seo friendly url چیست و چه اهمیتی دارد

127

برای حمایت از ما پیچ زیر را فالو نمایید

هر فاله 20امتیاز برای دانلود محصولات

برای فالو کلیک نمایید

seo friendly url یا ایجاد لینک های مناسب برای موتور های جستجو گر در سئو و رتبه بندی سایت ها  بسیار اهمیت دارد .ایجاد لینک های نامناسب  میتواند کلیه زحمات شما را بر باد دهد کافیست شما یک مقاله کافی در وبلاگ و سایت خود تولید نمایید ولی نتوانید رتبه دلخواه خود را کسب کنید یکی از  مواردی  یک ضربه مهلک به سایت شما وارد میکند عدم رعایت قوانین seo friendly urlمی باشد.

عدم رعایت seo friendly url در اصول سئو و بهینه سازی  و ایندکس مقالات سایت شما غیر قابل جبران و یا در خوشبینانه ترین حالت جبران آن بسیار دشوار می باشد و نیاز به زمان حداقلی 9ماهه می باشد .

 

seo friendly url چیست

اگر بخواهیم seo friendly url یا ایجاد لینک دوستانه  برای موتور های جستجو گر توضیح دهیم می توان با این مثال توضیح دهیم  seo friendly url مانند یک خیابان می باشد  و لینک ها خیابان های فرعی شما می باشند یک خیابان خوب برای افرادی که از آنها عبور می کنند باید مسطح و بدون دست انداز و با عنوان و نام مشخص باشد  .

اما چگونه راه های فرعی سایت خود را به مناسبترین حالت ایجاد  کنیم :

با ما باشید تا توضیحات کامل را دریافت نمایید.

تولید لینک با طول مناسب :این به این معنا نمی باشد که موتور های جستجو گر  لینک های طویل را دوست ندارند بلکه هر کسی دوست دارد از طریق کوتاه ترین راه به مقصد برسد ،موتور های جوستجو گر هم میخواهند از طریق کوتاه ترین url ها به مقد برسند  .

برای مثال :

ادرس :

https://digimag1.ir/seo-friendly-url-چیست/لینک این مطلب می باشد

ما می توانستیم از لینک زیر نیز استفاده کنیم
https://digimag1.ir/ایجادلینک دوستانه-چیست و چه اهمیتی دارد/نیز استفاده کنیم

ولی لینک اول از نظر seo friendly url بسیار مناسبتر می باشد دلیل اول آن کوتاهی آدرس می باشد.

ولی دلایل دیگر آن نیز در ادامه خواهیم گفت :

اشتراک ویژه دریافت نمایید :

از کلمات زائد استفاده نکردیم  این نکته در  لینک های خارجی بسیار اهمیت دارد استفاده از حروف  ‘a’, ‘of’, ‘the’ در لینک ها هیچ ارزشی ندارد اگر لینک هایتان را به زبان انگلیسی می باشد بهتر است از این حروف و کلمات زائد در سئو لینک ها استفاده نکنید.

میتوانید به جای آن از افعال استفاده کنید

 

 

URL های مناسب برای SEO برای وب سایت های شرکتی

 اگر وبسایتی دارید که معرفی شرکت یا خدمات شما می باشد تعدا صفحات شما با کوتاه ترین urlامکان پذیر می باشد

همچنین ایجاد صفحات زیر در هر وبسایت ضروریات یک سایت شرکتی، سازمانی و خدماتی می باشد به لینک های زیر توجه کنید اگر میخواهید سئو قویتری داشته باشید  و اعتبار کافی را توسط موتر های جستجو گر کسب نمایید صفحات زیر را بسازید و به آنها بها دهید و چندین لینک از سایت های دیگر به این صفحه های داخلی ایجاد کنید .

http://digimag1.ir/contact/
http://digimag1.ir/about-us/
URL های مناسب برای جستجوگرهای اینترنتی برای فروشگاه آنلاین شما

اگر وب سایت شما یک فروشگاه آنلاین است، دو راه وجود دارد:

http://example.com/product-name/
http://example.com/category-name/product-name/

برخی از سیستم های مدیریت محتوا (مثل Magento) هر دو را ایجاد می کنند. در این مورد، استفاده از rel = “canonical” برای اشاره به گوگل به یکی که می خواهید در Google ظاهر شود.

سوال این است که چه ساختار URL برای استفاده وجود دارد. در این مورد، URL های دوستانه برای SEO نیز باید برای بازدیدکنندگان شما مفید باشند. اگر فروشگاه شما شامل دسته هایی باشد که کار شما را آسان تر می کند، به هر حال، شامل این دسته ها در URL شما نیز می شود. به این ترتیب URL شما، به شکل زیر می باشد.

http://example.com/birds/crane
http://example.com/equipment/crane

ببینید منظور من چیست؟ اگر دسته شما این ارزش را به محصول و URL اضافه کند، برای خود تصمیم بگیرید. اگر چنین است، برای SEO نیز بهتر است که دسته بندی را در نظر بگیریم، زیرا رده و محصول بسیار مرتبط هستند.
URL های دوستانه SEO برای وبلاگ یا سایت خبری شما

اگر وب سایت شما یک وبلاگ یا وب سایت خبری است، تعدادی از راه های ایجاد URL شما وجود دارد. بیایید به طور جداگانه به این موارد برسیم:

http://example.com/post-title/
اگر سایت شما به طور کلی یک انسجام قوی داشته باشد، می توانید در مورد عنوان پست و عنوان پست فقط برای ایجاد یک وب سایت دوستانه جستجو کنید. انسجام موضوع اصلی وب سایت شما را به Google نشان می دهد، بنابراین نیازی به اضافه کردن آن در URL نیست.
http://example.com/category-name/post-title/
در صورتی که وب سایت شما یک وب سایت خبری است و شما در مورد موضوعات مختلف نوشتید، اضافه کردن موضوع (به عنوان مثال به عنوان نام دسته)، بیشتر روشن خواهد کرد که چه صفحه ای در مورد آن است. این کمی شبیه به URL های دوستانه SEO است که در فروشگاه اینترنتی شما توضیح داده شده است.
http://example.com/mm/dd/yyyy/post-title/
اگر وب سایت شما دارای اخبار روزانه است و اخبار مربوط به یک تاریخ است، مطمئن شوید که این تاریخ را در URL نیز وارد کنید. اگر کسی به دنبال آخرین اخبار در مورد محصولات اپل است، تاریخ در URL قبلا نشان داده خواهد شد اگر صفحه درباره آیفون امسال باشد یا نه. توصیه من: از تاریخ در URL استفاده کنید اگر تاریخ مهم باشد.

TL؛ DR

هیچ راهی برای ایجاد بهترین نشانی اینترنتی مناسب برای جستجوگر وجود ندارد. این بستگی به نوع وب سایت شما دارد. به خصوص با یک وبلاگ یا سایت خبری، گزینه های متعددی وجود دارد. نکته اصلی این است که آدرسهای اینترنتی شما متمرکز شوند. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعاتی را که مهم است برای مشخص کردن اینکه چه صفحه ای در آن قرار دارد را شامل می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.