای ناگل و یینگلینگ به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

در تاریخ 4 سپتامبر ، خروجی جناح راست The National Pulse به این توطئه افزود. این مقاله قطعه ای را منتشر کرد که به گفته آن “تاکتیک های رادیکال و ضد دموکراتیک” پروژه یکپارچگی انتقال ، یک گروه دو حزبی از مقامات دولت سابق بود که تجزیه و تحلیل نحوه جلوگیری از برهم زدن انتخابات ریاست جمهوری و انتقال را انجام داد. این گروه گزارشی را در 3 آگوست در مورد تلاش های خود منتشر کرد ، اما نبض ملی گفت که این سند “یک تلاش قریب الوقوع برای مشروعیت بخشیدن به انتخابات از سمت چپ افراطی است.”

تری گریسون ، وزیر امور خارجه سابق جمهوریخواه کنتاکی و عضو پروژه یکپارچگی انتقال ، گفت که ایده اینکه این گروه کودتای چپ را آماده می کند “دیوانه” است. وی گفت این گروه بسیاری از سناریوهای انتخاباتی از جمله پیروزی آقای ترامپ را بررسی کرده است.

مایکل آنتون ، مشاور سابق امنیت ملی رئیس جمهور ترامپ ، نیز مقاله ای را در تاریخ 4 سپتامبر در نشریه محافظه کار “ذهن آمریکایی” منتشر کرد و ادعا کرد ، “دموکرات ها درست در مقابل چشمان ما پایه های انقلاب را می گذارند.”

مقاله وی نقطه اوج ادعای کودتا بود. براساس CrowdTangle ، یک ابزار تجزیه و تحلیل متعلق به فیس بوک ، این برنامه بیش از 500 بار در فیس بوک ارسال شده و به 4.9 میلیون نفر رسیده است. سایت های خبری جناح راست مانند فدرالیست و DJHJ Media همانند آقای بونگینو در گسترش این ایده دامن زدند.

آقای آنتون به فراخوانی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دروغ نیز شروع به متاستاز کرد. در یک نسخه ، مفسران جناح راست بدون اثبات ادعا کردند که اگر بایدن در انتخابات شکست بخورد ، تسلیم نتیجه نمی شود. آنها همچنین گفتند که طرفداران وی شورش خواهند کرد.

“اگر بایدن شکست خورده تسلیم نشود و شورشیان حزب او در کودتایی علیه رئیس جمهور ترامپ به خیابان ها بیایند ، آیا ارتش برای جلوگیری از آنها لازم است؟” در تاریخ 18 سپتامبر ، آقای لوین ، مجری فاکس نیوز را توییت کرد. پیام او تقریباً 16000 بار به اشتراک گذاشته شد.

پس از تماس تایمز با وی ، آقای لوین یادداشتی را در فیس بوک منتشر کرد که می گوید توییت وی “پاسخی کنایه آمیز به دموکرات ها” بوده است.

بیل روسو ، سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن ، در بیانیه ای گفت كه آقای بایدن نحوه رای گیری مردم را می پذیرد. وی گفت: “دونالد ترامپ و مایک پنس کسانی هستند که از تعهد به انتقال صلح آمیز قدرت خودداری می کنند.”

در یوتیوب ، بر اساس نتایج بدست آمده از روزنامه تایمز ، ده ها ویدیو که به روایت کودتای دروغین دامن می زنند از 7 سپتامبر مجموعاً بیش از 1.2 میلیون بازدید جمع کرده اند. یک ویدیو با عنوان “RED ALERT: آیا رئیس جمهور دشمنان در حال آماده سازی یک جبهه هستند؟”

مایک کالفیلد ، کارشناس سواد دیجیتال در دانشگاه ایالتی واشنگتن در ونکوور ، گفت که خطر سو استفاده از ترجمه به اقدام در دنیای واقعی در حال افزایش است.

وی گفت: “آنچه در چهار سال گذشته دیده ایم ، توانایی روزافزون” از جانب مrsمنان است تا این روایت های توطئه را “به اقدامات مستقیم بدنی” تبدیل كنند.

بن دکر در تحقیق شرکت کرد.

2020-10-14 21:33:34

آن اسپا فرودگاه؟ این یک کلینیک آزمایش Coronavirus است

مقاله قبلی

3 آزمایش Covid-19 برای ایمنی متوقف شده است. این چیز خوبی است

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کسب و کار